• حجت‌الاسلام حسین زاده:

  بعضی‌ها هنوز «اشداء علی الکفار» را باور نکردند/ محکم بودن مسئولین سبب عقب نشینی دشمن می شود

  یک کارشناس دینی گفت: پیامبر اکرم (ص) عقل کل است و ایشان این زمان را می‌دیده اما هنوز بعضی‌ها سیره پیامبر را که «اشداء علی الکفار» است، باور نکردند و فرمان خداوند را که برائت از مشرکین است اطاعت نمی‌کنند و باعث می‌شوند دشمن گستاخ تر شود.

 • پیامبراکرم از تعرض به حریم اسلام به سادگی عبور نمی کرد

  یکی از مواردی که پیامبر اکرم همواره جوانان را به آن توصیه می کردند موضوع امیدواری بوده است. ایشان تاکید داشتند که اگر امید نباشد هیچ جوانی تن به کار وتلاش نمی دهد. توصیه دیگر پیامبر اکرم (ص) به جوانان تلاش در جهت کسب علم و دانش است به نحوی که پیامبر اکرم (ص) دراین باره فرمودند: "هر کس در دوران جوانی علم یاد بگیرد، گویی علم و آموزه وی روی سنگی حکاکی شده و هر جوانی که در راه کسب علم قدم بگذارد، بهشت به دنبال وی می رود در حالی که بسیاری عبادت می کنند تا وارد بهشت شوند."

 • حجت الاسلام بهاری:

  مشی رفتاری پیامبر با جوانان الگوی مسئولین عصر حاضر باشد

  کارشناس دینی و استاد حوزه گفت: تنبیه و تهدید از جمله مواردی است که منجر به دلزدگی، واکنش و دوری جوان می شود لذا یکی از مهمترین ابعاد رفتاری پیامبر اسلام را باید در رفتارهای ایشان با جوانان مورد توجه قرار داد و مشی رفتاری پیامبر با جوانان باید الگوی مسئولین عصر حاضر باشد.

 • به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی(ع)

  تنهاترین سردار...

  28 صفر سالروز شهادت کریم اهل‌بیت است به همین مناسبت متن کوتاهی را میخوانید:

 • حجت الاسلام بابایی:

  غفلت از ظرفیت های جوانان از دست دادن فرصت هاست

  استاد حوزه و کارشناس تخصصی قرآن گفت: مسئولین باید از ظرفیتهای عظیم جوانان کشور در راستای اعتلای فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور بهره مند شوند چرا که غفلت از استفاده از ظرفیت های جوانان هر کشوری به مثابه از دست دادن فرصت ها و شکست های بزرگی خواهد بود.

 • حجت‌الاسلام امیری وحید:

  سیره رسول خدا، توجه ویژه به جوانان است

  یک کارشناس دینی گفت: ما معمولا در معرفی ائمه اطهار (ع) بیشتر به سیره تاریخی می‌پردازیم که شایسته است اما بیان سیره اخلاقی پیامبر و سیرت و سریره ایشان از ضروریات امروز جامعه است، بویژه که توجه ویژه به جوانان در عملکرد رسول خدا دیده می‌شود.

 • حجت الاسلام قادری در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نهادینه کردن سیره نبوی با باور نسل جوان

  پژوهشگر و نویسنده علوم اسلامی گفت: حضرت محمد مصطفی، خاتم پیامبران (ص) جوانگرایی را باور داشت که یک جوان 18 ساله را مسئول و مدیر سیاسی و اجرایی قرار می‌دهد و یک جوان 21 ساله‌ای را مسئول فرهنگی و یک جوان 20 ساله‌ای را به عنوان بزرگترین فرمانده نظامی قرار می‌دهد و قطعا ما هم می‌توانیم با باور نسل جوان، سیره نبوی و سیره قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم.

