• اریک کانتونا، داور سینما شد

  در دهه 90 با آن پیراهن شماره هفت سرخ‌پوشان اولدترافورد با یقه ایستاده چه نفوذ‌هایی از سمت راست می‌کرد. همه ما گل‌های به یاد ماندنی و شادی‌های بعد از گل او را به خاطر داریم. همه فوتبالی‌ها خاطره قلدری‌های او را در مستطیل سبز به یاد می‌آورند. یاغی فرانسوی فوتبال جزیره اما خیلی زود و در اوج محبوبیت و شهرت از فوتبال کناره‌گیری کرد.

 • سفر تازه «گوژپشت نتردام» به دنیای سینما

  نسخه تازه‌ای از قصه کلاسیک «گوژپشت نتردام» ویکتور هوگو توسط صنعت سینما تهیه و تولید می‌شود. نسخه تازه به دلیل نام کارگردان آن سخت مورد توجه قرار گرفته و این در حالی است که این نسخه با یک نام تازه روانه پرده سینماهای جهان خواهد شد.

 • دیدار با تمامی تشکل‌های صنفی از اولویت‌های وزیر است

  اطلاعیه وزارت ارشاد در خصوص بیانیه اصناف قانونی سینما

  مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی بیانیه‌ اعتراضی خانه سینمای ایرانیان (صنوف قانونی) مبنی بر عدم شرکت در مراسم تودیع و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

 • چراغی که به خانه رواست...

  یکی از فیلم‌هایی که از هفته گذشته اکران خود‌ را در سینماهای تهران و شهرستان‌ها آغاز کرده «فرزند چهارم» به کارگردانی وحید موسائیان است، گرچه این فیلم در خارج از مرزهای ایران ساخته شده و تفاوت جغرافیایی با آثار قبلی موسائیان دارد، اما به نوعی ادامه رویکرد سینمایی این کارگردان است که همواره رگه‌هایی از مهاجرت، غربت و تلخی‌های آن در فیلم‌هایش قابل ردیابی است.

 • قدیمی‌ها پشت دوربین

  برخی از کارگردانان سرشناس سینما در این روزهای گرم تابستان آستین‌هایشان را بالا زده‌اند و فارغ از اختلاف‌های جناحی و سلیقه‌ای بی‌سرانجام و بی‌کاربرد سینما به اصل موضوع یعنی فیلمسازی مشغولند.

 • 34 سال از ۲۸ مرداد سیاه آبادان گذشت

  آدم سوزی در سینما رکس توسط عمال پهلوی

  در فاجعه آتش‏ سوزی عمدی سینما رکس آبادان که از سوی ساواک و عوامل رژیم سفاک پهلوی جهت بدنام کردن انقلاب اسلامی مردم ایران به وقوع پیوست، 377 نفر به طرزی فجیع کشته شدند.

 • گفت‌وگو با پوران درخشنده

  داستان‌هایی که کسی نمی‌خواهد بشنود

  فیلم «هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند!» به همراه فیلم حوض نقاشی ساخته مازیار میری در جشنواره سال گذشته فیلم فجر جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به خود اختصاص دادند، اما نظر هیات‌داوران صدای خیلی‌ها بویژه نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده آن یعنی پوران درخشنده را درآورد.

 • پرویز پرستویی:

  اگر فریاد زدن درد جانبازان،کلیشه است، من کلیشه‌ام

  پرویز پرستویی در نشست امروز موزه صلح تهران که به مناسبت سفر هیاتی از هنرمندان به هیروشیمای ژاپن برگزار شد با انتقاد از روند موجود در سینمای ایران گفت: من دیگر از این سینما لذت نمی‌برم. حال این سینما خوب نیست.

 • (فیلم)

  حامد بهداد: خودم را خیلی دوست دارم

  جام‌جم آنلاین: حامد بهداد که در برنامه شب گذشته هفت حضور یافته بود در ارتباط با خودش گفت: حامد بهداد شگفت آور است، عالی است. من خودم را خیلی دوست دارم البته از این بابت که در جهان حضور دارم. از این بابت که این نعمت به من داده شده که در جهان هستی باشم، خرسندم و هر روز تلاش می کنم تا به هنرمند شدن نزدیک تر شوم. مشروح این گفتگو را در این فیلم ببینید.

 • اعلام آخرین آمار فروش فیلم های روی پرده؛

  هیس ... میلیاردی شد

  فروش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» به کارگردانی پوران درخشنده به یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون و «دهلیز» بهروز شعیبی به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.