• وزیر امور خارجه آلمان:

  جامعه جهانی آماده توافق هسته ای با ایران است

  وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه‎ای مطبوعاتی با اشاره به اینکه جامعه جهانی آماده دستیابی به توافق با ایران است، افزود: اگر تلاش‎ها برای حل پرونده هسته‎ای ایران نتیجه دهد، فرصت بزرگی برای کاهش تنش در منطقه به شکل کلی وجود دارد.

 • سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

  زمان کافی برای دستیابی به توافق هسته ای وجود دارد

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما معتقدیم که هنوز زمان کافی برای حل مسائل و دستیابی به توافق جامع وجود دارد. توافقی که به جامعه بین‌المللی ضمانت دهد ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد رفت.

 • اینفوگرافیک خطوط قرمز مذاکره

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یک سال گذشته در کنار حمایت از مذاکره‌کنندگان ایرانی، بر حفظ حقوق ملت ایران تاکید کرده‌اند و رعایت خطوط قرمز را در جریان مذاکرات هسته‌ای ضروری دانسته‌اند.

 • دبیر شورای عالی امنیت ملی:

  غرب فرصت غیرقابل تکرار ایران را از دست ندهد

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای تداوم مذاکرات و دستیابی به توافق جامع هسته ای در زمان تعیین شده اظهار داشت:غرب می تواند فارغ از زیاده خواهی و توهم و با احترام به حقوق هسته ای ایران و لغو تحریم های غیرقانونی از فرصت غیرقابل تکراری که از سوی جمهوری اسلامی فراهم گردیده استفاده کند.

 • ظریف خطاب به طرف مذاکره با ایران :

  توان هسته ای ایران محدود شدنی نیست،واقعیت را بپذیرید

  وزیر امورخارجه کشورمان دستیابی به توافق را تنها راه حل برای عبور از این بحران ساختگی دانسته و تاکید کرد: محروم کردن ایران از برنامه هسته ای نمی تواند راه حلی برای این موضوع باشد چراکه ایران به دانش و فناوری هسته ای دست یافته و دانش و توانمندی دانشمندان ما قابلیت محدود شدن را ندارد. کشورهای طرف مذاکره با ایران باید واقعیت ها درباره مساله هسته ای ایران را بپذیرند و شرایط با 10 سال پیش متفاوت است و نمی توان به گذشته بازگشت.

 • چرا کسی نگران اعتبار آژانس نیست؟

  56 سال قبل ایران با پیوستن به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری‌های خود با این آژانس را درحالی آغاز کرد که هنوز طی گذشت بیش از نیم قرن، برخی کشورهای منطقه حاضر به تن دادن به نظارت‌های این آژانس نشده‌اند.

 • رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

  پیشرفت‌های زیادی در باره حل پرونده هسته‌ای حاصل شده است

  رییس جمهوری روز چهارشنبه و در جلسه‌ هیأت دولت در باره حل و فصل پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گام هایی که در این عرصه برداشته شده، گفت: پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است. البته روشن است همه مسایلی را که ۱۲ سال درباره آن بحث شده، نمی توان سریع حل و فصل کرد و گام‌ها در این عرصه باید بلندتر باشد.

 • نگاهی به مهم‌ترین دلایل به نتیجه نرسیدن مذاکرات نیویورک

  اختلافاتی ​که باقی ماند

  دور تازه‌ای از گفت‌وگوهای ایران با گروه 1+5 در حالی بدون نتیجه در نیویورک پایان یافت که تحت تاثیر فضای سیاسی حاکم بر این شهر به دلیل برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و حواشی آن قرار گرفت.

 • توافق ​جامع؛​ منفعت‌طلبی ​شرق و ​دشمنی​ غرب

  شمارش معکوس برای اتمام مهلت توافق ژنو آغاز شده است؛ توافقی که با عنوان «دستور کار اقدام مشترک» آذرماه سال گذشته میان ایران و 1+5 شکل گرفت تا مقدمه‌ای برای حل پرونده هسته‌ای ایران باشد. حالا پس از چند دور مذاکره، آخرین فرصت‌ها برای دستیابی به یک توافق جامع در حال سپری شدن است و مذاکرات نیویورک نیز نتوانست قفل این ماجرا را بگشاید.