• شگفتی‌سازی گتسبی بزرگ

  موفقیت 200 میلیون دلاری «گتسبی بزرگ»، درام اجتماعی و روانکاوانه باز لورمن، فیلمساز استرالیایی‌ تبار سینما، در سطح جهانی باعث تعجب منتقدان و تحلیلگران اقتصادی سینما شده است. این فیلم در چهاردهمین روز نمایش خود در آمریکای شمالی به فروشی صد میلیون دلاری دست پیدا کرد. فروش صد میلیون دلاری برای فیلمی که فاقد جاذبه‌های گیشه‌پسند است، جای تعجب دارد.

 • بازیگر فیلم چه خوبه که برگشتی:

  فقط به احترام مهرجویی بازی کردم

  نخستین تجربه جدی همایون ارشادی در سینما، بازی در «طعم گیلاس» عباس کیارستمی بود که هم فیلمساز معتبر ایرانی را به نخل طلا رساند و هم زمینه ساز حضور او در فیلم «درخت گلابی» داریوش مهرجویی شد.

 • پایان فیلمبرداری «محمد(ص)» در‌آفریقا

  در فاصله کمتر از یک هفته تا فرارسیدن عید مبعث رسول گرامی اسلام (ص) روز گذشته مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص) همراه با عوامل تولید این فیلم که برای تصویربرداری صحنه‌های باقیمانده به آفریقا سفر کرده بودند،‌ به تهران بازگشتند تا این فیلم ماندگار تاریخ سینمای ایران در آخرین مراحل تولید قرار گیرد.

 • فیلم‌های ترسناک و شخصیت «جن» در سینمای ایران

  چه کسی نخستین بسم‌الله را گفت؟!

  پیمان قاسم‌خانی که بارها ثابت کرده فیلمنامه‌نویس خلاق و هوشمندی است، فیلمنامه کوتاهی دارد به‌نام «تدوینگرها» که باید گفت بهترین و کاربردی‌ترین فیلمنامه‌ای است که تاکنون با استفاده از شخصیت «جن» نوشته شده است.

 • گفت‌وگو با لئوناردو دی‌کاپریو

  نمی‌خواهم یک کله‌گنده هالیوودی باشم

  اشاره: لئوناردو دی‌کاپریوی سی و نه ساله با «گتسبی بزرگ» موفقیت تازه‌ای را به نام خود ثبت کرده است. همکاری او با باز لورمن استرالیایی‌تبار، تحلیلگران سینمایی را به این نتیجه رساند که وی در همکاری با پروژه‌های مستقل و غیرمتعارف، همچنان مصمم است.

 • جمشید مشایخی: او در بازیگری اهل تقلب نیست

  برای 84 سالگی «فخری خوروش»

  امروز جمعه (دهم خردادماه) مصادف با 84 سالگی «فخری خوروش» است؛ بازیگری که آخرین نقش سینمایی‌اش را در فیلم «یه بوس کوچولو»ی بهمن فرمان‌آرا در سال 1384 ایفا کرد، اما حالا چند سال است که هیچ خبری از او نیست و حتی بسیاری از همکارانش اصلا نمی‌دانند او کجاست.