• خاطراتي از زبان جست‌وجو گران پيکرهاي شهدا

  آب دبه بعد از 12 سال هنوز گوارا بود

  روز گذشته همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، پیکرهای پاک 49 شهید دفاع‌مقدس در 16 نقطه کشور تشییع و به خاک سپرده شدند. به همین مناسبت بخش از خاطرات جست‌وجو گران پیکرهای شهدا را برایتان نقل می‌کنیم.

 • همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)

  پيکر49شهيد دفاع‌مقدس تشييع مي‌شود

  همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت امام جعفر صادق(ع) پیکرهای مطهر 49 شهید دفاع مقدس در 16 نقطه از کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

 • گفتگو با همسر خلبان شهيد حميدرضا سهيليان

  او را خلبان بي باک صدا مي‌زدند

  حمیدرضا سهیلیان در بیست و هشتمین روز از فروردین ماه ???? در محله نارمک تهران به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا مرحله اخذ دیپلم ادامه داد و در سال ???? براى خلبانى بالگرد در هوانیروز استخدام شد.

 • روايت همسر شهيد همت از ازدواجشان؛

  همان دفعه اول در دل خانواده‌ام جا باز کرد

  یک شب پیش از آمدن حاجی به پاوه خواب عجیبی دیدم. او بالای قله‌ای ایستاده بود و من از دامنه قله او را تماشا می‌کردم. خانه سفیدی را به من نشان داد و گفت: «این خانه را برای تو می‌سازم، هر وقت آماده شد دست تو را می‌گیرم و بالا می‌کشم.» فردای آن شب خبر رسید همت آمده است.

 • شنبه آينده صورت مي گيرد

  تشييع 49 شهيد دفاع مقدس

  همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، روز شنبه آینده پیکرهای مطهر 49 شهید دفاع مقدس در 16 نقطه از کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

 • 23 مهرماه سالروز عمليات‌ محدود پل‌ نادري‌

  درسي‌ سنگين‌ براي‌ آينده‌ جنگ

  ‌ در نخستین‌ روزهای‌ هجوم‌ سراسری‌ ارتش‌ عراق‌ به‌ خطوط‌ مرزی‌ ایران، عملیات‌ پل‌ نادری‌ صورت‌ گرفت. طی‌ این‌ حمله‌ محدود که‌ در روز23 مهر ماه‌ سال‌1359 به‌ منظور رویارویی‌ و عقب‌ راندن‌ دشمن‌ تا پشت‌ خط‌ مرزی‌ آغاز شد، سه‌ تیپ‌ پیاده‌ و یک‌ گروهان‌ تانک‌ ارتش‌ ایران‌ از غرب‌ شهرهای‌ دزفول‌ و اندیمشک‌- در محور جنوبی‌ جنگ‌- وارد عمل‌ شدند. ولی‌ علیرغم‌ پیش‌بینی‌ فرماندهان‌ نیروی‌ زمینی‌ ارتش، این‌ یورش‌ پیروزی‌ در خور توجهی‌ به‌ بار نیاورد. در عملیات‌ پل‌ نادری‌ پیش‌ بینی‌ شده‌ بود که‌ با بیرون‌ راندن‌ نیروهای‌ دشمن‌ از غرب‌ رودخانه‌ کرخه، حفاظت‌ از مرز بین‌المللی‌ تأمین‌ گردد.

 • خاطره‌اي خواندني از فرمانده شهيد لشکر 14 امام حسين(ع)

  خرازى به ماهر عبدالرشيد:امشب تو را در بصره مي‌بينم

  حسین خرازی گفت:خط اول تو را گرفتم، خط دوم تو را هم گرفتم، خط سوم تو را هم گرفتم، خط چهارم تو را هم گرفتم!! خط پنجم تو را هم گرفتم، سنگرهاى مجهز نونى تو را هم گرفتم. هیچ مانعى جلوى من نیست! امشب مى‏خواهم بیایم به شهر بصره در میدان... تو را ببینم!

 • يک سند محرمانه از تعهد واشنگتن به صدام

  آمریکا در سیاست خود، مبنى بر جلوگیرى از پیروزى ایران در جنگ ادامه خواهد داد و با صداقت کامل مایل است روابط خود را با عراق گسترش دهد. سپس شولتز وارد بحث شد و دوباره تاکید خود را بر این نکات مطرح شده تکرار کرد .

 • خاطره‌اي جالب از آزادگان نوجوان

  ماجراي ديدار با صدام

  صدام که خشممان را دید. براى اینکه خودش را مهربان نشان بدهد گفت: "براى اینکه بخندید، دخترم مى‏خواهد برایتان یک لطیفه تعریف کند.پرسید:تو بلدى براى اینها لطیفه تعریف کنى، دخترم؟ دخترک داشت نقاشى مى‏کشید با سرش اشاره کرد نه.

 • گفتگويي تاريخي با سردار شمخاني؛

  تل آويو را به لرزه در خواهيم آورد

  نخست وزیر اسراییل آن زمان که تل آویو را به لرزه در آوریم خواهد فهمید که آیا بمباران هوائی می‌تواند بازدارنده مبتنی بر اخراج انقلابیون مسلمان باشد یا خیر؟

 • روايتي دست اول از درگيري با نيروهاي آمريکايي

  درگيري‌قايق‌هاي‌تندروبا‌هلي‌کوپترهاي‌آمريکايي

  چیزى به ما الهام شده بود. تا آن روز آن همه ماموریت آمده بودیم؛ اما کسى این قدر درباره مرگ صحبت نکرده بود. در این وقت، آقاى "محمدشاهى" - ناخداى لنج - شربتى برایمان درست کرد. بچه‏ها گفتند: بخورید که شربت «شهادت» مى‏خورید!