• «تلفن همراه رئیس‌جمهور» قربانی شد

  علی عطشانی کارگردان بلندپروازی است که باوجود جوانی وزنه‌های سنگینی در سینما بلندکرده و فارغ از نتیجه نهایی همین خطرپذیری او و رفتن سراغ تجربه‌های مختلف نشان از شهامتش دارد.

 • جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان چشم به راه فیلمنامه نویسان

  انتشار فراخوان چهارمین مسابقه فیلمنامه نویسی

  فراخوان چهارمین دوره مسابقه فیلمنامه نویسی سینمای کودک و نوجوان از سوی ستاد برگزاری بیست و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در پایگاه اینترنتی بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.

 • در باره فیلم مرد فولادی

  پرواز دوباره سوپر من در سینما

  «مرد فولادی» نسخه جدید و احیاشده مجموعه فیلم سوپرمن است که با عوامل تولید و نام تازه، به دنبال آن است که حال و هوای جدیدی به قصه مرد پرنده و افسانه‌ای داستان​های ابرقهرمانانه و کمیک‌استریپی بدهد.

 • 21 گرم

  1 ـ آلخاندرو گونزالس ایناریتو، کارگردان مکزیکی 10 سال پیش، فیلمی با عنوان 21 گرم درباره مفهوم مرگ ساخت.

 • ملیح و قربانعلی، شی‌می جان قوربان!

  «سلام ملیح‌جان،‌تی جان قوربان، گوشی فگیفتم، خلاصَ بوستم!» این دیالوگ بامزه مهدی هاشمی به نقش قربانعلی کیسمی، یک راننده زحمتکش گیلانی است که از سرشوق خرید سیمکارت و گوشی تلفن همراه به همسرش مَلی خانم‌‌/‌‌ ملیحه (بهناز جعفری) می‌گوید.

 • زمان قطعی اکران «گذشته» اعلام شد

  مدیرعامل موسسه فیلمیران که پخش فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادی را برعهده دارد، درباره اکران این فیلم گفت: «گذشته» قطعا از چهارشنبه هفته آینده (29 خردادماه) روی پرده می‌رود.

 • با اصلاح دیالوگ‌ها

  قبر دو طبقه به وزارت ارشاد رفت

  جواد نوروزبیگی فیلمنامه «قبر دو طبقه» را پس از اصلاحات مدنظر وزارت ارشاد، بار دیگر برای دریافت پروانه ساخت به اداره نظارت و ارزشیابی تحویل داد.

 • خداحافظی میلیاردی‌ها با پرده نقره‌ای

  براساس تصمیم شورای صنفی نمایش، از امروز چهار فیلم جدید، «گذشته» اصغر فرهادی، «خودزنی» احمد کاوری، «بیتابی بیتا» مهرداد فرید و «زبان مادری» قربان محمدپور اکران خود را در سرگروه‌های مختلف سینمایی آغاز خواهند کرد و اکران پراکنده برخی فیلم‌های میلیاردی نوروزی مانند رسوایی، حوض نقاشی و تهران 1500 هم ممنوع است.

 • تجربه‌های تازه در​ سینمای ایران

  در ارزیابی سینمای ایران بیش از هر چیز محتوا و ساختار فیلمنامه یا کیفیت کارگردانی معیار و ملاک قضاوت قرار می‌گیرد و مولفه‌هایی مثل بازیگری، کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی به عنوان سه عنصر و شاخص اصلی ارزیابی شناخته می‌شود.

 • به همت باشگاه ادب و هنر مرکز مشارکت های فرهنگی هنری

  «پرواز» در کانون سینمایی پایتخت

  باشگاه ادب و هنر مرکز مشارکت های فرهنگی هنری شهر تهران، دومین نشست کانون سینمایی پایتخت را با نمایش و نقد فیلم «پرواز» ساخته «رابرت زمکیس» برگزار می کند.

 • تفاهم‌نامه امید

  امضای تفاهم‌نامه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینما و بیمه ایران خبر خوشی است که امیدواری‌های تازه‌ای را برای سینماگران و هنرمندان به وجود آورد. معضل بیمه و مشکلات و مسائل درمانی همواره از مهم‌ترین دغدغه‌های هنرمندان بوده، اما هیچ گاه از سوی متولیان امور فرهنگی کشور راه‌حلی جدی برای پایان این نگرانی ارائه نشده بود.

 • در باره فیلم «پذیرایی ساده» ساخته مانی حقیقی

  بفرمایید پول!

  فرزندانی که پدر و مادر نامداری در سینما دارند، از آن رو که از امکان سهل و آسان برای ورود به سینما برخوردارند، در بدو امر نیاز به تلاش و پیگیری خاص و ویژه‌ای ندارند. به همین دلیل همیشه یک برچسب ارتباط فامیلی را برای راهیابی به دنیای جذاب و پرخواستار سینما را با خود حمل می‌کنند اما ورود به این عرصه یک چیز است و ماندگاری و حفظ موقعیت و اعتبار یک بحث که بستگی به توانایی این افراد دارد.