• در اولین روز جشنواره موسیقی مقاومت

  خوانندگان مطرح پاپ از دفاع مقدس خواندند‌

  چهار خواننده مطرح موسیقی پاپ شامگاه 23 مرداد در برج میلاد خواندند و این در حالی بود که این‌بار سازهایشان را برای هدفی متفاوت اما مشترک کوک کردند؛ برای مقوله‌ای به نام «دفاع مقدس».

 • موسیقی ما شبیه یک پازل است

  «موسیقی کلاسیک در قزوین» عنوان کتابی است از دکتر حسین میثمی، پژوهشگر موسیقی که وی در این اثر، موسیقی قزوین در عهد صفویه و قاجار و البته در نگاهی کلان‌تر روند موسیقی در این دوران‌ را به طور مبسوط مورد بررسی قرار داده است.

 • شهرام شکوهی، خواننده پاپ از موسیقی مقاومت می‌گوید

  ما همه فرزند مردان جنگ هستیم

  هر چند از حضور شهرام شکوهی در موسیقی پاپ ایران زمان زیادی نمی‌گذرد، اما توانسته در همین زمان اندک طیف وسیعی از مخاطبان موسیقی جدی این سبک را با خود همراه کند.

 • جشنواره موسیقی مقاومت بزرگداشتی برای یاد شهدا است

  دبیر پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت در افتتاحیه این مراسم که در مزار شهدای کرمانشاه برگزار شد، گفت: برنامه‌های متعددی در این جشنواره اجرا می‌شود و شایسته است که با پرداختن به موسیقی دفاع مقدس یاد و خاطره شهدا را گرامی داریم.

 • معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

  موسیقی مقاومت برای نسل جوان شوق ایجاد می‌کند

  معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:موسیقی مقاومت اساسا نوعی از موسیقی است که برای نسل جوان ما شوق و انرژی می‌کند و برای نسل گذشته هم یادآور خاطرات بسیار است.

 • این رسمش نیست

  اردیبهشت سال گذشته بود که اعلام شد قرار است «مورات ککیلی» خواننده ترک همراه کامران رسول‌زاده، خواننده جوان موسیقی پاپ ایران در کشورمان کنسرت برگزار کنند. کمی بعد خبر به تعویق افتادن این کنسرت منتشر شد و در ادامه بدون اعلام دلیل مشخصی این کنسرت لغو شد.

 • الگوبرداری از والیبال و بسکتبال

  توجه به شهرستان‌ها در مقوله هنر از جمله شعارهای سی و چند ساله مسئولان فرهنگی بوده که متاسفانه تاکنون محقق نشده است و همچنان استعدادهای درخشان شهرهای مختلف به علت نبود کمترین امکاناتی هدر می‌رود و در نهایت بنیه فرهنگی کشور فقط قائم به توانایی و ظرفیت فعالان مرکز کشور است.

 • با حمید متبسم، نوازنده و آهنگساز

  فرهنگ و موسیقی مثل نان و هواست

  به این آسانی‌ها تن به مصاحبه حضوری نمی‌دهد. ترجیح می‌دهد همیشه مصاحبه‌هایش را به شکل مکتوب انجام دهد، اما این بار بالاخره راضی می‌شود برای یک مصاحبه حضوری وقت بگذارد. گفت‌وگو را دقیقا از مهاجرت شروع می‌کنیم؛ موضوعی که هنرمندان اغلب درباره آن نظر مثبتی ندارند و آن را مانعی برای خلق آثار هنری می‌دانند.

 • حضور خوانندگان لبنانی و ترکیه ای

  برنامه‌های جشنواره موسیقی مقاومت تبیین شد

  دومین نشست خبری پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت دوشنبه 21 مرداد ماه با حضور دبیر و مدیر روابط عمومی این دوره از جشنواره در سالن کنفرانس مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

 • آرامش قبل از توفان

  ابن روزها شاید کمتر خبری مبنی بر انتشار آلبوم تازه از چهره‌های موسیقی کشورمان شنیده شود اما این ظاهر ماجراست و آلبوم‌های تازه‌ای در راه هستند که به نظر می‌رسد بتوانند روزهای خوش تابستان و پاییز امسال را با نوای موسیقی رنگ و جان دیگری ببخشند.

 • «فلورانس لیپت» با اسلام جاودانه شد

  «هیچ وقت فکر نمی‌کردم روزی را ببینم که در مقابل پیکر همسر هنرمندم به سخنرانی در مورد او بپردازم. به هیچ عنوان انتظار مرگ اتفاقی او را نداشتم و این موضوع به ما گوشزد می‌کند که هیچ‌گاه نمی‌شود روی چیزی حساب باز کرد، بنابراین بهتر است در مقابل تقدیر الهی تسلیم باشیم».