• ماجرای تصاویر ماهواره‌ای از دستشویی سربازان پارچین

  "گرت پور‌تر "مورخ و پژوهشگر منتقد سیاست‌های امنیت ملی آمریکا و نویسنده "کتاب بحران ساختگی" که در آن پشت پرده ادعاهای کاخ سفید علیه برنامه هسته‌ای ایران را فاش می‌کند در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته حضور یافت و ماجرای تصاویر ماهواره‌ای از دستشویی سربازان پارچین را تعریف کرد.

 • سخنگوی اشتون تاکید کرد:

  تلاش‌های دیپلماتیک برای دستیابی به راه حل هسته ای

  مایکل مان در صفحه توییتر خود نوشت: مذاکرات این هفته ایران و 1+5 به ما کمک کرد که بتوانیم ایده‌های بیش‌تری داشته باشیم و مسائلی را بررسی کنیم اما اختلاف‌های قابل توجهی باقی مانده است که باید حل شود.

 • پایان هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیویورک

  پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در موضوعات مورد اختلاف به دست نیامد

  یک منبع نزدیک با مفید و سازنده خواندن دومین نشست ظریف،‌ کری و اشتون گفت: این مذاکرات منجر به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در موضوعات مورد اختلاف نشد و طرفین تصمیم گرفتند گفت‌وگوها در آینده نزدیک از سر گرفته شود.

 • روحانی در گفت​وگو با شبکه خبری CNN :

  زیاده‌خواهی، توافق هسته ای را سخت می‌کند

  رییس جمهوری که برای حضور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، عصر پنج شنبه و در گفت​وگو با مجری شبکه خبری CNN، تحریم، تهدید و هر برنامه‌ای که مردم ایران را از توسعه و فناوری باز دارد را راهی نادرست خواند و گفت: در صورتی که همه به سمت جلو برای توافق حرکت کنند، توافق امکان‌پذیر است.

 • عراقچی خبر داد:

  تفاهم مقدماتی در مذاکرات با 1+۵

  معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه ایران گفت: فعلا تمرکز بر استفاده کامل از فرصت باقی مانده یعنی تا سوم آذر است زیرا شرایط و مقدماتی فراهم شده است، تفاهم مقدماتی وجود دارد که بر اساس اصولی که در آن قرار دارد باید تفاهم دیگری صورت گیرد .

 • خطیب نماز جمعه تهران:

  میزان نیاز غنی سازی را خودمان تعیین می کنیم

  خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای که در حاشیه اجلاس سازمان ملل در حال برگزاری است، گفت: در مورد ادامه غنی‌سازی دشمن نباید نیاز ما را تعیین کند و سوهایی که مقام معظم رهبری فرمودند باید رعایت شود و ما خودمان برای خودمان در چارچوب قوانین بین‌المللی تصمیم می‌گیریم.

 • پیشرفت در مذاکرات هسته ای

  شرمن: می خواهم به ایران سفر کنم

  «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا از پیشرفت در گفت وگوهای هسته ای با ایران خبر داد و با اشاره به اینکه حل و فصل مسایل هسته ای ایران می تواند به ایجاد زمینه های دیگر همکاری میان آمریکا و ایران منجر شود، ابراز امیدواری کرد که بتواند به ایران سفر کند و نتایج چنین همکاری هایی را از نزدیک ببیند.

 • عراقچی: مذاکرات نفس گیر وارد جزییات شده است

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه مذاکرات هسته ای به نقطه نفس گیری رسیده است و دو طرف وارد بسیاری از جزییات شده اند گفت:مردم منتظر اخباری از این مذاکرات هستند اما در عین حال مشی ما پافشاری بر حقوق و عبور نکردن از خط قرمزها است.

 • رییس جمهوری در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل:

  خاورمیانه تشنه توسعه و خسته از جنگ است

  رییس جمهوری اسلامی ایران در جمع سران کشورها در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به هشدار سال گذشته خود در این مجمع که در قالب هشدار نسبت به توسعه خشونت و افراطی‌گری مطرح شده بود، گفت: امسال نیز تأکید می‌‌کنم، که اگر رویکرد درست برای مواجهه با این مسئله، اتخاذ نشود، به سمت منطقه‌ای، ناآرام و پرتلاطم با بازتاب‌های جهانی، خواهیم رفت.

 • رییس جمهوری آمریکا:

  ایران می تواند برنامه هسته ای صلح آمیز خود را ادامه دهد

  باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خطاب به دولت ایران گفت: من به شما اطمینان می دهم می توانید برنامه هسته ای صلح آمیز خود را ادامه دهید.

 • پیام ملت به مذاکره‌کنندگان

  مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 همچنان ادامه دارد و اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک فرصت مهمی برای نزدیک کردن این گفت‌وگو‌ها به نتیجه نهایی ارزیابی می‌شود.