• یک مدافع خرمشهر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  تک تکاوران ایرانی به مواضع دشمن و واکنش عجیب آنها / 34 روز توقف پشت دروازه خرمشهر، چرا و چگونه؟

  یکی از تکاوران حاضر در حماسه 34 روزه دفاع خرمشهر از تجاوز عراق ضمن تشریح دلایل توقف ارتش بعث پشت دروازه های شهر پرداخت و با ذکر خاطراتی از نقش بی بدیل تکاوران دریایی در علمیات بیت المقدس سخن گفت.

 • یکی از طراحان عملیات بیت‌المقدس در گفت‌وگو با جام‌ جم آنلاین

  هدف صدام از اشغال خرمشهر چانه زنی بر سر قرارداد الجزایر بود

  فرمانده پیشکسوت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و از افسران ارشد دوران دفاع مقدس به بیان زوایای کمتر گفته‌شده از مباحث دفاعی روزهای اول جنگ و نیز اهداف تجاوزکارانه صدام به ایران پرداخت و فتح خرمشهر را نقطه عطف زورآزمایی ایران با دشمن متجاوز در طول تاریخ بشمار آورد.

 • عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان؛

  چهره جنگ زده خوزستان از بین نرفته است

  مجید ناصری نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:قبل از جنگ استان خوزستان یکی از مرفه ترین استان ها ومنبع اشتغال زایی برای کشور بود اما در شرایط فعلی متوسط بیکاری خوزستان از متوسط کشور بیشتر است.

 • عضو مجمع نمایندگان خوزستان؛

  چهره جنگ هنوز در خرمشهر دیده می شود

  عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی گفت:خرمشهر زمانی بزرگترین بندر تجاری کشور بود اما بعد از جنگ ، به دلایل مختلف هنوز آثار منفی حمله های دشمن نه تنها در این شهر، بلکه در کل استان خوزستان دیده می شود.

 • پرونده جام جم به مناسبت ایام سالگرد شهادت شهید حاج شعبان نصیری

  جهان‌ آرای موصل

  تقدیرش بر شهادت بود اما نه در هشت سال دفاع مقدس و نه حتی در جنگ‌های داخلی عراق یا در کنیا و سومالی؛ بنیانگذار سازمان بدر، جانشین فرمانده گردان امام سجاد(ع)، جانشین فرمانده گردان حضرت علی‌اکبر‌(ع) در لشکر 10 سیدالشهدا و رئیس ستاد لشکر بدر در هشت سال دفاع مقدس زنده ماند و 5 خرداد سال گذشته، حین عملیات مستشاری در موصل برای مبارزه با داعش، به سوی یاران شهیدش پرکشید تا برای همیشه به عنوان جهان‌آرای موصل در قلب‌ها زنده بماند. نخستین سالگرد شهید نصیری با حضور همرزمان، دوستان و خانواده‌اش امروز ساعت 17 تا 20 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

 • مشق ایثار با قهرمانان وطنی

  ایثار و از خودگذشتگی یکی از اصول مهم اخلاقی است و تاثیر بسزایی در جامعه و در دیدگاه تمامی انسان‌ها جایگاه خاصی دارد. هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای از ایثار و نمونه بارز از خودگذشتگی است. نوعی از خودگذشتگی که متعلق به همه ملت ایران است و می‌تواند دلیلی باشد تا همه اقشار و نهاد‌ها، برنامه‌های خود را در این حوزه‌های فرهنگی اجرا کنند، بنابراین برای رواج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی نباید تبلیغ اسطوره‌های تاریخ کشور را نادیده گرفت.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با جانباز دفاع مقدسی که 36 سال است خواب به چشم هایش نیامده است

  رگ خوابی که در سومار گم شد

  30 سال بعد از پایان دفاع مقدس، بعد از حضور دلاورانه هموطنانمان در جبهه‌های جنگ و ایثار و مقاومتی که جاودانه شده است، هنوز هم می‌توان پای صحبت مردانی نشست که نشان جنگ به سینه دارند. مردانی که زمان، برایشان نه دومین ماه سال 1397 که همان روزهای آتش و خمپاره است، همان سال‌های مقدس دفاع و مبارزه، روزهای سنگر و خاکریز، خط مقدم و شهادت. قهرمان‌هایی مثل رجب رشیدی‌نسب، یکی از جانبازان کشورمان که سهمش از آن روزهای دور، از دنیای ایثار و جانبازی، یک سهم عجیب بوده است.

  • گفتگو
 • با بهناز ضرابی‌‌ زاده، نویسنده کتاب «دختر شینا» به مناسبت روز جانباز

  بجز زیبایی و عشق هیچ ندیدم!

  شخصیت عباس (حبیب رضایی) در فیلم «آژانس شیشه‌ای» را یادتان هست؟ یکی از بهترین شخصیت‌های سینمای ایران؛ جانبازی شهرستانی که ترکشی نزدیک شاهرگ گردنش دارد، ترکشی که امکان دارد هر لحظه او را از پای درآورد.

 • گشایش نمایشگاه آلفرد یعقوب زاده با عکس هایی از فلسطین

  این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر که از امروز (پنجشنبه) آغاز به کار می کند، یک بخش جنبی با عنوان «زیتون‌های زخمی» دارد که روی نمایش فیلم‌های مهم از کارگردانان جهان با موضوع سرزمین‌های اشغالی تمرکز دارد. در همین ارتباط روز چهارشنبه نمایشگاهی از مجموعه عکس‌های آلفرد یعقوب‌زاده از نخستین قیام انتفاضه در ۱۹۸۷ تا قیام سال ۲۰۱۵ از فلسطین در گالری شماره 14 گشایش یافت. البته او که قرار بود در افتتاحیه نمایشگاهش حضور داشته باشد، به ایران نیامد.