• «حسن» نامی بهشتی که پیامبر(ص) برگزید

  امروز سالروز ولادت کریم اهل بیت است؛ امام دوم از ائمه اثنی عشر شیعه امامیه و یکی از چهارده معصوم. امام حسن علیه‌السلام فرزند بزرگ امام علی بن ابیطالب و فاطمه زهرا علیهماالسلام است. در منابع تأکید شده که پیامبر اکرم وی را حسن نامیده است.

 • دعای روز پانزدهم ماه رمضان؛

  خدایا طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیبم گردان

  در دعای روز پانزدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین. خدایا در این روز طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن و خداترس را به من عطا فرما به حق امان بخشی خود ای ایمنی دلهای ترسان.

 • محقق و پژوهشگر آثار علمی و دینی:

  علامه مجلسی غرق در علم بود

  حجت الاسلام طارمی گفت: علامه مجلسی بیان می‌داشت که من بسیاری از حقایق معنوی را نمی‌توانم بازگو کنم زیرا عده‌ای ممکن است در درک آن بدفهمی کنند.

 • 15 سال با شبکه قرآن و معارف

  کتابهای آسمانی، کتاب هدایت انسان اند و قرآن کریم کاملترین آنها و عالیترین دستور برای رسیدن به قله سعادت است. قرآن نور و کتاب روشن است، نوری که انسان را از تاریکی ها به سوی روشنایی و راههای سلامت جسم و روح رهنمون می سازد.

 • دعای سیزدهم ماه رمضان؛

  تنها با غفران الهی انسان از پلیدی‌های گناه پاک می‌شود

  در دعای روز سیزدهم ماه رمضان می خوانیم:اللهمّ طَهّرنی فیهِ من الدَنَسِ والأقْذارِ وصَبّرنی فیهِ علی کائِناتِ الأقْدارِ ووَفّقْنی فیهِ للتّقی وصُحْبةِ الأبْرارِ بِعَوْنِکَ یا قُرّةَ عیْنِ المَساکین.خدایا در این روز مرا از پلیدی‌ها و کثافات (هوای نفس و گناهان) پاک ساز و بر حوادث خیر و شر صبر و تحمل عطا فرما و بر تقوا و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران عالم موفق بدار به یاری خود ای مایه شادی و اطمینان خاطر مسکینان.

 • دعای روز دوازدهم ماه رمضان؛

  نفس، چاهی است که هیچ گاه پر نمی‌شود

  در دعای روز دوازدهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکَفافِ واحْمِلنی فیهِ علی العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِکَ یا عِصْمَةَ الخائِفین.

 • ماجرای همراهی درختان در تلاوت سوره حمد

  بانو علویه همایونی از شاگردان بانو امین گفت: مردم دیدند که در عمر 97 ساله‌ بانو امین تمام حرکات و رفتارش همه انسانی بود وی فطرت قرآنی خود را با نوشتن دستورات قرآن و با نوشتن کتاب‌های بسیاری به نمایش گذاشت وخانه داری و شوهرداری‌اش نیز همه قرآنی بود و تلاش داشت تا با نامحرمی روبه‌رو نشود.

 • دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

  مرا با احسان و نیکی دوست کن

  دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان را در حالی زمزمه می‌کنیم که از پروردگار خویش می‌خواهیم در این ماه مبارک ما را به احسان و نیکی دوست گرداند و از نافرمانی و گناه دور بدارد، زیرا که او دادرس فریادخواهان است.

 • گوشه‌هایی از فضائل آیت الله بهجت

  اگر از کراماتشان می‌گفتی عصبانی می‌شدند و می‌گفتند من گدا هستم

  علی بهجت گفت: از شدت ناراحتی برای اتفاقات دنیای اسلام توان پدر برای درس دادن تحلیل می‌رفت و می‌گفتند سفیانی از حتمیات است این‌ها به اسم می‌کشند. شما چه می‌دانید؟ با این درندگان چه کنیم؟ نمی دانیم، مرددیم دعا کنیم آیا بمانیم تا ظهور؟

 • غمی بر دل پیامبر

  خدیجه در بستر بیماری است. پیامبر به عیادت او می‌رود و حضرتش را مورد تفقد و دلجویی قرار می‌دهد. خدیجه اولین همسر پیامبر است و او در سخت‌ترین دوران زندگی همراه پیامبر بوده است.

 • فقه‌سیاسی، الگوی دانش ‌بومی اسلامی

  1- فقه‌سیاسی، بایستگی پویایی: فقه‌سیاسی یکی از علوم‌بومی در تمدن اسلامی و الگویی برای رسیدن به دانش برآمده از جغرافیای فکری تمدن اسلامی و آموزه‌های قرآن و روایات است. این دانش که همواره میزانی برای سنجش رفتار و گفتار مسلمین در زندگی سیاسی-اجتماعی بوده است، دارای روش، منابع، پیشینه و مبانی خاص، شکل‌گرفته در اندیشه‌ی سیاسی اسلام و تجربه‌ای است کارآمد برای همه‌ی کسانی که در تلاش برای رسیدن به علوم اسلامی- انسانی هستند.

 • ماجرای مناظره علامه عسگری با مفتی اعظم عربستان

  فرزند علامه عسگری گفت: پدر تمام زمان خود را برای حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم می‌گذراندند و می‌گفتند من از زمانی که وارد کارهای فرهنگی و سیاسی شده‌ام بر روی پیشانی خود نوشتم وقف اهل بیت(ع).

 • دعای روز نهم ماه رمضان

  بهترین حالات بنده سجده در مقابل ذات اقدس الهی است

  در دعای روز نهم ماه رمضان می خوانیم: اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِکَ الواسِعَةِ واهْدِنی فیهِ لِبراهِینِکَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصیتی الی مَرْضاتِکَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِکَ یا أمَلَ المُشْتاقین.خدایا قرار بده برایم در آن بهره‌ای از رحمت فراوانـت و راهنماییم کن در آن به برهان و راه‌های درخشانت و بگیر عنانم به سوی رضایت همه جانبه‌ات به دوستی خود ای آرزوی مشتاقان.