• با حمید متبسم، نوازنده و آهنگساز

  فرهنگ و موسیقی مثل نان و هواست

  به این آسانی‌ها تن به مصاحبه حضوری نمی‌دهد. ترجیح می‌دهد همیشه مصاحبه‌هایش را به شکل مکتوب انجام دهد، اما این بار بالاخره راضی می‌شود برای یک مصاحبه حضوری وقت بگذارد. گفت‌وگو را دقیقا از مهاجرت شروع می‌کنیم؛ موضوعی که هنرمندان اغلب درباره آن نظر مثبتی ندارند و آن را مانعی برای خلق آثار هنری می‌دانند.

 • حضور خوانندگان لبنانی و ترکیه ای

  برنامه‌های جشنواره موسیقی مقاومت تبیین شد

  دومین نشست خبری پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت دوشنبه 21 مرداد ماه با حضور دبیر و مدیر روابط عمومی این دوره از جشنواره در سالن کنفرانس مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

 • آرامش قبل از توفان

  ابن روزها شاید کمتر خبری مبنی بر انتشار آلبوم تازه از چهره‌های موسیقی کشورمان شنیده شود اما این ظاهر ماجراست و آلبوم‌های تازه‌ای در راه هستند که به نظر می‌رسد بتوانند روزهای خوش تابستان و پاییز امسال را با نوای موسیقی رنگ و جان دیگری ببخشند.

 • «فلورانس لیپت» با اسلام جاودانه شد

  «هیچ وقت فکر نمی‌کردم روزی را ببینم که در مقابل پیکر همسر هنرمندم به سخنرانی در مورد او بپردازم. به هیچ عنوان انتظار مرگ اتفاقی او را نداشتم و این موضوع به ما گوشزد می‌کند که هیچ‌گاه نمی‌شود روی چیزی حساب باز کرد، بنابراین بهتر است در مقابل تقدیر الهی تسلیم باشیم».

 • غلبه تیتراژها بر موسیقی متن

  سریال‌های تلویزیونی تمام می‌شوند. ممکن است مردم داستان آنها و وقایع‌شان را فراموش کنند، اما تیتراژ این سریال‌ها تا مدت طولانی بین مردم زنده می‌ماند. آهنگ انتظار تلفن‌های همراه می‌شود و زیرلب زمزمه‌شان می‌کنیم. حتی برخی تیتراژها عمر طولانی‌تری هم دارند و با گذر چند سال هنوز هم فراموش نمی‌شوند و کارکردشان فراتر از یک تیتراژ سریال شده است.

 • چالشی به نام ارکستر سمفونیک

  هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که بالاخره ما ارکستر سمفونیک داریم یا ارکستر موسیقی ملی هنوز موجودیت دارد یا نه، سال گذشته معاون هنری ارشاد و مسئولان دفتر موسیقی طی مصاحبه‌ای اعلام کردند موسسه ارکستر‌ها تشکیل شده و از این پس ارکستر سمفونیک و ارکستر موسیقی ملی زیر نظر این موسسه فعالیت خواهند کرد و اعلام کردند که فعالیت موسسه باعث پیشرفت و اعتلای این دو ارکستر خواهد شد و برنامه‌های مفصلی نیز برای این ارکسترها تدارک دیده شده و هیچ جای نگرانی نیست اما بیش از یک‌سال است که از آن ماجرا گذشته و هیچ اثری از آثار این دو ارکستر نیست و حتی اخبار مثبت و امیدوارکننده‌ای در این زمینه به گوش نمی‌رسد و هر از گاهی نیز از انحلال و متفرق شدن اعضای این دو گروه خبرهایی منتشر می‌شود.

 • معاون امور هنری وزیر ارشاد خبر داد:

  آغاز فعالیت های آموزشی کانون نخبگان موسیقی از شهریورماه

  معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به راه اندازی کانون نخبگان عرصه موسیقی کشور اشاره کرد و گفت: این کانون شهریورماه سالجاری، فعالیت های آموزشی را برای برگزیدگان پنج دوره گذشته جشنواره موسیقی فجر آغاز می کند.