• (فیلم)

  تعزیه خوانی حر بن ریاحی / چهارم محرم

  تعزیه نمایشی است که در آن واقعهٔ کربلا به دست افرادی که هر یک نقشی از شخصیت‌های اصلی را بر دوش دارند، نشان داده می‌شود.این نمایش نوعی نمایش مذهبی و سنتی ایرانی-شیعی و بیشتر دربارهٔ شهادت حسین بن علی و مصائب اهل بیت است. در این تعزیه نمایش حر بن ریاحی به تصویر کشیده شده است.شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد.

 • (فیلم)

  شهید حر بن یزید ریاحی

  شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد. البته این شب را به پسران حضرت زینب (س) نیز منسوب کرده اند. حر الگوی توبه و حقیقت جویی است. او در آغاز برخورد با امام حسین(ع) چنین جایگاه وارسته ای نداشت اما ادب و تواضع حر در مقابل سالار شهیدان، سبب رهایی او شد.

 • سوگنامه عاشورا

  وای از غریبی

  عبیدالله‌بن زیاد مردم را به چه چیز وعده می‌دهد آن هم در مکان مقدسی همچون مسجد کوفه. آنجا که دارالخلافه امیرمومنان علی‌بن ابیطالب(ع) بود و هنوز فریاد عدالت خواهی حضرت در آن طنین‌انداز است.

 • پاسخ به پرسش‌های شرعی درباره عزاداری

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای طی فراخوانی اعلام کرد به پرسش‌های شرعی مخاطبان که مربوط به احکام عزاداری است، پاسخ می‌دهد.

 • شعائر آیینی یا معارف باطنی

  فرارسیدن ایام محرم هر سال با یک چالش مهم همراه است که دین‌مداران و اندیشه‌ورزان را سال‌هاست به خود مشغول داشته؛ چالشی که عبارت است از ابتنای سوگواری و عزاداری بر شعائر ظاهری یا تکیه آن بر حقایق باطنی.

 • حجت الاسلام رحیمیان:

  کسانی که به منافع مالی اندیشیدند از کاروان کربلا جاماندند

  رحیمیان گفت: مردم ایران در جریان‌های انقلاب اسلامی از جمله برخورد با فتنه 88 ثابت کردند که از مسلمانان زمان سیدالشهدا(ع) بهترند. دشمنان در تلاش‌اند ارزش‌ها را ضد ارزش جلوه دهند

 • (فیلم)

  در سوگ حضرت رقیه (س)

  سومین شب ماه محرم ، به نام حضرت رقیه (س) نامگذاری شده است. حضرت رقیه دختر سه ساله امام حسین علیه السلام بود که پس از واقعه کربلا، همراه دیگر اعضای خانواده اش، بدست لشگر یزید اسیر و در شام به شهادت رسید. مرقد او در شهر دمشق سوریه است.

 • پاسخ به پرسش‌های شرعی درباره عزاداری

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای طی فراخوانی اعلام کرد به پرسش‌های شرعی مخاطبان که مربوط به احکام عزاداری است، پاسخ می‌دهد.

 • نماهنگ العبد الحسین

  کلیپ عربی العبد الحسین به زبان عربی توسط ملا باسم کربلایی خوانده شده و دارای زیر نویس فارسی از شبکه صدا و سیمای استان خوزستان است.