• خاطره بازی در شب‌های رمضان

  نگاه به گذشته جدا از مرور خاطرات و ورق زدن صفحات نوستالژیک زندگی، همواره حاوی نکات آموزشی و تجارب ارزشمندی است که می‌توان با ترکیب زمان حال آن را ره‌توشه خوبی برای آینده کرد.

 • الیور استون از دلبستگی‌هایش به سینمای تاریخی می‌گوید

  فیلم ساختن ترسناک است

  الیور استون، فیلمساز جنجالی و ضدجنگ دو دهه قبل سینما، این روزها کم‌کارتر شده است و بیشتر در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت می‌کند و سمینار می‌گذارد. او طی چند ماه اخیر مهمان ویژه جشنواره‌های سارایوو و کارلوویواری بوده و قرار است ماه آینده به ایتالیا سفر و در جشنواره فیلم ونیز شرکت کند.

 • جدیدترین بیانیه‌ هیات مدیره‌ خانه‌سینما

  هیات مدیره‌ خانه سینما در جدیدترین بیانیه‌شان با تاکید دوباره بر اجرای مفاد تفاهم‌نامه‌ 13 تیر ماه‌شان در دفتر ریاست‌جمهوری اعلام کردند که همچنان بر برگزاری مجمع عمومی 6 مرداد ماه در محل خانه سینما اصرار دارند و مسوولان ذیربط شرایط برگزاری این مجمع عمومی را فراهم کنند.

 • امان از سلیقه‌های شخصی

  یکی از بخش‌های تلخ و شیرین فیلم به یادماندنی «سینما پارادیزو» به ممیزی لحظات عاشقانه فیلم‌ها توسط کشیش مربوط می‌شد که به واسطه آن مقام متنفذ کلیسا پس از اعمال نظر و اصلاحات شخصی لازم اجازه نمایش فیلم‌ها را در سینما می‌داد.

 • برداشت آزاد سینماگران از دستور دیپلماتیک رئیس‌جمهور

  اظهارنظر یکشنبه‌شب محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور درباره خانه سینما مبنی بر این که تفاهم‌نامه سیزدهم تیر ماه باید مورد توجه قرار گیرد، باز هم موجب اختلاف شد و هر یک از دو گروه از خانواده سینما که این روزها با هم اختلاف‌نظر دارند، برداشت‌ها و تفاسیر خودشان را از صحبت‌های تازه رئیس‌جمهور بیان می‌کنند و معتقدند که نظر رئیس‌جمهور حق را به آنها داده است.

 • سردی بی‌تابی در گرمای سینما

  بدون شک بی‌تابی بیتا بهترین فیلم مهرداد فرید در کارنامه هنری‌اش است اما فیلمی ناتمام و عقیم. فیلمی که می‌توان ردپای تجربه روزنامه‌نگاری و نگاه گزارشی مهرداد فرید را به عنوان یک مطبوعاتی سابق در این فیلم جستجو کرد.

 • سینما با طعم زولبیا!

  چند سالی است که فصل تابستان با ماه رمضان پیوند‌خورده و آزمون الهی روزه‌داری نسبت به روزهای دیگر سال به لحاظ تاب و تحمل تشنگی و گرسنگی وارد مرحله جدی‌تری شده است. طبیعتا بخش قابل توجهی از این افراد را مخاطبان و تماشاگران سینما تشکیل می‌دهند که در این ماه همچون دیگر ماه‌ها نیاز به تفریح و خوراک فرهنگی مناسب دارند.

 • در پاسخ به نامه جعفری جوزانی صورت گرفت؛

  تاکید رییس جمهور بر حل مشکلات صنفی اهالی سینما

  رییس‌جمهور در پاسخ به نامه مسعود جعفری جوزانی مبنی بر اعلام نظر درباره تفاهم‌نامه 13 تیر ماه جاری در خصوص نحوه ادامه فعالیت خانه سینما گفت: خانه سینما یک مجموعه صنفی و غیردولتی است.

 • شیطنت در یک دعوای صنفی

  برنامه اخیر «هفت» که به مناظره همایون اسعدیان و حسین فرح بخش، به عنوان نمایندگان خانه سینمای سابق و خانه سینمای فعلی اختصاص داشت، حاوی نکته‌های قابل تاملی بود که اشاره‌ای گذرا به آنها خالی از لطف نیست.

 • (فیلم)

  گزارش «هفت»از خانه سینما

  جام جم آنلاین:برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته (28 تیرماه)، به بحث و بررسی اتفاقاتی که هفته گذشته درباره خانه سینما افتاده است، اختصاص داشت.

 • قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان زیر تیغ نقد

  «جاذبه زمین» فیلم جدید آلفونسو کارون که منتقدان سینمایی بی‌صبرانه منتظر اکران عمومی آن هستند، افتتاح‌کننده جشنواره‌ امسال ونیز است.جورج کلونی و ساندرا بولاک بازیگران این درام دلهره‌آور فلسفی و علمی ـ تخیلی هستند.

 • جشنواره بین المللی فیلم ونیز شهریور برگزار می‌شود

  غرش شیر پیر ​در ​70 سالگی

  امسال همزمان با هفتاد سالگی جشنواره‌ بین‌المللی فیلم ونیز، مسئولان آن برنامه‌های متنوعی را برای این رویداد بزرگ سینمایی تدارک دیده‌اند. سینمای فدریکو فلینی و تئو آنجلوپولوس دو فیلمساز فقید و برجسته اروپایی، آذین‌بخش پوستر اصلی و رسمی این دوره جشنواره ونیز شده است و فیلم‌های این دو هنرمند مولف، در بخش‌های ویژه جشنواره به نمایش درخواهد آمد.