• فیلم

  سفیر امام حسین

  سکانسی از فیلم مختارنامه، کوفیان هزار رنگ برخی با تطمیع و برخی با تهدید از دور مسلم سفیر امام حسین (ع) متفرق شدند و او را در میان کوچه های کوفه تنها گذاشتند تا با این کار برگ ننگینی را بر تاریخ کوفه اضافه کنند .

 • حکایت مرد شامی

  این انیمیشن حکایت گستاخی مرد شامی به امام حسین را نشان می دهد ولی او در جواب با رفتار مهربانانه و پر از عطوفت امام حسین مواجه می شود. با هم این حکایت پند آموز را ببینیم.

 • مسلمانی که با محرم می‌آید و با محرم می‌رود

  بعضی در شب های محرم از دل وجان برای آن حضرت می گریند و برسروسینه می زنند اما نمازصبح شان قضا می شود. بعضی ها ازشدت عزاداری صدایشان گرفته اما شب ها در اینترنت به دنبال مطالب و تصاویرغیراخلاقی هستند.

 • «یا امتاه؛ ای مادرم»

  ‌دستان عبدالله در کربلا حماسه آفرید

  چند تن از پسران امام حسن مجتبی (ع) نیز در صحنه کربلا حضور داشتند که یکی از پسران ایشان عبدالله بود، عشقی عمیق میان فرزندان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) وجود داشت، چرا که سید‌الشهدا مهربانی مضاعفی نسبت به فرزندان یتیم برادرش داشت.

 • سوگنامه عاشورا

  توفان حوادث

  حسین من! هر روز که می‌گذرد شاهد غم و رنج‌هایی می‌شوی که سخت‌تر از هر سختی دیگر است. نمی‌دانم، شاید تقدیر بر آن است که با درد و رنج انس بگیری و خود را برای پیشامدهای دیگر آماده کنی.

 • (فیلم)

  تعزیه خوانی حر بن ریاحی / چهارم محرم

  تعزیه نمایشی است که در آن واقعهٔ کربلا به دست افرادی که هر یک نقشی از شخصیت‌های اصلی را بر دوش دارند، نشان داده می‌شود.این نمایش نوعی نمایش مذهبی و سنتی ایرانی-شیعی و بیشتر دربارهٔ شهادت حسین بن علی و مصائب اهل بیت است. در این تعزیه نمایش حر بن ریاحی به تصویر کشیده شده است.شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد.

 • (فیلم)

  شهید حر بن یزید ریاحی

  شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد. البته این شب را به پسران حضرت زینب (س) نیز منسوب کرده اند. حر الگوی توبه و حقیقت جویی است. او در آغاز برخورد با امام حسین(ع) چنین جایگاه وارسته ای نداشت اما ادب و تواضع حر در مقابل سالار شهیدان، سبب رهایی او شد.

 • سوگنامه عاشورا

  وای از غریبی

  عبیدالله‌بن زیاد مردم را به چه چیز وعده می‌دهد آن هم در مکان مقدسی همچون مسجد کوفه. آنجا که دارالخلافه امیرمومنان علی‌بن ابیطالب(ع) بود و هنوز فریاد عدالت خواهی حضرت در آن طنین‌انداز است.