• پاسخ به پرسش‌های شرعی درباره عزاداری

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای طی فراخوانی اعلام کرد به پرسش‌های شرعی مخاطبان که مربوط به احکام عزاداری است، پاسخ می‌دهد.

 • نماهنگ العبد الحسین

  کلیپ عربی العبد الحسین به زبان عربی توسط ملا باسم کربلایی خوانده شده و دارای زیر نویس فارسی از شبکه صدا و سیمای استان خوزستان است.

 • مرثیه خورشید

  ترانه ای در مدح حضرت ابوالفضل عباس(ع)

  نماهنگ هیئت ابوالفضل (ع) کاشان مسجد جامع محرم سال ۹۲ همراه با تصاویری از مراسم تعویض پرچم گلرنگ ، بر فراز مناره مسجد جامع کاشان که با صدای رضا صادقی در مدح قمر بنی هاشم خوانده شده است.

 • فرهنگسراهای تهران به سوگ سیدالشهدا می‌نشینند

  برگزاری ده‌ها برنامه فرهنگی در عزای سالار شهیدان کربلا

  سوگواره نمایشی خمسه، بیش از 30 مجلس تعزیه، نمایشگاه آثار تصویرسازی «دشت گریان» و تصاویر پشت صحنه سریال «مختارنامه»، بازسازی مسیر حرکت کاروان کربلا، نمایش عکس‌های عاشورایی و... از جمله برنامه‌های دهه اول محرم در فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ شهر تهران است.

 • دکتر رجبی دوانی:

  معاویه بر اساس صلح با امام حسن(ع)حق تعیین خلافت را نداشت

  استاد تاریخ اسلام گفت: معاویه بر خلاف عهد خود با امام حسن(ع) یزید را جانشین خود معرفی کرد. دلیل حادثه کربلا این بود که هر چه از زمان پیامبر(ص) می گذشت ارزش‌های معنوی به ارزش‌های جاهلی تنزل پیدا می کرد.

 • پاسخ به پرسش‌های شرعی درباره عزاداری

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای طی فراخوانی اعلام کرد به پرسش‌های شرعی مخاطبان که مربوط به احکام عزاداری است، پاسخ می‌دهد. پیرو این فراخوان، حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده، کارشناس مسائل فقهی به پرتکرارترین سوالات، مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای پاسخ داده است که بخش ‌هایی از آن در روزهای گذشته منتشر شد.

 • سوگنامه عاشورا

  یاران با وفا

  حسین من! تو دستور برپایی خیمه‌ها را صادر می‌کنی. خیمه‌ها یکی پس از دیگری بر پا می‌شود در دل بیابان. می‌دانی دنیا به تو پشت کرده است. چاره کار همان است که در اندیشه داری. تمام اصحاب خویش را، آنان که سایه به سایه مسیر مکه و مدینه و عراق را با تو پیموده‌اند، جمع کنی آن هم تنها و بدون اهل بیت و برای بیان مصلحت تا وفاداری آنان بر تو معلوم شود و تو هم حجت را بر آنان تمام کنی. تو بر این یقین و باوری که آنان در صدق و صفا و وفا بی نظیرند. این جهاد دو بیعت می‌خواهد و بیعت مخصوص.

 • حشمت الله قنبری در گفتگوی ویژه خبری مطرح کرد:

  چرا امام حسین(ع) عمربن‌سعد را در شب هشتم محرم دعوت کرد؟ + فیلم

  «راز ماندگاری درس کربلا برای ستیز با زورگویان با حضور حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و کارشناس معارف اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مشروح این گفت​وگو را ببینید.