• گفت‌وگو با رزمنده‌ای که فرمانده‌اش شهید مصطفی چمران بود

  «یوزی» در دست و «ذکر» بر لب

  یکی از راه‌‌های پیروزی،‌داشتن فرمانده و راهبری است که کاربلد باشد.هم استراتژی داشته باشد و بداند که چگونه گروهش را به هدف برساند و هم بلد باشد چگونه در ذهن و دل آدم‌هایش جا باز کند که از او حرف‌ شنویی داشته و آنقدر به او اعتماد کنند که بدون اما و اگر حرفش را عملی کنند.

 • سفیر سابق ایران در لبنان در گفتگو با جام جم آنلاین

  چریکی که اگر بود برای اسراییل دردسر می‌شد

  سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در بیروت با بیان اینکه در لبنان همواره دو چهره امام موسی صدر و شهید مبارز دکتر چمران در کنار هم تحلیل می شوند، به بروز چالش‌های بزرگ برای رژیم صهیونیستی در صورت زنده بودن این مجاهد نستوه اشاره کرد.

 • مدیر مسئول روزنامه الوفاق در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  ماجرای جارو کشی دکتر چمران در کوچه و خیابان/ پارتیزانی که نماد اخلاق شد

  مدیر مسئول روزنامه عرب زبان الوفاق و کارشناس مسایل خاورمیانه گفت: شهید چمران با رفتار و شخصیت خود به گونه‌ای رفتار کرد که امروز به نماد مقاومت،ایستادگی و اخلاق در منطقه و فرامنطقه تبدیل شده است.

 • در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح شد؛

  ماجرای دیدار رهبری و شهید چمران پس از مجروحیت/ فرماندهی که روی زمین حرف می‌زد نه کاغذ!

  یکی از همرزمان شهید چمران در دوران دفاع مقدس با تاکید بر روحیه جهادی و شهات طلبی این شهید گرانقدر جنگ تحمیلی، در محورهای مختلف به تحلیل ابعاد معرفتی وی پرداخت.

 • همرزم سردار دهلاویه در گفت‌و‌گو با جام‌جم آنلاین مطرح کرد:

  شهید چمران چه چیزی را آبروی اسلام می دانست؟

  همرزم شهید چمران به نقل از این شهید گفت: فلسطین آبروی اسلام است و تمام امت اسلامی وظیفه دارند در آزادسازی فلسطین کمک کنند تا در آنجا دولت فلسطینی تشکیل گردد.

 • سنگ تمام تلویزیون در روز عید سعید فطر

  شبکه‌های سیما در ایام عید سعید فطر ویژه برنامه‌های متعدد و جذابی را برای پخش درنظر گرفته‌اند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به "کلاه قرمزی"، "ماه عسل"، "جشن رمضان" و "همین امشب"، اشاره کرد.

 • فریاد «یا خمینی» توسط توابین عراقی اسیر بعثی‌ها

  ۱۵ رمضان ۶۹بود هوای گرم بغداد بازداشتگاه «مشروع ۲» ناگهان صدای «یا خمینی» بلند بلند شنیده شد و با کابل به جان اسرا افتادند و صدای «یا حسین» شنیده شد و بعد شدت ضربات صدای «یا زهرا یازهرا» بلندتر شد و این صدا از «مشروع ۱» شنیده می‌شد.

 • روزهای گلوله و مربا

  سیده ساره میر ابوطالبی، بانوی 74 ساله سادات شهری از جنگ خاطره بسیار دارد. حتی اگر مثل خیلی از رزمنده‌ها سلاح به دست نگرفته باشد و مقابل دشمن در خط مقدم رخ به رخ جنگیده باشد، باز هم می‌توان ساعت‌ها پای حرف‌هایش نشست و دفتر خاطرات آن روزهایش را ورق زد.

 • خرمشهر ؛ خونین شهر شهر خون آزاد شد

  سرانجام تندیس استقامت و ایمان اسطوره مقاومت و پایمردی شهر شهیدان شاهد شهری که برگ برگ متن هایش کتاب جاودان رزم پرشکوه پیکارگران نستوه ماست بر فاتحان غرورآفرین اسلام آغوش گشود سلام و درود بر فاتحان غرورآفرین اسلام سلام و درود بی پایان بر امت شهیدپرور ایران.

 • خاطره‌ای از مجروح شدن سردار سلیمانی قبل از فتح خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر بعد از ۵۷۸ روز اشغال، هدف بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس محسوب می شد؛ زیرا بعثی ها به واسطه خیانت بنی صدر این شهر را درآغاز جنگ علیرغم مقاومت مظلومانه فرزندان برومندش چون «شهید محمد جهان آرا»، تصرف کرده بودند و آن را به صورت دژی تسخیرناپذیر درآورده بودند و صدها کیلومتر مربع اطراف آن یعنی تا نزدیکی اهواز را اشغال کرده بودند؛ به گونه ای که رسیدن به دروازه های «خونین شهر» یک رویا تلقی می شد، تا چه رسد به ورود و فتح این پایگاه که از انواع و اقسام موانع، استحکامات و تجهیزات پدافندی برخوردار بود و حفظ این شهر که آن را ملک مطلق خود می پنداشتند و نام جعلی «مُحَمّره» بر آن گذاشته بودند، برایشان جنبه راهبردی و حیثیتی داشت.