• سرلشکر صفوي:

  شهيد باقري نابغه دوران جنگ تحميلي بود

  سرلشکر صفوی ویژگی بارز شهید باقری را نبوغ ذاتی وی عنوان کرد و گفت: حسن باقری جزو طراحان بزرگ عملیات‌های مهمی از جمله شکست حصر آبادان، فتح‌المبین و آزادسازی خرمشهر بود.

 • سيد احمد از حضرت امام نقل کرد

  فتح‌خرمشهر بهترين‌زمان براي پايان‌جنگ

  در مقابل مسائل خرمشهر امام معتقد بودند که بهتر است جنگ تمام شود اما بالاخره مسئولین جنگ گفتند که ما باید تا کنار شط‌العرب (اروند رود) برویم تا بتوانیم غرامت خودمان را از عراق بگیریم. امام اصلاً با این کار موافق نبودند و می‌گفتند اگر بناست که شما جنگ را ادامه بدهید بدانید که اگر این جنگ با این وضعی که شما دارید، ادامه یابد و شما موفق نشوید دیگر این جنگ تمام شدنی نیست و ما باید این جنگ را تا نقطه‌ای خاص ادامه بدهیم و الان هم که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است.

 • در آينده‌اي نزديک انجام مي‌شود

  مبادله کتاب‌هاي دفاع‌مقدس با موزه‌هاي جنگ دنيا

  ناصرالدین قادری مسئول "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت" اظهار داشت: "نمایشگاه دائمی کتاب‌های ایثار و شهادت"، به همت مرکز پخش و توزیع کتاب "جلد آخر" و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، از بهمن ماه 1386 به صورت غیر رسمی در موزه مرکزی شهدای تهران آغاز به کار کرده است.

 • سالروز شهادت حسين فهميده

  مردان بلند آوازه حماسه جاويدان

  شهید فهمیده که با اقدام حماسی خویش به تعبیر حضرت امام (ره) رهبر جامعه لقب گرفت، نمونه ای از خیل نوجوانان و جوانان بسیجی است که در دوران دفاع مقدس ضمن تحصیل در مدارس و دانشگاهها به سوی جبهه ها شتافتند تا امنیت و آرامش این سرزمین را برای قرنها بیمه کنند.

 • دليرمردان نوجوان،

  سالروز شهادت حسين فهميده

  شهید فهمیده که با اقدام حماسی خویش به تعبیر حضرت امام (ره) رهبر جامعه لقب گرفت، نمونه ای از خیل نوجوانان و جوانان بسیجی است که در دوران دفاع مقدس ضمن تحصیل در مدارس و دانشگاهها به سوی جبهه ها شتافتند تا امنیت و آرامش این سرزمین را برای قرنها بیمه کنند.

 • خاطراتي از زبان جست‌وجو گران پيکرهاي شهدا

  آب دبه بعد از 12 سال هنوز گوارا بود

  روز گذشته همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، پیکرهای پاک 49 شهید دفاع‌مقدس در 16 نقطه کشور تشییع و به خاک سپرده شدند. به همین مناسبت بخش از خاطرات جست‌وجو گران پیکرهای شهدا را برایتان نقل می‌کنیم.

 • همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)

  پيکر49شهيد دفاع‌مقدس تشييع مي‌شود

  همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت امام جعفر صادق(ع) پیکرهای مطهر 49 شهید دفاع مقدس در 16 نقطه از کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

 • گفتگو با همسر خلبان شهيد حميدرضا سهيليان

  او را خلبان بي باک صدا مي‌زدند

  حمیدرضا سهیلیان در بیست و هشتمین روز از فروردین ماه ???? در محله نارمک تهران به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا مرحله اخذ دیپلم ادامه داد و در سال ???? براى خلبانى بالگرد در هوانیروز استخدام شد.

 • روايت همسر شهيد همت از ازدواجشان؛

  همان دفعه اول در دل خانواده‌ام جا باز کرد

  یک شب پیش از آمدن حاجی به پاوه خواب عجیبی دیدم. او بالای قله‌ای ایستاده بود و من از دامنه قله او را تماشا می‌کردم. خانه سفیدی را به من نشان داد و گفت: «این خانه را برای تو می‌سازم، هر وقت آماده شد دست تو را می‌گیرم و بالا می‌کشم.» فردای آن شب خبر رسید همت آمده است.

 • شنبه آينده صورت مي گيرد

  تشييع 49 شهيد دفاع مقدس

  همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، روز شنبه آینده پیکرهای مطهر 49 شهید دفاع مقدس در 16 نقطه از کشور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.