• حجت‌الاسلام نجاتی:

  لزوم بکارگیری مدیران تازه نفس غیروابسته به لابی‌های پشت پرده/ مافیای قدرت کشور را دچار چالش‌ می کند

  پژوهشگر و کارشناس تاریخ اسلام گفت: بکارگیری مدیران تازه نفس و غیروابسته به حلقه‌ها و لابی‌های پشت پرده باعث می‌شود که دست مافی‌های قدرت از تصمیم گیری‌های کلان جامعه دور شود و کشور به سمت پیشبرد اهداف مدیریت نبوی که مد نظر مقام معظم رهبری است حرکت بیشتر و پرشتاب تری داشته باشد.

 • جام جم‌انلاین گزارش می دهد؛

  مردم سیره مدیریتی رسول اکرم را از مسئولین مطالبه کنند

  رفتار پیامبر اکرم (ص) با جهانی که در اطرافش بوده از مشرکین مکه و مدینه و کفار و اهل کتابی که به عنوان معاند بودند، تا جایی که امکان داشته تألیف قلوب بوده است و به عبارتی دلها را به سوی خودش جذب می‌کرده است که قرآن هم در آخر سوره توبه می‌فرماید: "اگر تو مهربان نبودی و اگر نفوذ قلب را نداشتی همه از کنار تو پراکنده می‌شدند."

 • استاد فقه و اصول در گفت‌و‌گو با جام‌جم آنلاین؛

  راه‌ حل «عالم‌ آل‌ محمد» برای مشکلات امروز

  استاد حوزه علمیه و نویسنده با تاکید بر اینکه امروز باید راه امام رضا (ع) را نصب‌العین قرار دهیم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر اگر حرکت آن حضرت را پیش بگیریم سربلند خواهیم بود، از سوی دیگر با بستن فضاهای امروز شاید تنها چند صباحی جوابگو باشد و راه‌حل ماندگاری نیست چراکه هرکاری مقابله خاص خود را دارد.

 • امام رضا علیه‌السلام و درس‌هایی به آیندگان

  یکی از بهترین توشه‌هایی که می‌توان در این مناسبت‌های مذهبی از زندگی معصومین علیهم‌السلام فراگرفت، مرور بر اخلاقیات ایشان است که عالمان و محدثان شیعه، با توجه به این امر مهم، در حد توان، به ثبت لحظات حساس زندگی آنان و فرمایشاتشان در این عرصه پرداخته‌اند.

 • حجت‌الاسلام قوامی در گفت‌و‌گو با جام جم مطرح کرد:

  جهان امروز تشنه سیره مدیریتی رسول خدا (ص) است

  یک نظریه پرداز مدیریت اسلامی گفت: جهان امروز تشنه سیره مدیریتی رسول خدا (ص) است که جوانگرا است و بهترین مدل، همین انسانی است که خطا نمی‌کند و مورد عنایت پروردگار به عنوان مدیر کل هستی است.

 • حجت‌الاسلام حسین زاده:

  بعضی‌ها هنوز «اشداء علی الکفار» را باور نکردند/ محکم بودن مسئولین سبب عقب نشینی دشمن می شود

  یک کارشناس دینی گفت: پیامبر اکرم (ص) عقل کل است و ایشان این زمان را می‌دیده اما هنوز بعضی‌ها سیره پیامبر را که «اشداء علی الکفار» است، باور نکردند و فرمان خداوند را که برائت از مشرکین است اطاعت نمی‌کنند و باعث می‌شوند دشمن گستاخ تر شود.

 • پیامبراکرم از تعرض به حریم اسلام به سادگی عبور نمی کرد

  یکی از مواردی که پیامبر اکرم همواره جوانان را به آن توصیه می کردند موضوع امیدواری بوده است. ایشان تاکید داشتند که اگر امید نباشد هیچ جوانی تن به کار وتلاش نمی دهد. توصیه دیگر پیامبر اکرم (ص) به جوانان تلاش در جهت کسب علم و دانش است به نحوی که پیامبر اکرم (ص) دراین باره فرمودند: "هر کس در دوران جوانی علم یاد بگیرد، گویی علم و آموزه وی روی سنگی حکاکی شده و هر جوانی که در راه کسب علم قدم بگذارد، بهشت به دنبال وی می رود در حالی که بسیاری عبادت می کنند تا وارد بهشت شوند."

 • حجت الاسلام بهاری:

  مشی رفتاری پیامبر با جوانان الگوی مسئولین عصر حاضر باشد

  کارشناس دینی و استاد حوزه گفت: تنبیه و تهدید از جمله مواردی است که منجر به دلزدگی، واکنش و دوری جوان می شود لذا یکی از مهمترین ابعاد رفتاری پیامبر اسلام را باید در رفتارهای ایشان با جوانان مورد توجه قرار داد و مشی رفتاری پیامبر با جوانان باید الگوی مسئولین عصر حاضر باشد.

 • به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی(ع)

  تنهاترین سردار...

  28 صفر سالروز شهادت کریم اهل‌بیت است به همین مناسبت متن کوتاهی را میخوانید:

 • حجت الاسلام بابایی:

  غفلت از ظرفیت های جوانان از دست دادن فرصت هاست

  استاد حوزه و کارشناس تخصصی قرآن گفت: مسئولین باید از ظرفیتهای عظیم جوانان کشور در راستای اعتلای فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور بهره مند شوند چرا که غفلت از استفاده از ظرفیت های جوانان هر کشوری به مثابه از دست دادن فرصت ها و شکست های بزرگی خواهد بود.

 • حجت‌الاسلام امیری وحید:

  سیره رسول خدا، توجه ویژه به جوانان است

  یک کارشناس دینی گفت: ما معمولا در معرفی ائمه اطهار (ع) بیشتر به سیره تاریخی می‌پردازیم که شایسته است اما بیان سیره اخلاقی پیامبر و سیرت و سریره ایشان از ضروریات امروز جامعه است، بویژه که توجه ویژه به جوانان در عملکرد رسول خدا دیده می‌شود.

 • حجت الاسلام قادری در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نهادینه کردن سیره نبوی با باور نسل جوان

  پژوهشگر و نویسنده علوم اسلامی گفت: حضرت محمد مصطفی، خاتم پیامبران (ص) جوانگرایی را باور داشت که یک جوان 18 ساله را مسئول و مدیر سیاسی و اجرایی قرار می‌دهد و یک جوان 21 ساله‌ای را مسئول فرهنگی و یک جوان 20 ساله‌ای را به عنوان بزرگترین فرمانده نظامی قرار می‌دهد و قطعا ما هم می‌توانیم با باور نسل جوان، سیره نبوی و سیره قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم.

 • حجت‌الاسلام شریعت تبار:

  عمل به سیره پیامبر، مستلزم الگوسازی متناسب با زمان است

  رئیس بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی گفت: برای عمل به سیره پیامبر اکرم (ص) نخست باید با مراجعه به اهل فن، شناخت جامعی از اصول مسلم و قطعی ایشان داشته باشیم و به این قضیه تک بعدی نگاه نکنیم و بعد متناسب با زمان، الگوسازی کنیم.