• رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه:

  در مقابل تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشار جو عمومی بایستید

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه، با تجلیل از شهید مظلوم آیت الله بهشتی و شهید قدوسی دو شهید والا مقام دستگاه قضا، «استقلال و تأثیر ناپذیری» دستگاه قضا را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: باید در برابر عوامل مخدوش کننده استقلال قضا از جمله تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشارِ جو عمومی ایستاد و بر رفتار و روش صحیح قضا تکیه کرد.

 • شاخص‌های حرکت دستگاه قضایی به سوی تبدیل شدن به سیستمی در تراز انقلاب اسلامی چیست؟

  توسعه قضایی، پیش نیاز پیشرفت ایران

  دستگاه قضا در ایران سابقه‌ای طولانی دارد. از عهد هخامنشی واژه‌های «دات» به معنی قانون و «داتیک» عدالت، نقش مهمی در فرهنگ قضایی ایران بازی کرده و در دوران جدید با پیروزی انقلاب مشروطه نیز سیستم قضایی به شکل تازه خود به اجرا گذاشته شده است. با این همه واقعیت این است که تنها با پیروزی انقلاب اسلامی بود که دستگاه قضا با درهم آمیخته شدن فرهنگ دادخواهی ایرانی، آموزه‌های عدالت‌طلبانه اسلامی و نیز استفاده از تجربه جهانی در استفاده از دستگاه گسترده قضایی توانست شکل دقیقی از فرآیند سیاستگذاری قضایی در کشورمان را تشکیل دهد.

 • معاون اول قوه قضائیه در گفتگوی ویژه خبری:

  برخورد با دانه درشت ها بدون هیچ تبعیضی ادامه دارد

  معاون اول قوه قضائیه گفت: در سالهای اخیر در جریان مبارزه با مفاسد، برخورد با دانه درشت ها و کسانی که صاحب منصب و قدرت زیاد بودند، بیشتر بود و در آینده نیز بدون هیچ تبعیضی با آنها برخورد خواهیم کرد.

 • آیت الله آملی لاریجانی در گفتگوی تلویزیونی :

  15 میلیون پرونده در سال 93 وارد دستگاه قضا شده است

  رئیس قوه قضائیه گفت: پرونده های وارده ما در سال 93 قریب به 15 میلیون پرونده بوده است که مقصود ما در پرونده عبارت از هرگونه رسیدگی است که در دستگاه قضایی صورت می گیرد.

 • گزارش جام جم آنلاین

  آیا ایران سپر دفاعی غرب است؟

  خاویر سولانا مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته گفت: «ایران تنها کشوری است که می تواند با گروه تروریستی داعش بجنگد»؛ اظهار نظری که جدید نیست و بارها از زبان شخصیت ها و رسانه های غربی تکرار شده است اما این اظهارات با چه هدفی بیان می شود و ما به ازای چنین خدمتی به امنیت سازی جهانی برای ایران چیست؟

 • سخنگوی قوه قضائیه:

  مهدی هاشمی به 10 سال حبس محکوم شد

  معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه گفت: با توجه به تائید حکم دادگاه بدوی برای مهدی هاشمی، اشد یکی از جرائم براساس ماده 134 مجازات اسلامی تعیین و به 10 سال حبس محکوم شد.

 • سخنگوی قوه قضائیه خبر داد:

  آزادی یکی از بدهکاران بانکی با وثیقه‌ بیش از هزار میلیارد تومان

  سخنگوی قوه قضائیه گفت: در حال حاضر یک نفر از بدهکاران بانکی با قرار وثیقه سنگین بیش از هزار میلیارد تومان آزاد شده است اما هنوز ۹ نفر دیگر در بازداشت به سر می‌برند.

 • وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:

  مقابله با فساد «مد» شده است

  وزیر دادگستری گفت: این روزها مقابله با فساد «مد» شده است، در حالی که ۲۰ سال بی‌توجهی شده و حالا توقع دارند دولت ۲ ماهه و ۶ ماهه فساد را از بین ببرد.

 • از سوی رئیس قوه قضاییه صورت گرفت

  انتصاب رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد

  رئیس قوه قضاییه طی حکمی غلامرضا مزارعی رئیس شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان فارس را به سمت رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر و رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.