• گفت‌وگو با کارگردان فیلم سینمایی «زبان مادری»

  همدلی از همزبانی خوش‌تر است

  اشاره: قربان محمدپور فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما ـ تئاتر دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی و فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر است و تاکنون فیلمنامه آثاری چون «راننده تاکسی»، «زن‌ها فرشته‌اند» و «خروس جنگی» را نوشته و کارگردانی فیلم‌های «دل بی‌قرار» و «زبان مادری» را در کارنامه دارد.

 • گیشه تابستانی سینما گرم شد

  به دنبال خبرهای امیدوارکننده‌ای که در حوزه کاهش قیمت‌ طلا و ارز و بازار مسکن این روزها شنیده می‌شود، گیشه سینماها هم پس از انتخابات ریاست‌جمهوری تکان و رونقی یافته است و فروش خوب فیلم‌های مهرجویی و فرهادی در این روزها نوید روزهای خوشی را در آینده می‌دهد.

 • حضور پیمان معادی در گوانتانامو

  پیمان معادی، بازیگر فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» در دو فیلم بین‌المللی حضور خواهد یافت که در یکی از فیلم‌ها نقش یک زندانی در گوانتانامو را ایفا می‌کند.

 • بازگشت ستاره دور افتاده

  تام هنکس برای سال جاری میلادی دو فیلم سینمایی را آماده نمایش کرده که هر دو، حال و هوایی درام و شرح‌ حال‌گونه دارند و وی در آنها در نقش یک شخصیت واقعی بازی کرده است. این بازیگر می‌گوید بازی در نقش آدم‌های واقعی در جلوی دوربین سینما برای او یک تجربه خوب و آموزشی بوده و کمک کرده وی درس‌های تازه‌ای در زمینه حضور جلوی دوربین بگیرد.

 • گل زدن روی پرده نقره‌ای

  تیم ملی فوتبال کشورمان سرانجام و پس از کش و قوس‌های فراوان به جام جهانی برزیل صعود کرد و باعث شد شادمانی عمومی ملت ایران پس از خلق حماسه انتخابات، تداوم داشته باشد.

 • گفت‌وگو با محرم زینا‌ل‌زاده، بازیگر تئاتر و سینما:

  خوشبختانه لهجه دارم!

  تجربه گفت‌وگو با محرم زینال‌زاده تکرار ناشدنی بود، تکرار ناشدنی و عجیب از این جهت که زینال‌زاده همزمان هم ساده است و هم پیچیده. تو نمی‌دانی در آن لحظه‌ای که دارد به سوال تو جواب می‌دهد، با روی ساده‌اش دارد جواب تو را می‌دهد یا آن روی پیچیده و ناشناخته‌اش.

 • دخالت‌های سازمان سینمایی بلای جان شبکه خانگی

  مجمع عمومی سالانه اتحادیه شرکت‌های ویدئورسانه (شبکه سینمای خانگی) ایران با حضور اکثریت اعضای این اتحادیه در شرایطی برگزار شد که مسئولان این اتحادیه مشکلات اخیر شرکت‌های ویدئورسانه و رکود سینمای خانگی را ناشی از عملکرد نامناسب سازمان سینمایی دانستند و بر لزوم یکپارچگی صنفی تاکید کردند.

 • «تلفن همراه رئیس‌جمهور» قربانی شد

  علی عطشانی کارگردان بلندپروازی است که باوجود جوانی وزنه‌های سنگینی در سینما بلندکرده و فارغ از نتیجه نهایی همین خطرپذیری او و رفتن سراغ تجربه‌های مختلف نشان از شهامتش دارد.