• وام 100 میلیونی خرید مسکن در برنامه آخوندی

  مردم با 25 تا 30 میلیون صاحب‌خانه می‌شوند

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح ما این است که مردم در یک دوره 3 تا 5 ساله با حدود 25 تا 30 میلیون تومان آورده خانه دار شوند، گفت: حق خرید و فروش مسکن مهر برای خریداران تا چند هفته آینده آزاد می‌شود، ضمن اینکه یکی از برنامه هایم این است که در قالب صندوق‌های پس انداز مسکن بیش از 100 میلیون تومان وام به مردم پرداخت شود.

 • معاون اول رئیس جمهور تاکیدکرد:

  اقتصاد مبتنی بر دانش بنیان راه رهایی از وابستگی به نفت

  معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه آنچه به معنای واقعی می تواند اقتصاد کشور را از درآمدهای نفت بی نیاز کند توجه به اقتصاد مبتنی بر دانایی یا اقتصاد دانش بنیان است، گفت: دانایی می تواند جایگزین نفت شود و بی تردید برای رسیدن به توسعه پایدار کشور باید از مسیر اقتصاد دانایی محور عبور کرد.

 • تبریک رئیس جمهور

  «فرگام» به فضا رفت و سالم برگشت

  دومین میمون فضانورد ایرانی با نام «فرگام» به فضا پرتاب و سالم به زمین بازگشت. رئیس‌جمهور هم در پیامی این موفقیت دانشمندان فضایی کشور را تبریک گفت.

 • وزیر کشور :

  تکلیف احزاب منحله را قوه قضائیه مشخص می کند

  وزیر کشور درباره اخباری مبنی بر رایزنی های اعضای احزاب منحل شده برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور گفت:قوه قضائیه در این خصوص تصمیم گیر است و موضوع به وزارت کشور ارتباطی ندارد.

  • دولت
 • دستور کوچک‌سازی دولت تدبیر و امید صادر شد

  دولت یازدهم لاغر می‌شود

  دولت تدبیر و امید با محوریت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور دستور چابک‌سازی، متناسب‌سازی، انعطاف‌پذیری و منطقی کردن اندازه دولت را صادر کرد.

 • معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خبر داد

  تمایل دولت به پرداخت غیرنقدی یارانه‌ها در سال آینده

  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از افزایش حدود ۱۸ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۳ خبر داد و گفت:دولت تمایل دارد یارانه‌ها به صورت غیرنقدی در سال آینده پرداخت شود.

 • سناریوی آمریکا ناتمام ماند

  تصمیم درست سیاسی

  رسانه‌های غربی در خبرسازی‌های خود در چند روز گذشته سعی داشتند احتمال حضور دکتر روحانی در مراسم تشییع جنازه نلسون ماندلا را به یک سوژه خبری برای بهره‌برداری‌های سیاسی خود تبدیل کنند که این سناریو با معرفی هیأت اعزامی ایران به آفریقای جنوبی ناتمام ماند.تحلیل‌گران اعتقاد دارند هر چند این اتفاق شاید علیرغم میل رئیس جمهور باشد اما برای جلوگیری از حاشیه‌ها و تبعات بعدی آن تصمیم سیاسی درستی بوده است.

 • افزایش بودجه عمومی سال 93 به ۱۹۵هزار میلیارد تومان

  رئیس جمهور که برای تقدیم بودجه 93 به مجلس رفته بود گفت:در مجموع با افزایش درآمدهای نفت و مالیات و سایر، حجم بودجه عمومی دولت در سال آینده به بیش از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان رسیده است ؛ یعنی چیزی حدود ۵۰ درصد افزایش نسبت به عملکرد امسال.

 • روحانی در جمع دانشجویان:

  دانشگاه خانه احزاب نیست کارگاه سیاست است

  رئیس جمهور گفت: درست است که دانشگاه خانه احزاب نیست، اما کارگاه سیاست است، سیاست نه به مفهوم رایج امروزش که تسابق و رقابت در به دست آوردن قدرت است، بلکه سیاست به همان مفهوم مرسوم فرهنگ اسلامی-ایرانی ما به معنای تدبیر و حکمت عملی بود؛ یعنی سیاست به مفهوم بهتر اداره کردن کشور.

 • معاون امور بین الملل وزیر امور خارجه:

  مذاکرات هسته ای تنها یک برنده نخواهد داشت

  معاون امور بین الملل وزیر امور خارجه و عضو گروه مذاکره کننده هسته ای ایران گفت:مذاکرات هسته ای تنها یک برنده ندارد و دو طرف از توافق حاصل شده سود خواهند برد.

  • دولت