• ياد تخريبچي شهيد رضا رياضي

  شهيدي که شهادت خود را پيش بيني کرد

  جنگی که بر ما گذشت ویژگی های بیشماری از جمله جغرافیایی، انسانی، اقتصادی و... داشت که مجموع آنها در جبهه خودی بود که جنگ را به دفاع مقدس تبدیل کرد و پیروزی را به جبهه ایران داد. یکی از آن ویژگی ها حضور همه ملت از هر شهر و دیار و تیره و قبیله و قومیت بود. جنگ عرصه ای بود که گوهرهای هر خطه ای از سرزمین ما فرصت بروز و ظهور یافتند.

 • شهيد مهدي باکري آنگونه که بود

  فرماندهي که همه عاشقش بودند

  شهید باکری از انسان‌های وارسته و خودساخته‌ای بود که با فراهم بودن زمینه‌های مساعد به مظاهر مادی دنیا و لذایذ آن پشت پا زده بود و نقش شهید باکری در حماسه قهرمانانه خیبر و تصرف جزایر مجنون بر کسی پوشیده نیست.

 • رئيس سازمان موزه‌هاي دفاع مقدس:

  60 کشور در جنگ تحميلي دشمن را همراهي مي‌کردند

  رئیس سازمان موزه‌های دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی، خائنان داخلی و در مجموع 60 کشور خارجی، دشمن را همراهی می‌کردند و ایران فشارهای همه‌جانبه‌ای را در آن سال‌ها تحمل کرد.

 • بيست و چهارمين سالگرد شهادت باکري

  پيکري که از هور بازنگشت

  هنگامی که پیکر فرمانده شهید لشکر عاشورا را از طریق آب‌های هورالعظیم انتقال می‌دادند، قایق حامل پیکر وی، مورد هدف آرپی‌جی دشمن قرار گرفت و قطره ناب وجودش به دریا پیوست.

 • سرلشکر جعفري در همايش ستارگان دوکوهه:

  جوانان بدانند دست‌يافتن به مقام شهدا امر محالي نيست

  فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و مجاهدت ایثارگران همچون نگینی در جهان می‌درخشد و نور اسلام و انقلاب و آرمان‌های امام(ره) و شهیدان در حال تحقق است.

 • با حضور هزاران نفر از مردم تهران

  همايش بزرگ «ستارگان دوکوهه» برگزار شد

  همایش بزرگ «ستارگان دوکوهه» گرامی‌داشت سه تن از فرماندهان شهید لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) با حضور هزاران نفر از مردم تهران سه‌شنبه شب برگزار شد.

 • با حضور فرمانده کل سپاه انجام شد

  تقدير از چند دهه مجاهدت حاج بخشي

  چند دهه مجاهدت و تلاش حاج بخشی در همایش بزرگ «ستارگان دوکوهه» از سوی مردم تهران و سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه مورد تقدیر قرار گرفت.

 • خاطره‌اي از شهادت فرمانده لشکر 27

  آن بسيجي سر جدا «همت» بود

  یکی از همرزمان شهید همت با ذکر خاطره‌ای از این فرمانده شجاع سپاه اسلام، به بیان آخرین دیدار خود با وی پرداخت.

 • نامه‌اي به نشاني دريا

  از شهر تبریز که می‌خواهی خارج شوی، پیش از آن که به محدوده دروازه تهران برسی، یک تابلوی بزرگ در سمت راست سه‌راهی شاهگلی، نگاه‌ها را به طرف خود می‌خواند؛ تابلویی که به خط زیبایی در یک گوشه‌اش نوشته است: «خدایا مرا پاکیزه بپذیر» و در گوشه‌ای دیگر تصویری از صاحب این کلام را می‌بینی که چشمانش به افق‌های دوری نظر دارد و زیر تصویر نوشته است: شهید مهندس مهدی باکری فرمانده دلاور لشکر 31 عاشورا.

 • 10اسفند ماه سالروز آغاز حمله موشکي عراق به تهران

  درچنین روزی در سال1366هجری شمسی ، نخستین حملات موشکی عراق به تهران آغاز شد . رژیم بعثی عراق پس از آنکه خود را در جنگ رو در رو با رزمندگان اسلام ناتوان دید نهایتا به جنگ شهرها روی آورد و با پرتاب موشک علیه شهر های مسکونی خواستار چرخش نتیجه جنگ به نفع خود شد.

 • با حضور گسترده مردم و دانشجويان انجام شد

  تدفين شهداي گمنام در دانشگاه امير کبير

  پیکر پنج شهید گمنام دفاع مقدس در آستانه رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی ( ع ) و امام رضا (ع ) در دانشگاه امیر کبیر به خاک سپرده شد.

 • امروز در دانشگاه اميرکبير

  پيکر5شهيدگمنام به‌خاک سپرده‌مي‌شود

  پیکرهای 5 شهید گمنام امروز دوشنبه بر دوش هزاران نفر از عاشقان مکتب ایثار و شهادت از دانشگاه تهران به سمت دانشگاه امیرکبیر تشییع و سپس به خاک سپرده می‌شوند.