• حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

  نباید فریب عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های انحرافی را خورد

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور، با بیان اینکه نباید فریب عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های انحرافی را خورد و گوش به حرف آنان داد، افزود: منتظران حضرت و شیعیان باید برای شناخت امام زمان(عج) کتاب‌های اصیل و معتبر درباره ایشان را مطالعه کنند و از قرآن و عترت جدا نشوند.

 • دل نوشته‌ای برای سالار عشق

  یا مهدی (عج) مددی

  و ما همچنان منتظر آمدنت هستیم و امیدمان ناامید نگشته. این انتظار از زمان آدم آغاز گشت. همان هنگام که، ما ملک بودیم و فردوس برین جایمان بود. «آدم» که با خودش آنگونه کرد، این دیرخراب‌آباد را برگزید. اما نور امید انتظار، آدم را تا به اینجا رساند.

 • اعمال شب و روز نیمه شعبان

  روزی ها در این شب قسمت می شود و اَجَلْها و روندگان به حج معین می شوند و خدای تعالی ملائکه خود را از جانب آسمان به سوی زمین در مکه فرو می فرستد.

 • شادباش

  مهدویت، فخر شیعه

  نیمه شعبان از مهم‌ترین اعیاد شیعیان است؛ عیدی که نمایانگر ایمان شیعه به دوازدهمین امام از اهل بیت پیامبر اکرم(ص) است. اما مساله ظهور منجی صرفا به شیعیان اختصاص ندارد و در بسیاری از ادیان پیش از اسلام ریشه دارد.

 • اولین آیه‌ای که امام زمان (عج) بعد از ظهور می خوانند

  احادیث متعددی از ائمه اطهار(ع) وجود دارد که خبر از ظهور حضرت مهدی(عج) با کتاب جدیدی می دهند؛ همانگونه که در حدیثی چنین آمده است: «إِذَا قَامَ‏ الْقَائِمُ جَاءَ بِأَمْرٍ جَدِیدٍ کَمَا دَعَا رَسُولُ اللَّهِ فِی بُدُوِّ الْإِسْلَامِ إِلَی‏ أَمْرٍ جَدِیدٍ»؛هنگامی که قائم(ع) ظهور کرد با امر جدید خواهد آمد، چنان‌که رسول خدا(ص) در آغاز اسلام مردم را به امر جدید دعوت می‌کرد.

 • بهایی شیعه شده:

  مخفیانه حرف‌های مقام معظم رهبری را می‌شنیدم

  ایمان شجاعی، بهایی شیعه شده گفت: در خانواده‌های بهایی اجازه گوش دادن به صحبت‌های رهبر شیعیان را نمی‌دهند به همین دلیل من مخفیانه پای صحبت‌های رهبر می‌نشستم و به همین دلیل یک سری سؤالات برایم پیش آمد که مرا نسبت به بهائیت مردد می کرد.

 • (فیلم)

  مستند موج تفرقه

  شبکه های ماهواره ای تفرقه، مانند قارچ در حال گسترش هستند. این شبکه ها علنا توهین به مقدسات مسلمانان و ایجاد دشمنی میان مذاهب را در دستور کار خود قرار دادند.

 • آیا عالمان اهل تسنن هم تبرک را بدعت‌ می‌دانند

  تبرک از دیدگاه وهابی​ها، اهل سنت و شیعیان

  برخلاف وهابیان که تبرک را بدعت‌ و حرام می‌دانند، علما و فقیهان اهل سنت، میان جواز و استحباب و کراهت تبرک به قبر رسول خدا (ص) اختلاف نظر دارند. حکم به کراهت نیز شاید به علت ترس از منافات آن رفتار با ادب‌ورزی در حق پیامبر باشد. احمد بن حنبل‌ تبرک‌ به منبر و قبر پیامبر(ص) و بوسیدن آنرا مجاز می‌داند.

 • تهاجم وهابیت به 4 اصل تشیع

  حجت الاسلام و المسلمین علیرضا جوادی در برنامه شب آسمانی گفت: در مدارک معتبر اهل سنت نیز علائم ظهور امام زمان(عج) بیان شده و حتی نام مهدی(عج) بارها و به فراوانی در احادیث سنی تصریح شده است.

 • علی اکبر(ع) راوی حدیث امیرالمؤمنین(ع)

  در «زیارت ناحیه مقدّسه»، در بیان اوصاف و مقام والای علی اکبر(ع) چنین آمده است: «سلام بر تو ای نخستین کُشته از تبار بهترین بازمانده از نسلِ ابراهیم خلیل. درود خدا بر تو و بر پدرت، آنگاه که درباره ات فرمود: «پسرم، خداوند بکُشد آن گروهی را که تو را کُشتند؛ چه جرأتی بر خدای مهربان و چه جسارتی در هتکِ حرمت پیامبر اکرم(ص) کردند. پس از تو، خاک بر سرِ دنیا.»

 • (قسمت اول)

  فیلم مستند مدعیان دروغین پیامبری

  قسمت اول مجموعه مستند «دکان‌های کاغذی» با موضوع گفت‌وگو با مدعیان دروغین پیامبری از شبکه اول سیما پخش شد.در این مجموعه بخش هایی از سخنان چندین زن و مرد که ادعای خدایی، پیامبری و یا امام زمان دارند پخش و با فریب خوردگان و مریدان این مدعیان دروغین نیز گفت وگو می شود.

 • استنباط آیت‌الله جوادی آملی از حدیث امام رضا(ع)

  امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود و در آیات آن تدبر می‌کرد. آن حضرت روایت ارزشمندی درباره تحریف‌ناپذیری قرآن کریم دارند که منبع و مستند مفسران از جمله آیت‌الله جوادی آملی برای اثبات عدم تحریف قرآن از آن استفاده می کنند.