• پای امضای خودمان بایستیم

  مدیریت فرهنگی و هنری بخصوص در بخش موسیقی و برگزاری کنسرت از نوعی بلاتکلیفی رنج می‌برد که نمونه بارز آن را در برخی ناهماهنگی‌ها و لغو برنامه‌ها و اجراهای هنری می‌توان مشاهده کرد.

 • چه زمانی می​توان کنسرت گذاشت؟

  همیشه سوالات متفاوتی در این مورد شنیده و می‌شنویم که یک خواننده یا موسیقیدان در سال باید چند کنسرت برگزار کند و درآمد کنسرت‌ها چه میزان است؟ چرا برخی خواننده‌ها و گروه‌ها به نسبت دیگران کمتر کنسرت برگزار می‌کنند؟

 • مراسم تشییع پیکر شهنواز تار ایران

  پیکر استاد شهناز در بهشت زهرا آرام گرفت

  مراسم تشییع پیکر زنده یاد استاد جلیل شهناز صبح امروز پنجشنبه با حضور جمع زیادی از علاقه مندان وهنرمندان موسیقی از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

 • به یاد شهسوار تار؛ جلیل شهناز

  سپر و سپهر موسیقی ایران

  باز باران پیامک‌ها باریدن گرفت و باز همان خبر تکراری و تلخ مربوط به تارنواز اسطوره‌ای؛ شهناز... اما این بار متاسفانه پیامک درست از آب درآمد و صحت خبر تائید شد! جلیل شهناز، آن شهسوار تار رخت بربست و رفت.

 • «شهناز» موسیقی ایران، آهنگ وداع را نواخت

  جلیل شهناز، چهره ماندگار موسیقی ایران، روز گذشته دارفانی را وداع گفت، آن هم فقط چند روز پس از نخستین سالگرد یار دیرینه‌اش ـ حسن کسایی ـ که سال گذشته همین روزها خبر درگذشتش اهالی موسیقی را سیاهپوش کرد.

 • مجوز دوباره شعر، خوان هفتم ‌آلبوم موسیقی

  رویه جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز به شعرها در شرایطی انتقاد و گلایه تولیدکنندگان موسیقی را برانگیخته است که مسئولان و کارشناسان این دفتر معتقدند هدف از این اقدام تولید موسیقی خوب و باکیفیت است.

 • آهنگساز آلبوم موسیقی «فصل شادی» برای کودکان

  مرد عنکبوتی، زی‌زی گولو را خورده است

  شهاب ناظر فصیحی، شاعر و آهنگساز آلبوم موسیقی «فصل شادی» است که مدتی است برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است.

 • یکی از بازماندگان اصیل «بخشی»‌های ایران

  هیچ‌کس نتوانست دوتار مرا «لال» کند

  هفت‌پشتش بخشی بوده‌اند. دوتار دست می‌گرفته‌اند و هر جا عروسی بوده به سرعت روی مادیانشان می‌پریدند و به تاخت می‌رفتند تا در این مجلس با دیگر رقبای نوازنده‌شان ساز بزنند و رقابت کنند.

 • برای اجرا در نیمه اول تیر‌ماه

  ۵ گروه موسیقی مجوز گرفتند

  پنج گروه موسیقی از سوی واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اجرای صحنه‌ای در تالار‌های تهران را دریافت کردند.

 • آخرین یادگار خرّم

  در میان آلبوم‌های رنگارنگی که هر روز شاهد تولد آنهاییم و به‌خصوص آلبــوم‌های پاپ که غالبا نسبتی با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی ندارد بعضا به آلبوم‌هایی می‌رسیم که حاصل یک تلاش گروهی است و گونه‌ای موسیقی پاک و فاخر را به فرهنگ ایرانی عرضه می‌کند که با شنیدن آن هنوز هم می‌توان امیدوار بود که موسیقی اصیل ایرانی زنده است و نفس می‌کشد؛ موسیقی ایرانی‌ای که محملی است برای فرهنگ و ادبیات و اخلاق.