• به ياد مردي که بر دل دشمن حسرت «تسليم» گذاشت

  شهید تندگویان در زمان اسارت نیز چون کوهی مقاوم ایستادگی کرد و 11 سال حسرت این‌که در مقابل دوربین تلویزیون‌های عراقی بایستد و از کشورش بدگویی کند را بر دل دشمنان بعثی گذاشت و در نهایت با شهادت، پیروزی را در این مبارزه از آن خود کرد.

 • بايرامي يک رمان جديد درباره دفاع مقدس مي‌نويسد

  این نویسنده با اعلام این‌که داستان دفاع مقدس هنوز در مرحله نگارش قرار دارد و نامی را برای آن انتخاب نکرده‌، افزود: در این رمان سعی کرده‌ام بدون آن‌که به فضای تاریخ‌نویسی نزدیک شوم نگاهی به حوادث تاریخی دوران دفاع مقدس در منطقه سوسنگرد، دهلران و هورالهویزه بیندازم؛ به همین‌منظور این داستان را از فضای پیش از جنگ آغاز کرده‌ام و در ادامه آن را به فضای تاریخی آن دوران نزدیک می‌کنم.

 • 18 آذر سالروز معرفي عراق به عنوان آغازگر جنگ

  18 آذر یادآور روزی است که سازمان ملل متحد ماهیت تجاوز رژیم عراق به ایران را در 31شهریور 1359 پذیرفت.این پیروزی شیرین پس از سال‌ها تلاش برای اثبات مظلومیت ملت ایران در برابر تجاوزی آشکار بود که سال‌ها دنیا در برابر آن سکوت اختیار کرده بود ولی این سکوت حنجره آنان را به قدری فشرد که زبان لال از حقیقت‌گویی عده‌ای را باز کرد.

 • زندگي‌نامه و خاطرات شهيد احمد کاظمي

  اولين مسافر خرمشهر منتشر شد

  "اولین مسافر خرمشهر" هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های "فاتحان خرمشهر" و دربرگیرنده زندگی‌نامه و خاطرات سرلشکر شهید احمد کاظمی، توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر شده است.

 • ناگفته‌هاي محسن رضايي از پايان جنگ

  عمليات سرنوشت؛يا سپاه يا خرمشهر

  با پذیرش قطعنامه 598 یک انقلاب اجتماعی در ایران رخ داد و مردم گروه گروه به جبهه آمدند و عراق هم به خرمشهر حمله و دوباره این شهر را محاصره کرد. عملیات سرنوشت ایران شکل گرفت و حتی نام این عملیات هم هنوز در روزنامه‌ها و کتاب ها نرفته است، نام این عملیات، عملیات سرنوشت شد. به این دلیل سرنوشت نام گرفت که امام به سپاه پیام دادند یعنی احمدآقا با من تماس گرفت و گفت که امام گفته‌اند یا سپاه یا خرمشهر. ما نیز نام آن عملیات را سرنوشت گذاشتیم و به ارتش عراق حمله کردیم و دوباره خرمشهر در روزهای پایانی جنگ آزاد شد.

 • به مناسبت هفتم آذر روز نيروي دريايي

  عمليات مروايد؛ تجلي شکست ماشين جنگي عراق در دريا

  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف 67 روز یعنی از ابتدای جنگ تحمیلی تا هفتم آذر 1359 توانمندی مناسبی از خود نشان داد و با استفاده از تاکتیک و تکنیک مناسب و ایثارگری کارکنان این نیرو در قالب " عملیات مروارید " توانست کمر نیروی دریایی عراق را بشکند.

 • محسن رضايي:

  ناگفته‌هاي جنگ را منتشر مي‌کنم

  همایش بازخوانی عملیات طریق‌القدس و بررسی نقش سردار شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

 • امروز در قم

  يادواره شهيد زين‌الدين برگزار مي‌شود

  علی‌اکبر نوری فرمانده سپاه علی‌بن ابیطالب استان قم اظهار داشت: با هدف تکریم از مقام شامخ شهدا و تجلیل از ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس یادواره شهید مهدی زین‌الدین و 6 هزار شهید استان قم 27 آبان ماه در قم برگزار می‌شود.