• آخرین تانگو در تهران

  «فیلم 43» محصول 2013 سینمای آمریکا اثری بی‌مایه و سخیف است که توسط 13 نفر کارگردانی شده و تعداد زیادی از ستارگان مشهور سینما در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 • کیمیایی و رئیسیان پروانه ساخت فیلم گرفتند

  3 پروانه ساخت و 3 پروانه نمایش خروجی سازمان سینمایی

  جلسات شورای صدور پروانه نمایش 35 میلیمتری و شورای صدور پروانه فیلمسازی 35 میلیمتری برای سه فیلم پروانه نمایش و برای سه پروژه سینمایی پروانه ساخت صادر کرد.

 • جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان

  رقابت 2185 اثر در جشنواره بام ایران

  با اتمام مهلت ثبت نام در چهل و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – بام ایران 2185 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و رکورد شرکت در جشنواره های منطقه‌ای سینمای جوان شکسته شد.

 • قهرمان و ضدقهرمان در سینمای جنگ

  اگر بخواهیم مفهوم قهرمان را در ژانرهای سینمایی ردیابی کنیم، ‌بدون شک سینمای دفاع مقدس خودمان یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است؛ هم از این جهت که بسیاری از آثار جنگی بر محوریت یک قهرمان و ماجراهای او شکل می‌گیرد و در واقع قصه‌ای قهرمان محور دارد و هم این که در اینجا با بازنمایی قهرمان‌های واقعی مواجه هستیم، نه تصویرسازی از قهرمان‌های مجازی. هر چند گاهی جای این دو موقعیت تغییر کرده یا در هم ادغام می‌شود.

 • خداحافظی سینما با پرفروش‌ها

  این روزها که در روزهای پایانی اردیبهشت بسر می‌بریم، بسیاری از فیلم‌های سینمای ایران که اکرانشان از نوروز آغاز شده بود یا با سینماها خداحافظی کرده‌اند یا به کف فروش خود رسیده‌اند.

 • این لشکر شکست خورده

  این روزها یکی از معتبرترین جشنواره‌های سینمایی جهان در شهری با صفا در جنوب فرانسه در حال برگزاری است و ستاره‌های سینمای جهان هر روز از فرش قرمز این جشنواره عبور می‌کنند و ما هم از جهان فلاش‌ها و لنز دوربین عکاسان و خبرنگاران آنها را در این طرف دنیا به تماشا می‌نشینیم و اخبار مرتبط با آن را پیگیری می‌کنیم و برخی نیز منتظرند تا ببینند در نهایت کدام کارگردان و کدام فیلم نخل طلای معروف این جشنواره را به خانه می‌برد.

 • مرد آهنی سینمای جهان از زندگی و دغدغه‌‌هایش می‌گوید

  در هالیوود بیگانه ام

  اشاره: رابرت داونی جونیور، بازیگر چهل‌وهشت ساله سینما، در فیلم‌های عامه‌پسند و غیرمتعارف بازی کرده است. او از سال 1970 جلوی دوربین تلویزیون و سینما بوده و سابقه بازی در​ تئاتر​ را هم دارد.