• سخنگوی وزارت امور خارجه:

  هنوز بر سر طرحی درباره اتصالات سانتریفیوژها توافق نشده است

  سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب گفت: تاکنون طرحی در مورد اتصالات سانتریفیوژها که مورد پذیرش همه طرفها باشد، مورد موافقت واقع نشده است.

 • همکاری ایران با آژانس فراتر از تعهدات پادمان است

  معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی ایران پس از دیدار با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: همانطور که پیش بینی می شد دیدار مثبتی بود و دو طرف بر ادامه همکاری ها تاکید کردند.

 • خبرگزاری آسوشیتد​پرس اعلام کرد

  ایستادگی ایران؛ پیشنهاد جدید آمریکا

  مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در حالی در نیویورک ادامه دارد که طرفین بیشتر سعی می‌کنند با موضعگیری‌های کلی از پرداختن به جزئیات مذاکرات بپرهیزند، اما این مانع نمی‌شود که رسانه‌ها از گمانه‌زنی درباره جزئیات خودداری و سعی نکنند درباره سیاست‌های کشور متبوعشان، نقش‌آفرینی کنند.

 • این روزها

  در راکتور آب سنگین اراک چه می گذرد؟

  این برای اولین بار است که درهای راکتور آب سنگین اراک پس از بیش از یک دهه به روی یکی از رسانه‌های کشور باز می‌شود تا از نزدیک، در جریان آخرین پیشرفت‌ها و روند فعالیت راکتور IR-40 که به مراحل پایانی کار خود نزدیک می‌شود به ویژه بعد از اجرای برنامه اقدام مشترک (توافق ژنو ) قرار گیریم.

 • ظریف در گفتگو با PBS:

  قول اوباما محترم است و آن را می‌پذیرم

  وزیر خارجه ایران با اشاره به بی اعتمادی ایرانیان به آمریکا تاکید کرد که مخالف پذیرش تعداد سانتریفیوژهای تحمیلی است. ظریف در عین حال گفت که اگر رئیس جمهور آمریکا به ما قول انجام کاری را دهد، آن را محترم شمرده و می‌پذیریم.

 • جلسه وزرای ۱+۵ و ایران ، در صورت پیشرفت مذاکرات

  عراقچی: فضای مذاکرات نیویورک خوب و سازنده است

  معاون حقوقی و امور بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان فضای حاکم بر مذاکرات جاری در نیویورک را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: اختلافات ما در موضوعات وجود دارد ولی هم فضا خوب و سازنده است و هم اراده و جدیت لازم در همه طرفها وجود دارد.

 • آژانس: ایران اقدامات داوطلبانه را کاملا اجرا کرده است

  در گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره نظارت و راستی‌آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه اقدام مشترک که عصر جمعه منتشر شده است تاکید دارد که ایران اقدامات داوطلبانه را کاملا اجرا کرده است.

 • مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در نیویورک آغاز شد

  هفتمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 (آلمان، فرانسه، روسیه،‌ چین، انگلستان و آمریکا) درباره راه‌حل جامع هسته‌ای به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیأت‌های 1+5 در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک آغاز شد.

 • ظریف:

  آمریکا علاقه ای به توافق هسته ای ندارد و مانع تراشی می کند

  وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرنگار رادیو ان پی آر گفت: آمریکاییها فکر می کنند هرگونه توافق با ایران ایده ای بد است، هیچ مقداری از اطمینان که لازمه هر توافقی است وجود ندارد چرا که آنها علاقه ای به توافق ندارند و آنها سعی می کنند با بهانه آوردن ، مانع توافق شوند.

 • هاشمی: از دستاوردهای هسته ای کوتاه نمی‌آییم

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی، احتمال دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را بهانه قدرت‌های جهانی برای کارشکنی در مذاکرات توصیف کرد و گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که استفاده و ساخت سلاح هسته‌ای را براساس مبانی اسلامی و انسانی حرام می‌دانیم، اما حفظ دستاوردهای علمی فرزندان خود در دانش و تکنولوژی هسته‌ای را حق خود می‌دانیم و از آن کوتاه نمی‌آییم.

 • روز پنجشنبه در آمریکا

  مذاکرات ایران و 1+5 برگزار می شود

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و هیات مذاکره کننده هسته‌ای، برای شرکت در هفتمین دور مذاکرات جامع ایران و 1+5 و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بامداد امروز سه شنبه راهی نیویورک شدند.