• مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 تمدید می شود

  هفدهمین روز از ششمین مرحله مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در وین با رایزنی های معاونان هیات های مذاکره کننده درمورد بررسی تمدید مذاکرات و شرایط آن درهتل کوبورگ آغاز شد. ظریف بعد از دیدار با اشتون گفت که برای رسیدن به فهم مشترک،مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 تمدید می شود.

 • امیدها به دستیابی به توافق جامع هسته ای تا هفته آینده رنگ می بازد

  ظریف: هنوز با تمدید مذاکرات موافقت نکرده ایم

  شنیده ها حاکی از آن است که مهلت مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 برای چند ماه تمدید می شود اما وزیر خارجه ایران می گوید هنوز با تمدید موافقت نکرده ایم.

 • رایزنی ظریف و برنز برای نزدیک تر کردن دیدگاه ها

  همزمان با برگزاری نشست سه جانبه معاونان هیات های مذاکره کننده ایران، اروپا و آمریکا در هتل کوبورگ وین،ویلیام برنز معاون ارشد وزیر خارجه آمریکا با حضور در محل اقامت وزیر امور خارجه ایران با وی گفت و گو کرد.

 • (فیلم)

  آخرین خبرها از مذاکرات وین 6

  دو روز مانده به پایان زمان اعلام شده برای مذاکرات وین رایزنی‌های دو و چند جانبه همچنان ادامه دارد. صبح امروز عراقچی و تخت روانچی معاون وزیر خارجه کشورمان با ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا و وندی شرمن در هتل کوبورگ دیدار کردند . وزرای خارجه ایران و آمریکا هم بعد از پایان رایزنی‌هاشان جداگانه به میان خبرنگاران آمدند و از نتایج رایزنی‌ها تا این لحظه گفتند.

 • ظریف :

  تنها راه حلی قابل پذیرش است که واقعی باشد

  وزیر امور خارجه ایران در ششمین دور مذاکرات وین بعد از دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری گفت: برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است. وی همچنین تاکید کرد: تنها راه حلی قابل پذیرش است که واقعی باشد.

 • ظریف در جمع خبرنگاران:

  برای پایان دادن به بن بست تصنعی تلاش می کنیم

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران در وین اعلام کرد: در تلاش هستیم تا پایانی به این بن بست تصنعی که بر پایه یک چارچوب غیرمنطقی بنا شده بدهیم و به توافق جامع دست پیدا کنیم.

 • سخنگوی اشتون :

  جلسات کری-ظریف باعث پیشبرد مذاکرات شد

  سخنگوی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبرهای منتشر شده در رسانه ها درباره مذاکرات 1+5 در وین را در حد گمانه زنی دانست و گفت: سفر جان کری وزیر خارجه آمریکا به وین باعث پیشبرد مذاکرات هسته‌ای بویژه بین محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و (کاترین اشتون) همتای اروپایی وی شد.

 • ششمین دور مذاکرات هسته‌ای

  ظریف و کری نشست خبری دارند

  امروز وزرای خارجه ایران و آمریکا جداگانه در وین نشست خبری برگزار خواهند کرد تا نتایج گفت‌وگوهای خود را تشریح کنند.

 • چرا کری نرفت؟

  یک‌شنبه مذاکرات وین میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 شاهد تحولی قابل توجه بود و آن حضور وزرای خارجه آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه در وین و دیدارهای آن با تیم هسته‌ای ایران بود. دیداری که با نبود وزرای خارجه روسیه و چین نشانگر اختلافات میان گروه 1+5 و ناتوانی آمریکا در اجرای ادعای ایجاد اجماع بوده است.

 • سخنگوی کاخ سفید:

  کری برای ادامه گفتگوهای هسته‌ای با اوباما مشورت می کند

  سخنگوی کاخ سفید با اعلام اینکه ایران در مذاکرات هسته‌ای وین جدی است، از مشاوره "جان کری" با "باراک اوباما" برای رسیدن به راه های جدیدی جهت ادامه مذاکرات میان تهران و 1+5 خبر داد.

 • یکشنبه تاریخ‌ساز در وین 6

  در این یادداشت می‌خواهم به بزرگ ترین مانع توافق هسته‌ای میان ایران و 6 قدرت جهانی اشاره کنم؛ مانعی که برداشتنی نیست؛ اما قابل مدیریت است.