• غدیر مهربانی (طرح)

  قراره توی این چند روز هر کس هر کار خوبی که میتونه از اطعام نیازمندان گرفته تا سرزدن به اقوام و هدیه به کودکان یا حتی رسیدگی به یه حیوان بی پناه انجام بده و با درج پیام یا تصویر توی صفحه شخصیش دیگران رو هم دعوت کنه.به این امید که غدیر امسال رنگ و بوی مهربونی بگیره.

 • جام جم آنلاین از پویش #فقط_به_عشق_علی در فضای مجازی گزارش می دهد:

  خوبی های دلی، فقط به عشق علی/وقتی غدیر، بوی مهربانی می گیرد

  هر سال این ایام، وقتی ده روز از ذی الحجه می گذرد، کوی و برزن حال و هوای عید به خود می گیرد و دهه ای-آغاز می شود که مطلع پر نورش قربان و حسن ختامش غدیر است. دهه ای که با نام دهه ولایت هر سال اما رنگ و بویی تازه و متفاوت تر از سال قبل دارد. غدیر امسال به مدد امیر المومنین (ع) و با حرکت خودجوش جمعی از کاربران فضای مجازی، تبدیل به غدیر مهربانی شده است،‌ غدیری که در آن قرار است هر عاشق علی در پویشی مردمی، #فقط_به_عشق_علی گامی کوچک بردارد و با انجام یک کار خیر، قدر برکه غدیر را این بار عظمتی دریایی ببخشد.

 • عرفه فاطمی (فیلم)

  امروز روز عرفه است، در این ویدیو سخنان حجت الاسلام فاطمی نیا درباره اهمیت این روز را مشاهده می کنید.

 • عرفه، روز نیایش و مناجات با خالق هستی (فیلم)

  روز نهم ماه ذی الحجه الحرام روز عرفه نامیده شده است، روز نیایش و مناجات با خالق هستی؛ چرا که در این روز، درهای رحمت الهی روی همه بندگان بویژه گنهکاران گشوده است و همه آنان در این روز، چشم امید به خدای خود دوخته اند و از دنیا بریده و به خدا نزدیک می شوند.

 • عرفه ای در کنار مادرم (فیلم)

  فیلم «عرفه ای در کنار مادرم» روایت حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی از انجام اعمال روز عرفه در کنار خانواده است.

 • روز عرفه روز نیایش، روزی که آدم و حوا یکدیگر را یافتند

  روز نهم ماه ذی الحجه الحرام روز عرفه نامیده شده است، روز نیایش و مناجات با خالق هستی؛ چرا که در این روز، درهای رحمت الهی روی همه بندگان بویژه گنهکاران گشوده است و همه آنان در این روز، چشم امید به خدای خود دوخته اند و از دنیا بریده و به خدا نزدیک می شوند.

 • آن‌کس که تو را شناخت جان را چه کند / معرفت عرفه؛ روز آشتی با خدا

  روز نهم ماه ذی الحجه، روز بزرگی است. بزرگی این روز از اعمال، فضیلت ها، عبادات و برکاتش نمایان است. تا جایی که در برخی روایات از این روز با عنوان عید یاد شده است. عید در اسلام چند معنی دارد که مهم‌ترین و رایج ترین آن بازگشت است.(1) معنایی که اشاره به بازگشت زمان شادی دارد. البته عید، شادی و مبارکی نیز معنا می دهد.

 • فرصت بندگی (طرح)

  هر لحظه ای از لحظات امروز برای ما گرانبهاست بخصوص برای دعا و درخواست از خداوند.این فرصت بهترین فرصت است.پس این فرصت را از دست ندهید!بخصوص از ظهر تا هنگام غروب را که در روایات وارد شده است...(بیانات مقام معظم رهبری - 7 اسفند 1380)

 • فلسفه روز عرفه چیست؟

  امروز مصادف است با نهم ذیحجه، روزی که بنابر روایات اسلامی به «روز عرفه» نامگذاری شده است.

 • از عرفه تا عرفات

  عرفات، صحرایی است در 21 کیلومتری شهر مکه مکرمه که در جنوب شرقی حجاز واقع شده است.

 • گفت و‌گو با مدرس حوزه علمیه قم

  روز عرفه، روز بارش رحمت، مغفرت و عفو عمومی

  یک استاد حوزه با بیان این که عرفه روز عبادت و نیاش به درگاه الهی و روز بارش رحمت، مغفرت و عفو عمومی است، افزود:‌ عرفه به معنای دعا بوده و روز عرفه، روز عبادت و نیاش به درگاه الهی و روز بارش رحمت و مغفرت و عفو عمومی است.