• آرامش روحی در موفقیت قاری بسیار موثر است

  می‌گوید در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی، سیاسی‌کاری کردند تا من اول نشوم و حقم را ضایع کردند. از 9 سالگی تا امروز که قرار است در مهم‌ترین رویداد جهانی قرآن قرائت داشته باشد، تجربه‌اندوزی کرده است. صحبت از جعفر فردی است، نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که علاقه‌مند به ورزش کشتی هم هست.

 • قاریان مشهور ایران و جهان

  عباس امام جمعه از قاریان برجسته کشور، سال 1345 در تهران متولد شد. او مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث دارد و هم اکنون به عنوان عضو شورای عالی قرآن در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

 • راه درست فراگیری قرآن

  آموزش قرآن همواره یکی از دغدغه‌های جامعه ما بوده است. نظرها و مباحث مختلفی در این زمینه مطرح‌شده و شیوه‌های گوناگونی بویژه برای حفظ قرآن ارائه شده است.

 • چرا پیامبر (ص) نام حسنین (ع) را از پسران هارون گرفت

  نامگذاری امام حسن و امام حسین علیهماالسلام توسط پیامبر (ص) و با وحی الهی صورت گرفت چنانکه بر اساس روایات هنگامی که امام حسین (ع) متولد شد، خدای متعال به جبرئیل(ع) وحی کرد که : «پسری برای محمّد ، متولّد شده است. بر او فرود آی و شاد باش گو و به او بگو : علی برای تو ، مانند هارون برای موسی است. پس او را به نام پسر هارون نام بگذار».

 • به مناسبت میلاد امام حسین(ع)

  مکتب سیدالشهدا(ع) مکتب عرفان حق است

  مکتب امام حسین(ع) مکتب عرفان حق است و معرفت واقعی حق و عبودیت صِرف در برابر حضرت حق و رها شدن از همه گیر و بندهای نفسانی و شهوانی و شیطانی و جمود در تعصبات خشک و بی‏ مغز و توخالی و اسیر هواها و هوس‏ها و احساسات و شایعات و تقلید کورکورانه از مبادی فاسده و مفسده، چنانچه در خطبات آن حضرت در روز عاشوراء به وضوح این مطالب به چشم می ‏خورد.