• توقف طولانی در ایستگاه وین

  رسیدن به پایان مهلت تعیین شده در طرح اقدام مشترک، معروف به توافق‌نامه ژنو، ایران و 1+5 را برای انجام طولانی‌ترین مذاکرات به وین کشاند تا با حدود 20 روز گفت‌وگو، رکوردی تازه در مذاکرات هسته‌ای به ثبت برسد.

 • عراقچی:

  پذیرش هر گونه محدودیت، موقتی خواهد بود

  سخنگوی گروه مذاکره کننده هسته ای ایران، بحث های مطرح شده مبنی بر پذیرش محدودیت های جدید از سوی هیات ایرانی در مذاکرات وین 6، گفت: مجموعه اقداماتی که برای اعتماد سازی انجام می دهیم حتما شامل یک سری محدویت هایی خواهد بود که در برنامه هسته ای خود می پذیریم. البته همانطور که در توافق ژنو اشاره شده است اصل غنی سازی ایران ادامه پیدا خواهد کرد ولی با یک سری محدودیت های مورد توافق دو جانبه و برای یک دوره زمانی مشخص.

 • مقاله وزیر خارجه در آستانه مذاکرات ایران و 1+5

  «غنیمت شمردن فرصت‌ها و رها کردن خیالبافی‌ها»

  روزنامه لوموند فرانسه مقاله محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در آستانه مذاکرات ایران و 1+5 را با عنوان «غنیمت شمردن فرصت‌ها و رها کردن خیالبافی‌ها» منتشر کرد.

 • تحلیلی بر یادداشت وزیر خارجه آمریکا

  مقاله جان کری خط مذاکرات هسته‌ای با ایران را روشن کرد

  جان کری در آستانه برگزاری گفت‌گوهای هسته‌ای که از امروز در وین آغاز می‌شود مقاله‌ای را در سایت روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده که قابل توجه و دقت نظر است. او در این یادداشت مواردی را اشاره کرده و نوشته است که خط سیاسی آمریکا در روند گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران را روشن ساخته است.

 • روانچی:

  اگر خطوط قرمز ایران رعایت نشود با 1+5 به تفاهم نمی‌رسیم

  عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد: اگر مذاکراتی که بین ایران و 1+5 در حال انجام است نتیجه بدهد مطمئنا این نتیجه با رعایت خطوط قرمز مورد نظر ایران است و در غیر این‌صورت به تفاهمی نخواهیم رسید.

 • مذاکره رسانه‌ای ظریف و کری در واشنگتن‌پست

  9 ماه پس از مذاکره حضوری محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در نیویورک، حالا صدرنشینان دستگاه دیپلماسی دو کشور، همزمان با گفت‌وگوی حضوری معاونانشان (برنز و عراقچی)، به مذاکره رسانه‌ای روی آورده و در واشنگتن‌پست مقاله نوشته و یکدیگر را مخاطب قرار می‌دهند.

 • (فیلم)

  روایتی از هفت ماه چانه زنی

  مستند « سفری از ژنو تا وین»؛ روایتی از هفت ماه چانه زنی و مذاکرات ایران و 1+5 درباره پرونده هسته‌ای ایران است. این فیلم در آستانه دور نهایی مذاکرات انتشار یافته است.

 • در آستانه مذاکرات سرنوشت ساز هسته‌ای وین

  دوره گردی صهیونیست‌ها آغاز شد

  مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 که قرار است 11 تیر تا 29 تیر ماه برگزار شود، آغاز نشده به کارزار و عرصه نبرد رسانه‌ای تبدیل شده است. مسئولان کشورمان اعلام کرده‌اند با اقتدار دور بعدی مذاکرات هسته‌ای را آغاز می‌کنیم.صهیونیست‌ها هم دست به کار شدند تا از توافق نهایی جلوگیری کنند.