• سوگنامه عاشورا

  اینجا کربلاست

  حسین من! اینجا کربلاست که مرکب نجیب تو از حرکت بازمی‌ایستد و هیچ رغبت و تمایلی در ورود به این سرزمین از خود نشان نمی‌دهد. حیوان هرگز هیچ حرکتی نمی‌کند. اسب و مرکب خود را عوض می‌کنی، اما آن هم قدم از قدم برنمی‌دارد. همین‌طور مرکب سوم و چهارم، پنجم و ششم. و این اتفاق تو را به این سوال وامی‌دارد تا بپرسی مگر این سرزمین چه نام دارد و پاسخ می‌دهند: غاضریه.

 • (فیلم)

  مراسم طشت گذاری در اردبیل

  آئین طشت گذاری، نماد مشک سقای کربلا، نماد آب، نماد رود و نماد فراتی است که به روی امام حسین (ع) و یارانش بسته شد.در اردبیل، این رسم از ۲۷ ماه ذیحجه آغاز می شود.

 • بررسی زندگی تاریخی و انقلابی آیت‌‌الله مهدوی کنی

  حضرت آیت‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین میرلوحی استاد دانشگاه حضرت امام صادق (ع) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته مهمترین ویژگی‌های آیت‌الله مهدونی کنی این عالم دینی و سیاستمدار صادق را در عرصه‌های مختلف زندگی و تاریخ انقلاب اسلامی بررسی کردند.

 • توضیحاتی درخصوص پول زنان شاغل در خانه + فیلم

  حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در برنامه هفته گذشته سمت خدا درباره سوال یکی از بینندگان درخصوص کارکردن زنان و استقلال مالی آنان پاسخ​هایی گفت که بازتاب​هایی حتی در فضای مجازی داشت که امروز در برنامه سمت خدا در این باره توضیحاتی ارائه داد.

 • چرا کوفه پایتخت حکومت مهدوی است؟

  کوفه مقرّ حکومت عدل امیرمؤمنان، حضرت علی(علیه‌السلام) بوده است. احتمال می‌رود انتخاب کوفه به این جهت است که عدالت مهدوی ادامۀ حکومت عدل علوی است.

 • شأن نزول سوره هل اتی

  گفته شده است که روز 25 ذی الحجه روزی است که سوره هل اتی در آن روز بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده است و اما در رابطه با شأن نزول آن از ابن‌عباس آمده است: حسن و حسین علیهماالسلام بیمار شدند. پیامبر صلی الله علیه و آله به همراه جمعی به عیادت آنان آمدند و به علی علیه‌السلام پیشنهاد کردند تا برای شفای فرزندان خود نذری بکند.

 • هشدارهای یک عالم حسینی در آستانه محرم

  بار دیگر ایام محرم حال و هوای متفاوتی به شهرهای ایران خواهد داد و شیعیان اهل بیت(ع) در این ماه به بزرگداشت و برپایی آیین‌های شکوهمند مربوط به عاشورای حسینی خواهند پرداخت.

 • به مناسبت 24 ذی‌الحجه

  جریان مباهله و مفاد قرارداد پیامبر (ص) با مسیحیان

  بیست و چهارم ذی‌الحجّه نه تنها روز مباهله و روز نزول آیه «تطهیر» بر قلب مبارک پیامبر(ص) است بلکه در این روز حضرت امیرالمؤمنین(ع)در حال رکوع انگشتری خود را به سائل داد و آیه «اِنَّما وَلِیُّکُمُ اللّهُ..» در شان ایشان بر قلب نازنین پیامبر(ص) نازل گردید.

 • چگونگی بزرگداشت عیدغدیر از سوی ائمه اطهار(ع)

  عید غدیر تنها نه به عنوان واقعه ای تاریخی، بلکه باید آن را روز اسلام خواند چراکه در این روز خداوند فرمود «الیوم اکملت لکم دینکم واتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا» و امام حسن عسکری(ع) در کلامی، جمله «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» را نشان و پرچمی برای شناخت حزب خدا می خواند.

 • اعمال روز عید غدیر

  روز هیجدهم ذی الحجه روز عید غدیر و عید الله الاکبر و عید آل محمد(ع) است و عظیم ترین اعیاد است ازاین رو در این عید بزرگ براساس سفارش ائمه اطهار(ع) و روایات برای شب و روز این عید مسعود اعمال مستحبی برشمرده شده که دو رکعت نماز، غسل، روزه، دید و بازدید مومنین از آن جمله است.