• سّر برتری و فضیلت شب قدر

  چگونه می‌توان ارزش لیالی قدر را درک کرد

  عضو هیئت علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه با بیان اینکه همه به دنبال سعادت و کمال خودمان هستیم، همه می خواهیم به آرامش معنوی و نشاط معنوی و به یک خوبی و صلاح برسیم گفت: یعنی آنچه که به نفع ماست می خواهیم؛ شب قدردلهای ما را نرم و آماده می کند و پیوند ما را با خداوند قویتر می کند.

 • در نشست شگفتی‌های علمی قرآن مطرح شد

  پزشک فرانسوی که با دیدن آیه‌ای از قرآن مسلمان شد

  حجت الاسلام بی آزار شیرازی، در نشست شگفتیهای علمی قرآن به بیان چگونگی مشخص شدن داستان عبور حضرت موسی(ع) و قومش از دریا و تحقیقات مربوط به آن که منجر به مسلمان شدن یک پزشک فرانسوی می شود پرداخت.

 • 17 رمضان سالروز تاسیس مسجد جمکران

  113 سال از آغاز دوران غیبت صغری و کبرای امام عصر(عج) سپری شده بود، یعنی در سال 379 هجری قمری؛ سال‌هایی که بر مسلمانان بسختی گذشت و با رنج‌ها و خون‌‌دل خوردن‌ها همراه بود، دورانی که حضرت حجت(ع) به دومین نایب خود جناب محمدبن عثمان امر فرمودند به دعای فراوان برای تعجیل در فرج، اما غبار غفلت بر دل دوستان حضرت نشست و دعا را به دست فراموشی سپردند.

 • دعای روز شانزدهم ماه رمضان

  خداوند چه کسانی را در دارالقرار جای می‌دهد

  در دعای روز شانزدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ وَفّقْنی فیهِ لِموافَقَةِ الأبْرارِ وجَنّبْنی فیهِ مُرافَقَةِ الأشْرارِ وأوِنی فیهِ بِرَحْمَتِکَ الی دارِ القَرارِبالهِیّتَکِ یا إلَهَ العالَمین.خدایا در این روز مرا در برابر موافقت (اعمال و افکار) نیکان عالم موفق بدار و از رفاقت اشرار جهان دور گردان و مرا در بهشت دارالقرار به رحمتت منزل ده به حق الهیتت ای خدای عالمیان.

 • «حسن» نامی بهشتی که پیامبر(ص) برگزید

  امروز سالروز ولادت کریم اهل بیت است؛ امام دوم از ائمه اثنی عشر شیعه امامیه و یکی از چهارده معصوم. امام حسن علیه‌السلام فرزند بزرگ امام علی بن ابیطالب و فاطمه زهرا علیهماالسلام است. در منابع تأکید شده که پیامبر اکرم وی را حسن نامیده است.

 • دعای روز پانزدهم ماه رمضان؛

  خدایا طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیبم گردان

  در دعای روز پانزدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین. خدایا در این روز طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن و خداترس را به من عطا فرما به حق امان بخشی خود ای ایمنی دلهای ترسان.

 • محقق و پژوهشگر آثار علمی و دینی:

  علامه مجلسی غرق در علم بود

  حجت الاسلام طارمی گفت: علامه مجلسی بیان می‌داشت که من بسیاری از حقایق معنوی را نمی‌توانم بازگو کنم زیرا عده‌ای ممکن است در درک آن بدفهمی کنند.

 • 15 سال با شبکه قرآن و معارف

  کتابهای آسمانی، کتاب هدایت انسان اند و قرآن کریم کاملترین آنها و عالیترین دستور برای رسیدن به قله سعادت است. قرآن نور و کتاب روشن است، نوری که انسان را از تاریکی ها به سوی روشنایی و راههای سلامت جسم و روح رهنمون می سازد.

 • دعای سیزدهم ماه رمضان؛

  تنها با غفران الهی انسان از پلیدی‌های گناه پاک می‌شود

  در دعای روز سیزدهم ماه رمضان می خوانیم:اللهمّ طَهّرنی فیهِ من الدَنَسِ والأقْذارِ وصَبّرنی فیهِ علی کائِناتِ الأقْدارِ ووَفّقْنی فیهِ للتّقی وصُحْبةِ الأبْرارِ بِعَوْنِکَ یا قُرّةَ عیْنِ المَساکین.خدایا در این روز مرا از پلیدی‌ها و کثافات (هوای نفس و گناهان) پاک ساز و بر حوادث خیر و شر صبر و تحمل عطا فرما و بر تقوا و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران عالم موفق بدار به یاری خود ای مایه شادی و اطمینان خاطر مسکینان.

 • دعای روز دوازدهم ماه رمضان؛

  نفس، چاهی است که هیچ گاه پر نمی‌شود

  در دعای روز دوازدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکَفافِ واحْمِلنی فیهِ علی العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِکَ یا عِصْمَةَ الخائِفین.

 • ماجرای همراهی درختان در تلاوت سوره حمد

  بانو علویه همایونی از شاگردان بانو امین گفت: مردم دیدند که در عمر 97 ساله‌ بانو امین تمام حرکات و رفتارش همه انسانی بود وی فطرت قرآنی خود را با نوشتن دستورات قرآن و با نوشتن کتاب‌های بسیاری به نمایش گذاشت وخانه داری و شوهرداری‌اش نیز همه قرآنی بود و تلاش داشت تا با نامحرمی روبه‌رو نشود.