• (قسمت اول)

  فیلم مستند مدعیان دروغین پیامبری

  قسمت اول مجموعه مستند «دکان‌های کاغذی» با موضوع گفت‌وگو با مدعیان دروغین پیامبری از شبکه اول سیما پخش شد.در این مجموعه بخش هایی از سخنان چندین زن و مرد که ادعای خدایی، پیامبری و یا امام زمان دارند پخش و با فریب خوردگان و مریدان این مدعیان دروغین نیز گفت وگو می شود.

 • استنباط آیت‌الله جوادی آملی از حدیث امام رضا(ع)

  امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت روایت ارزشمندی درباره تحریف‌ناپذیری قرآن کریم دارند که منبع و مستند مفسران از جمله آیت‌الله جوادی آملی برای اثبات عدم تحریف قرآن از آن استفاده می کنند.

 • آیت‌الله علوی گرگانی:

  توفان تهران هشداری بود برای اینکه در ملک خداوند گناه نکنیم

  آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید با اشاره به باد و توفان شدید دیروز در تهران گفت: حادثه روز گذشته هشداری برای همه افراد بود که صاحب اصلی این کشور خداوند است و نباید در ملک خداوند گناه کنیم و صبر خداوند تاکنون نشان از رحمانیت اوست.

 • مروری بر مهم‌ترین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

  مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از روز دوشنبه با حضور نمایندگان ۶۵ کشور دنیا در حال برگزاری است و این مسابقات که امسال شاهد برپایی سی و یکمین دوره آن هستیم، به عنوان یکی از بهترین و مهم‌ترین مسابقات و رویدادهای قرآنی جهان اسلام مطرح است که در کنار سایر مسابقات دیگر کشورها همه ساله برگزار می‌شود.

 • مروری بر بیانات رهبر معظم انقلاب

  حفظ قرآن باید از کودکی شروع شود

  مسابقات و این جلسات بهانه است برای مطرح شدن قرآن و نزدیک شدن به حقیقت قرآن و روح قرآن. تلاوت هم یک وسیله‌ای است برای رسیدن به حقیقت قرآن، فراگرفتن معارف قرآن، شکل دادن به زندگی فردی و اجتماعی در سایه‌ قرآن؛ هدف اینهاست.

 • چهره امام سجاد(ع) در میان عوام دچار تحریف است

  انسانی مافوق، نه مافوق انسان

  سایه‌های تحریف در باب یک امام می‌تواند ویژگی سرمشق بودن را از ایشان دور کند و همین امر موجب عدم کوشش برای شناخت امام و محروم ماندن انسان‌ها از آگاهی لذت‌بخش و بیشتر دانستن درباره ائمه شود.

 • قرآن دارای بهترین موسیقی است

  این روزها به عنوان حافظ کل قرآن کریم و نماینده ایران در سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن، شاهد حضورش هستیم و چهره‌اش با پخش زنده مسابقات از شبکه‌های مختلف صدا و سیما برای ما بیشتر آشنا شده است.

 • آرامش روحی در موفقیت قاری بسیار موثر است

  می‌گوید در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی، سیاسی‌کاری کردند تا من اول نشوم و حقم را ضایع کردند. از 9 سالگی تا امروز که قرار است در مهم‌ترین رویداد جهانی قرآن قرائت داشته باشد، تجربه‌اندوزی کرده است. صحبت از جعفر فردی است، نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که علاقه‌مند به ورزش کشتی هم هست.

 • قاریان مشهور ایران و جهان

  عباس امام جمعه از قاریان برجسته کشور، سال 1345 در تهران متولد شد. او مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث دارد و هم اکنون به عنوان عضو شورای عالی قرآن در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

 • راه درست فراگیری قرآن

  آموزش قرآن همواره یکی از دغدغه‌های جامعه ما بوده است. نظرها و مباحث مختلفی در این زمینه مطرح‌شده و شیوه‌های گوناگونی بویژه برای حفظ قرآن ارائه شده است.

 • چرا پیامبر (ص) نام حسنین (ع) را از پسران هارون گرفت

  نامگذاری امام حسن و امام حسین علیهماالسلام توسط پیامبر (ص) و با وحی الهی صورت گرفت چنانکه بر اساس روایات هنگامی که امام حسین (ع) متولد شد، خدای متعال به جبرئیل(ع) وحی کرد که : «پسری برای محمّد ، متولّد شده است. بر او فرود آی و شاد باش گو و به او بگو : علی برای تو ، مانند هارون برای موسی است. پس او را به نام پسر هارون نام بگذار».

 • به مناسبت میلاد امام حسین(ع)

  مکتب سیدالشهدا(ع) مکتب عرفان حق است

  مکتب امام حسین(ع) مکتب عرفان حق است و معرفت واقعی حق و عبودیت صِرف در برابر حضرت حق و رها شدن از همه گیر و بندهای نفسانی و شهوانی و شیطانی و جمود در تعصبات خشک و بی‏ مغز و توخالی و اسیر هواها و هوس‏ها و احساسات و شایعات و تقلید کورکورانه از مبادی فاسده و مفسده، چنانچه در خطبات آن حضرت در روز عاشوراء به وضوح این مطالب به چشم می ‏خورد.