• تحلیلی از ناگفته های تاریخ پیامبر(ص) در گفتگو با استاد شریفیان

  در جستجوی حقیقت پنهان

  بسیاری از ما از زندگانی بزرگانمان مطالبی می شنویم که به نظرمان بعد از مدتی تکراری است. از طرفی بسیاری از حقایق تاریخی، در لابلای کتب احادیثی پنهان شده است و دسترسی به آن ها هم نیازمند صبر و حوصله و رجوع به کتب حدیثی صحیح است و هم نیازمند تحلیل تاریخ. در بسیاری از مواقع نیز، منابع تاریخی معتبری برای دسترسی به حقایق تاریخی وجود ندارد. در این جاست که با کنار هم قرار دادن قرآن و روایات معتبر، اگر تحلیل درستی وجود داشته باشد، می‌توان مطالبی را دریافت که به سادگی امکان رسیدن به آن ها وجود ندارد.

 • شروع یک برنامه متفاوت تلویزیونی

  آنونس برنامه تلویزیونی چهل منزل

  چهل منزل موکب رسانه ای اهالی فرهنگ و هنر است که سفیر پرچم گنبد امام رضا(ع) در اربعین حسینی تا کربلای معلی خواهد بود.

 • به مناسبت سالروز وفات سلمان فارسی

  نگین مسلمانان پارسی

  اصبغ بن نباته می‌گوید: همین که سلمان از دنیا رفت و هنوز ما جنازه ی او را از قبرستان برنداشته بودیم، ناگهان مردی را سوار بر استر دیدیم که خیلی غمگین بود. از استر پیاده شد و بر ما سلام کرد و ما جواب سلام او را دادیم، گفت: «در مورد غسل و نماز وکفن و دفن جنازه ی سلمان، جدیت و شتاب کنید». ما او را کمک کردیم. او برای حنوط و کفن و دفن، کافو آورده بود. به دستور او آب آوردیم، او جنازه ی سلمان را غسل داد وکفن کرد و نماز بر جنازه خواندیم و جنازه را دفن نمودیم.

 • همسر شهید روشنایی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

  باباسجاد برای دخترها قصه حضرت رقیه می‌گفت

  امروز پنجم صفر مصادف با سالروز شهادت حضرت رقیه (س) است؛ به این مناسبت به سراغ کسانی رفته‌ایم که به عنوان مدافعان امروز حریم اهل بیت شناخته می‌شوند، خانواده شهدای مدافع حرم در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین از محبت عزیزانشان به اهل‌بیت (ع) می‌گویند.

 • سخنان علما درباره حضرت رقیه خاتون {بخش دوم}

  ارادت به خاندان عصمت و طهارت رمز رسیدن به کما و سعادت ابدیست. شیعیان تمام توفیقات خود را به واسطه این عرض ارادت داشته و دارند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند. در این میان، خاکساری در برابر شهدای کربلا و تمام کسانی که در راه قیام سیدالشهدا علیه السلام به شهادت رسیده اند، داستان دیگریست، خصوصا اگر از همین خاندان باشد و خاصه اگر دختری سه ساله باشد. در ادامه نظر برخی از علما و بزرگان شیعه را درباره این نازدانه می خوانیم:

 • سخنان علما درباره حضرت رقیه خاتون {بخش اول}

  عرض ارادت به نازدانه سه ساله اباعبدالله علیه السلام، مقوله ای فراگیر است. از عالم تا عامی، همه و همه خود را از مریدان آن وجود نازنین می دانند، حتی اگر بعضی ناآگاهان بخواهند شبه افکنی کنند. در ادامه نظر بعضی از علما و بزرگان شیعه را در خصوص حضرت رقیه سلام الله علیها می خوانیم.

 • 2 کرامت معروف از حضرت رقیه (س)

  دست های کوچکش گره های بزرگی را باز کرده و غمش صدها سال است آتشی بر جان شیعیان انداخته که خاموش شدنی نیست، حرف از رقیه بنت الحسین، دختر سه ساله حادثه کربلاست که ماجراهای او با اهل حرم در کربلا موضوع روضه ها و نوحه های بسیاری در ماه های عزاداری است. حضرت عباس به ندای کودکان حرم راهی فرات شد و در میانه مسیر به شهادت رسید. شام غریبان امام حسین با وقایعی که بر سر دخترکان حرم آمد نشان از اوج شقاوت دشمنی است که در مقابل امام بر حقشان ایستادند و حتی بر اهل بیت و زنان و کودکانشان رحم نکردند.