• 18 آذر سالروز معرفي عراق به عنوان آغازگر جنگ

  18 آذر یادآور روزی است که سازمان ملل متحد ماهیت تجاوز رژیم عراق به ایران را در 31شهریور 1359 پذیرفت.این پیروزی شیرین پس از سال‌ها تلاش برای اثبات مظلومیت ملت ایران در برابر تجاوزی آشکار بود که سال‌ها دنیا در برابر آن سکوت اختیار کرده بود ولی این سکوت حنجره آنان را به قدری فشرد که زبان لال از حقیقت‌گویی عده‌ای را باز کرد.

 • زندگي‌نامه و خاطرات شهيد احمد کاظمي

  اولين مسافر خرمشهر منتشر شد

  "اولین مسافر خرمشهر" هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های "فاتحان خرمشهر" و دربرگیرنده زندگی‌نامه و خاطرات سرلشکر شهید احمد کاظمی، توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر شده است.

 • ناگفته‌هاي محسن رضايي از پايان جنگ

  عمليات سرنوشت؛يا سپاه يا خرمشهر

  با پذیرش قطعنامه 598 یک انقلاب اجتماعی در ایران رخ داد و مردم گروه گروه به جبهه آمدند و عراق هم به خرمشهر حمله و دوباره این شهر را محاصره کرد. عملیات سرنوشت ایران شکل گرفت و حتی نام این عملیات هم هنوز در روزنامه‌ها و کتاب ها نرفته است، نام این عملیات، عملیات سرنوشت شد. به این دلیل سرنوشت نام گرفت که امام به سپاه پیام دادند یعنی احمدآقا با من تماس گرفت و گفت که امام گفته‌اند یا سپاه یا خرمشهر. ما نیز نام آن عملیات را سرنوشت گذاشتیم و به ارتش عراق حمله کردیم و دوباره خرمشهر در روزهای پایانی جنگ آزاد شد.

 • به مناسبت هفتم آذر روز نيروي دريايي

  عمليات مروايد؛ تجلي شکست ماشين جنگي عراق در دريا

  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف 67 روز یعنی از ابتدای جنگ تحمیلی تا هفتم آذر 1359 توانمندی مناسبی از خود نشان داد و با استفاده از تاکتیک و تکنیک مناسب و ایثارگری کارکنان این نیرو در قالب " عملیات مروارید " توانست کمر نیروی دریایی عراق را بشکند.

 • محسن رضايي:

  ناگفته‌هاي جنگ را منتشر مي‌کنم

  همایش بازخوانی عملیات طریق‌القدس و بررسی نقش سردار شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

 • امروز در قم

  يادواره شهيد زين‌الدين برگزار مي‌شود

  علی‌اکبر نوری فرمانده سپاه علی‌بن ابیطالب استان قم اظهار داشت: با هدف تکریم از مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس یادواره شهید مهدی زین‌الدین و 6 هزار شهید استان قم 27 آبان ماه در قم برگزار می‌شود.

 • 25 آبان سالروز شهادت سردار جواد خدا کرم

  در سال 1343 در یکی از نقطه های جنوب شهر تهران و منطقه مذهبی به دنیا آمد و ارادت به اهل بیت(ع) را از پدر مرحومشان حاج «محسن حاج خداکرم »که یکی از افراد هیئتی محل و پیر غلام ابا عبدالله الحسین بود آموخت . از همان دوران طفولیت ضمن تحصیل با برادر شهیدش« ابراهیم حاج خداکرم» مبارزات را به صورت تهیه و پخش اطلاعیه های حضرت امام و تهیه و توزیع رساله امام شروع کردند ،تا اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی و آن انفجار نور صورت گرفت.

 • سرلشکر صفوي:

  شهيد باقري نابغه دوران جنگ تحميلي بود

  سرلشکر صفوی ویژگی بارز شهید باقری را نبوغ ذاتی وی عنوان کرد و گفت: حسن باقری جزو طراحان بزرگ عملیات‌های مهمی از جمله شکست حصر آبادان، فتح‌المبین و آزادسازی خرمشهر بود.

 • سيد احمد از حضرت امام نقل کرد

  فتح‌خرمشهر بهترين‌زمان براي پايان‌جنگ

  در مقابل مسائل خرمشهر امام معتقد بودند که بهتر است جنگ تمام شود اما بالاخره مسئولین جنگ گفتند که ما باید تا کنار شط‌العرب (اروند رود) برویم تا بتوانیم غرامت خودمان را از عراق بگیریم. امام اصلاً با این کار موافق نبودند و می‌گفتند اگر بناست که شما جنگ را ادامه بدهید بدانید که اگر این جنگ با این وضعی که شما دارید، ادامه یابد و شما موفق نشوید دیگر این جنگ تمام شدنی نیست و ما باید این جنگ را تا نقطه‌ای خاص ادامه بدهیم و الان هم که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است.

 • در آينده‌اي نزديک انجام مي‌شود

  مبادله کتاب‌هاي دفاع‌مقدس با موزه‌هاي جنگ دنيا

  ناصرالدین قادری مسئول "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت" اظهار داشت: "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت"، به همت مرکز پخش و توزیع کتاب "جلد آخر" و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، از بهمن ماه 1386 به صورت غیر رسمی در موزه مرکزی شهدای تهران آغاز به کار کرده است.