• گفتگو با زنان مدافع خرمشهر؛

  کفن‌هاي سفيد غرق به خون مي‌شدند

  گلزار شهدای خرمشهر، محشر کبری بود.موقع شستشوی بچه‌ها کمک می‌کردم . از شدت جراحات وارد شده کفن‌های سفید غرق به خون می‌شدند و در بیشتر موارد کفن کردن، آب هم در غسالخانه نبود.

 • ياد شهيد کاوه

  تابستان سال 65 منطقه بودیم. اوقات بیکارى را گاهى فوتبال بازى مى کردیم. یک روز مشغول بازى بودیم که شهید کاوه آمد و گفت من هم بازى. یار طرف مقابل ما شد. وقتى بازى به اوج خودش رسیده بود پاى من افتاد داخل بند پوتین شهید کاوه و او به شدت زمین خورد.

 • اشک شوقى که به گريه مبدل شد

  نوجوانى ،12؛ 13ساله و اسمش «حسین» یا «مصطفى» علیزاده و بچه فومن بود... آخر خرداد 66و زمان عملیات نصر 4 و منطقه عملیاتى ماووت کردستان عراق بود. از آن جایى که منطقه کوهستانى و صعب العبور بود، تصمیم گرفته شد که بچه هاى زبده و ورزیده گردان را براى عملیات انتخاب و شناسایى کنند...

 • سرلشکر حسني سعدي:

  صدا و سيما در حق ارتش کم لطفي کرده است

  معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: صدا و سیما در حق ارتش و نیروی زمینی کم لطفی کرده است، هرچند معتقدم خودمان نیز در معرفی عملکردمان در جنگ بی‌تقصیر نیستیم.

 • خاطره خواندني از جانباز اراکي

  من 2 روز در سردخانه بودم

  هشت سال دفاع از مرز و بوم، خاطرات تلخ و شیرین و گاهی عجیب را به همراه داشت که گوشه‌ای از این خاطرات را از جانبازی که 48 ساعت در جمع شهدا در سرد‌خانه نگهداری شده بود، شنیدیم.

 • فرمانده نيروي زميني ارتش:

  حماسه سازان، روياي فتح قادسيه را به کابوس تبديل کردند

  امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجلیل ازشهدا و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، گفت : حماسه سازان دفاع مقدس با حضور مقتدرانه و مومنانه خود رویای فتح قادسیه را به کابوس شوم و دهشتناک دشمن تبدیل کردند.

 • دريابان شمخاني:

  نامه رضايي به‌امام‌ براي ادامه‌جنگ بود

  دریابان شمخانی با طرح این سوال که اگر نامه فرمانده وقت سپاه در مورد نیازهای جنگ نوشته نمی‌شد آیا ما واقعا قادر به ادامه جنگ بودیم؟ تاکید کرد: نامه محسن رضایی به امام‌(ره) برای چگونگی ادامه جنگ بود نه صلح.

 • خاطراتي از دوران جنگ

  «بابا شدن» چه آسون «بابا موندن» چه مشکل!

  2 مهر 1387 ساعت 14:14 مواد مورد نیاز برای بابا شدن؛- پسری حدودا 20 ساله، سالم، خوب و مومن، پایبند به مسائل اخلاقی، ترجیحا پول دار، تحصیل کرده و ...- دختری حدودا 18 ساله، سالم، خوب و مومن، پایبند به مسائل اخلاقی، تحصیل کرده، اوضاع خوب مالی پدر و ...

 • همزمان با روز بزرگداشت شهدا

  بانک موضوعي فرهنگ ايثار و شهادت راه‌اندازي مي‌شود

  به منظور ارائه تسهیلات محتوایی و بهره‌مندی فرهیختگان جامعه از جمله نویسندگان، پژوهشگران، هنرمندان و علاقه‌مندان به عرصه ایثار و شهادت، بانک موضوعی فرهنگ ایثار و شهادت راه‌اندازی می‌شود.

 • خاطره‌اي از جنگ؛

  رجز خواني شهيد دستواره

  گلوله از همه طرف مى بارید. مجال تکان خوردن نداشتیم. سه نفرى داخل سنگرى که از کیسه هاى گونى تهیه شده بود، پناه گرفته بودیم. بقیه بچه ها، هر کدام در سنگرى قرار داشتند ...

 • سخنراني منتشر نشده شهيد باکري پيش از عمليات بدر

  شهید مهدی باکری در سخنرانی پیش از عملیات بدر در جمع رزمندگان به آنها توصیه می‌کند از زمانی که آماده می‌شوید برای عملیات 70 مرتبه قل هوالله را بخوانید. زمانی که شروع به حرکت می‌کنید باید لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم را بگویید و زمانی که می‌خواهید تیراندازی کنید برای هر تیرتان سبحان‌الله بگویید.

 • فرمانده سپاه پاسداران در دوران جنگ:

  نامه به آقاي هاشمي نوشتم نه امام

  محسن رضایی فرمانده دوران جنگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش پایانی گفتگو با فارس گفت:من در هیچ نامه ای از امام تقاضای امکانات نکرده‌ام. نامه ای که از من خدمت امام بردند با عنوان آقای هاشمی بود. آن نامه را من برای آقای هاشمی نوشتم و آقای هاشمی گفته‌اند که نامه به حضرت امام است.