• سینمای کودک در کما

  دهه 60 و اواسط دهه 70 دوران طلایی سینمای کودک بود؛ روزگار شیرین و خوش این سینما. روزگار خاطره‌انگیز شهر‌موش‌ها، کلاه‌قرمزی‌ و‌ پسرخاله، علی ‌و ‌غول‌جنگل، گلنار، پاتال و آرزوهای کوچک، مدرسه پیرمردها، دزد‌عروسک‌ها، الوالو من جوجوام، سفرجادویی و ده‌ها فیلم جذاب دیگر که نه‌تنها کودکان و نوجوانان که والدین آنها را هم به سینما می‌‌کشاند.

 • خانه سینما میزبان ساکنان خود می‌شود

  درهای خانه سینما پس از دو سال تعطیلی سرانجام امروز و در روز ملی سینما با کلیدی که در دست رئیس سازمان سینمایی کشور است، به روی همه ساکنان خود باز می‌شود و قرار است سینماگران فارغ از طیف‌های مختلف همراه با حجت‌الله ایوبی زیر یک سقف دور هم جمع شوند.

 • جشنواره فیلم فوکوئوکا

  «پرویز» به ژاپن می‌رود

  فیلم‌ سینمایی «پرویز» به نمایندگی از سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم «فوکوئوکا»ی کشور ژاپن به نمایش درمی‌آید.

 • رفیق خوب

  جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران دوشنبه‌شب در خانه‌اش پذیرای علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد و هادی مرزبان، کارگردان قدیمی تئاتر شد.

 • در قفس شهر جدید

  دومین نشست انسان، شهر،‌ سینما درباره فیلم سینمایی «وقت بازی» چندی پیش در شهر کتاب برگزار شد. پس از نمایش این فیلم که ساخته ژاک تاتی و محصول فرانسه در دهه 60 است، دکتر امیرعلی نجومیان، ابعاد مختلف فیلم را بررسی کرد.

 • آغوش باز خانه هنرمندان برای تمام سینماگران

  خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر با مدیریت خوب مجید سرسنگی و همکارانش در این چند سال اخیر به پاتوق فرهنگی هنری مناسبی برای هنردوستان تبدیل شده است. میزان رضایتمندی اهالی رشته‌های مختلف هنری و مخاطبانشان نشان از عملکرد مثبت این مجموعه‌ها دارد.

 • کرامتی، طائرپور، یگانه‌فر، معصومی و گودرزی

  نمایندگان یونیسف، داوران ویژه جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان

  صندوق کودکان سازمان ملل متحد که با نام یونیسف در سراسر دنیا شناخته می شود، داوران خود را برای حضور در جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان معرفی کرد.

 • محمدعلی فارسی، احسان رجبی و مهدی جعفری

  معرفی هیات انتخاب بخش مستند مسابقه ایران جشنواره فیلم کوتاه تهران

  طی احکامی از سوی هاشم میرزاخانی دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اعضای هیات انتخاب بخش مستند مسابقه ایران این جشنواره معرفی شدند.

 • وزیر ارشاد:

  بحث خانه سینمای یک و دو را مطرح نکنید

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه همه سینماگران باید تحت یک پوشش، با همگرایی و انسجام و بر اساس چارچوب و قوانین در یک خانه فعالیت کنند، افزود: دیگر نباید بحث خانه سینمای یک و دو را مطرح کرد.

 • (فیلم)

  مهناز افشار: تئاتر با روحیه‌ام سازگار نیست

  مهناز افشار شب گذشته(جمعه) در برنامه تلویزیونی هفت که اختصاص به بررسی مسائل روز سینمای ایران دارد ماندگاری در سینما را امری مهم دانست و گفت: از عرصه تئاتر به سینما نیامدم و روحیه من با تئاتر سازگار نیست؛ تئاتر کار بزرگی است و حوصله‌ای را می‌طلبد که در وجود من نیست اما دوست دارم سالی یکبار حضور در تئاتر را تجربه کنم. مشروح این گفت‌وگو را در این فیلم ببینید...

 • کره‌گیری از «پل چوبی»

  می‌گویند فلانی از آب کره می‌گیرد. شنیدن این جمله برای من در روزگاری که از شیر پرچرب در کارخانه‌های محترم پاستوریزه و مجهز به فناوری‌های روز، به زور یک کره درست و درمان بیرون می‌آید، همواره جای سوال فراوان داشت، تا این که پایان هفته از مقابل سینما آزادی تهران عبور کردم و متوجه شدم برخی با روزآمد کردن این ضرب‌المثل قدیمی حتی از «تحریم» هم کره می‌گیرند آن هم چه کره‌ای، کره شهرت، کره ثروت، کره مظلومیت و الی آخر.

 • گفت‌وگو با اوپرا وینفری

  من تجسم تاریخ سیاهپوستان هستم

  اوپرا وینفری، بازیگر درام ضدتبعیض‌نژادی «سرپیشخدمت» بیش از آن که به عنوان یک بازیگر شناخته شده باشد، به دلیل حضور تلویزیونی‌اش شهرت دارد.

 • اکران چهار فیلم با موضوع دفاع مقدس در جشنواره فیلم کودک

  چهار فیلم از تولیدات انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با مضمون دوران شکوهمند مقاومت و پایمردی رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل برای حضور در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان پذیرفته شدند.