• محسن رضايي:

  ناگفته‌هاي جنگ را منتشر مي‌کنم

  همایش بازخوانی عملیات طریق‌القدس و بررسی نقش سردار شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

 • امروز در قم

  يادواره شهيد زين‌الدين برگزار مي‌شود

  علی‌اکبر نوری فرمانده سپاه علی‌بن ابیطالب استان قم اظهار داشت: با هدف تکریم از مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس یادواره شهید مهدی زین‌الدین و 6 هزار شهید استان قم 27 آبان ماه در قم برگزار می‌شود.

 • 25 آبان سالروز شهادت سردار جواد خدا کرم

  در سال 1343 در یکی از نقطه های جنوب شهر تهران و منطقه مذهبی به دنیا آمد و ارادت به اهل بیت(ع) را از پدر مرحومشان حاج «محسن حاج خداکرم »که یکی از افراد هیئتی محل و پیر غلام ابا عبدالله الحسین بود آموخت . از همان دوران طفولیت ضمن تحصیل با برادر شهیدش« ابراهیم حاج خداکرم» مبارزات را به صورت تهیه و پخش اطلاعیه های حضرت امام و تهیه و توزیع رساله امام شروع کردند ،تا اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی و آن انفجار نور صورت گرفت.

 • سرلشکر صفوي:

  شهيد باقري نابغه دوران جنگ تحميلي بود

  سرلشکر صفوی ویژگی بارز شهید باقری را نبوغ ذاتی وی عنوان کرد و گفت: حسن باقری جزو طراحان بزرگ عملیات‌های مهمی از جمله شکست حصر آبادان، فتح‌المبین و آزادسازی خرمشهر بود.

 • سيد احمد از حضرت امام نقل کرد

  فتح‌خرمشهر بهترين‌زمان براي پايان‌جنگ

  در مقابل مسائل خرمشهر امام معتقد بودند که بهتر است جنگ تمام شود اما بالاخره مسئولین جنگ گفتند که ما باید تا کنار شط‌العرب (اروند رود) برویم تا بتوانیم غرامت خودمان را از عراق بگیریم. امام اصلاً با این کار موافق نبودند و می‌گفتند اگر بناست که شما جنگ را ادامه بدهید بدانید که اگر این جنگ با این وضعی که شما دارید، ادامه یابد و شما موفق نشوید دیگر این جنگ تمام شدنی نیست و ما باید این جنگ را تا نقطه‌ای خاص ادامه بدهیم و الان هم که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است.

 • در آينده‌اي نزديک انجام مي‌شود

  مبادله کتاب‌هاي دفاع‌مقدس با موزه‌هاي جنگ دنيا

  ناصرالدین قادری مسئول "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت" اظهار داشت: "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت"، به همت مرکز پخش و توزیع کتاب "جلد آخر" و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، از بهمن ماه 1386 به صورت غیر رسمی در موزه مرکزی شهدای تهران آغاز به کار کرده است.

 • سالروز شهادت حسين فهميده

  مردان بلند آوازه حماسه جاويدان

  شهید فهمیده که با اقدام حماسی خویش به تعبیر حضرت امام (ره) رهبر جامعه لقب گرفت، نمونه ای از خیل نوجوانان و جوانان بسیجی است که در دوران دفاع مقدس ضمن تحصیل در مدارس و دانشگاهها به سوی جبهه ها شتافتند تا امنیت و آرامش این سرزمین را برای قرنها بیمه کنند.

 • دليرمردان نوجوان،

  سالروز شهادت حسين فهميده

  شهید فهمیده که با اقدام حماسی خویش به تعبیر حضرت امام (ره) رهبر جامعه لقب گرفت، نمونه ای از خیل نوجوانان و جوانان بسیجی است که در دوران دفاع مقدس ضمن تحصیل در مدارس و دانشگاهها به سوی جبهه ها شتافتند تا امنیت و آرامش این سرزمین را برای قرنها بیمه کنند.