• کشف موسیقایی چاوز در ایران

  وقتی صحبت از کشورهای آمریکای لاتین به میان می‌آید و نوع ارتباط‌شان با کشور ما، بی‌تردید بسیاری از مردم ذهن‌شان به سمت کشور ونزوئلا می‌رود و یاد رئیس‌جمهور فقید آن کشور آقای چاوز که برخی او را به دلیل ارتباط نزدیکش با محمود احمدی‌نژاد و روابط گسترده سیاسی با ایران به عنوان برادر هوگو هم خطاب می‌کردند.

 • گفت وگو با سرپرست و خواننده گروه موسیقی خورشید

  صدا و سیما مردم را با آواز ایرانی آشتی دهد

  مجید درخشانی یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان و آهنگسازان موسیقی ایرانی است که سال 1384 پس از سال‌ها دوری از وطن دوباره به ایران بازگشت و فعالیت هنری خود را در داخل کشور ادامه داد.

 • گفتگو با بردیا کیارس آهنگساز و رهبر ارکستر

  ارکسترهای ایران رهبران بین المللی می‌خواهد

  بهار امسال، ارمنستان میزبان هنرمندانی از سراسر جهان بود تا در یک فسیتوال پنج ساله که با نام آهنگساز بزرگ این کشور یعنی آرام خاچاطوریان برگزار می‌شود، موسیقی‌های مختلف دنیا را بشنوند. در این جشنواره که در شهر گیومری ارمنستان با هدف ترویج موسیقی کلاسیک، برقراری پیوند میان آهنگسازان و نوازندگان کشورهای گوناگون و اعطای فرصتی به آنها برای ارائه مطلوب مهارت‌هایشان برگزار شد.

 • از موسیقی چه خبر...

  احسان خواجه امیری خواننده پاپ کشورمان کنسرت دارد. محمد اصفهانی هم برای اجرای چند ترانه به صحنه می‌رود.

 • با محمد علیزاده، خواننده موسیقی پاپ

  برای ستاره شدن نمی‌خوانم

  وقتی روبه‌رویش می‌نشینم که مصاحبه را شروع کنم، متوجه می‌شوم با اغلب خواننده‌های موسیقی پاپ فرق دارد. پر شر و شور نیست و از هیچ چیز گلایه ندارد. نه از همکارانش بد می‌گوید و نه از بازار پر تلاطم موسیقی حرف می‌زند. فقط از خودش می‌گوید و کارش و آینده‌ای که برای خود در نظر گرفته است.

 • 150 نفر ایرانی بیایند،‌ کافی است!

  ما در دنیا شنونده نداریم، اما در جاهایی مانند روآل جشنواره هال لندن مخاطب داریم. چند ماه پیش در یک کلیسای 200 نفره در یک شهر کوچک آلمان دعوت داشتم. برایم عجیب بود که چرا سالن پر شده است. بعد دیدم برخی از این افراد درباره من و زندگی‌ام اطلاعاتی دارند.

 • زبان، اولین مولفه بین‌المللی شدن موسیقی

  من آهنگی می‌سازم که کلامش فارسی است. طبعا آهنگ‌هایم طیفی از مخاطبان را که فارسی زبان هستند، جذب می‌کند. طیف وسیعی از افراد هم که فارسی نمی‌دانند، طبیعتاً سراغ این موسیقی نمی‌آیند. مگر کسانی که به‌طور جدی موسیقی کار می‌کنند و به موسیقی ملل علاقه دارند.

 • مشت نمونه خروار!

  دلایل عجیب و غریب ارشاد برای لغو کنسرت​: مجوز کنسرت همایون شجریان در شهر تبریز در تاریخ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم شهریور سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان صادر شده بود، اما مجوز اماکن شهر تبریز صادر نشد.

 • چرا بلیت‌هایی بین 20 تا 90 هزار تومان؟!

  کنسرت، مقوله‌ای است که تب آن طی سال‌های گذشته شدت گرفته و در گوشه و کنار شهر با وجود کمبود سالن‌های مناسب موسیقی و البته غیراستاندارد بودن آنها، مخاطبان گونه‌های مختلف موسیقی را برای آشنایی و ترویج موسیقی دور هم جمع می‌کند. این اتفاق هنری و فرهنگی که در تمام کشورهای دنیا برای ارائه موسیقی مردمان همان منطقه رخ می‌دهد در ایران مراحل طولانی را برای به انجام رسیدن می‌گذراند.

 • پای امضای خودمان بایستیم

  مدیریت فرهنگی و هنری بخصوص در بخش موسیقی و برگزاری کنسرت از نوعی بلاتکلیفی رنج می‌برد که نمونه بارز آن را در برخی ناهماهنگی‌ها و لغو برنامه‌ها و اجراهای هنری می‌توان مشاهده کرد.

 • چه زمانی می​توان کنسرت گذاشت؟

  همیشه سوالات متفاوتی در این مورد شنیده و می‌شنویم که یک خواننده یا موسیقیدان در سال باید چند کنسرت برگزار کند و درآمد کنسرت‌ها چه میزان است؟ چرا برخی خواننده‌ها و گروه‌ها به نسبت دیگران کمتر کنسرت برگزار می‌کنند؟