 • حجت‌الاسلام شریعت تبار:

  عمل به سیره پیامبر، مستلزم الگوسازی متناسب با زمان است

  رئیس بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی گفت: برای عمل به سیره پیامبر اکرم (ص) نخست باید با مراجعه به اهل فن، شناخت جامعی از اصول مسلم و قطعی ایشان داشته باشیم و به این قضیه تک بعدی نگاه نکنیم و بعد متناسب با زمان، الگوسازی کنیم.

 • سیستم کارآمد تبلیغی با عملیاتی کردن روش تبلیغی پیغمبر اکرم (ص) در دسترس است

  رسول خدا در امر مهم تبلیغ از تمام ظرفیت خود استفاده کردند و به عبارتی ظرفیت سازی نمودند به گونه ای که امام علی (ع) شخصیت ایشان را در نهج‎‌البلاغه اینگونه معرفی می ‌کند که پیامبر «طبیب دوار بطبه» یعنی مانند طبیبی به دور مریض خود می‌چرخید و مانند پزشکی بود که برای درمان بیماران خود سیار بود و از هر موقعیتی برای پیشرفت اهداف اجتماعی خود استفاده می‌کرد.

 • حجت الاسلام سالک:

  مشی سیاسی پیامبر(ص) بر مبنای محبت در جذب مشرکین به اسلام بود

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث دشمن شناسی به عنوان یک راهبرد سیاسی و نحوه برخورد پیامبر اکرم(ص) با دشمنان در صدر اسلام خطاب به مسئولان دولت گفت: چرا اینگونه شتابان تلاش می‌کنید که لوایح چهارگانه (fatf ،CFT)، پالرمو و پولشویی و مسایل دیگر با سرعت تصویب شود؟! چرا دست بسته و کتف بسته مردم ما را تحویل بیگانگان می‌دهید؟! این حرکت حرکت مناسبی نیست و باید دقت کنید.

 • فیض آبادی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  برخورد نخست پیامبر با منافقین مدارا کردن بود / با توجه به شرایط جامعه تاکتیک مقابله با دشمن را انتخاب کنیم

  استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما باید با در نظر گرفتن شرایط جامعه‌ی امروز و بررسی مشی سیاسی پیامبر اکرم (ص) نوع تاکتیک را در برابر دشمن انتخاب کنیم و به عبارتی شرایط جامعه را بسنجیم و بر اساس اصولی که اهل بیت (ع) داشتند با دشمنان اسلام برخورد کنیم.

 • حجت الاسلام فرحناکی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  مسئولین با الگو از سیره اقتصادی پیامبر اکرم(ص) زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند

  یک کارشناس دینی گفت: امروز ضرورت است که مسئولین با الگو گرفتن از سیره اقتصادی پیامبر اکرم (ص) زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند و از طرفی جوانان هم منتظر پشت میزنشینی نباشند و با کار و تلاش باعث رونق روزافزون اقتصاد اسلامی کشور خود شوند.

 • حجت‌الاسلام غلامعلی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نخستین مشی سیاسی پیامبر در برابر ظالمان «اشداءعلی الکفار» بود

  عضو هیئت علمی دانشکده علوم حدیث گفت: نخستین مشی سیاسی رسول خدا (ص) هدایت‌گری در برابر کسانی بود که آگاهانه ظلم می‌کردند "اشداء الکفار" بود و هرگز اجازه نمی‌دادند آموزه‌های فرهنگی دشمن رشد کند بنابراین مبادا به خاطر این اینکه اسلام را دین محبت نشان دهیم از رفتارهای عزتمندانه پیامبر (ص) چشم ‌بپوشیم.

 • حجت‌الاسلام عباس زاده در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  شیوه شناسی تبلیغ پیغمبر اکرم (ص) یک سند موفق عملی است

  پژوهشگر علوم اسلامی گفت: هماهنگی بین گفتار و کردار مهمترین اصل در یک تبلیغ موفق است و امروز ضروری است که شیوه شناسی تبلیغ پیغمبر اکرم (ص) را به عنوان یک سند موفق عملی و تجربه شده به عنوان الگو به جامعه خود معرفی کنیم.