• یک کلید، دو خانه

  در صحنه‌های پایانی «جدایی نادر از سیمین» و در آن سکانس دادگاه، وقتی قاضی می‌بیند «ترمه» در مخمصه تردید انتخاب یکی از والدینش گرفتار آمده و تصمیم‌گیری برای او رنج‌آورترین کار دنیاست، پس از پرسیدن نظر این دختر از پدر و مادرش می‌خواهد که جلسه دادگاه را ترک کنند تا او ظاهرا راحت‌تر برای ادامه زندگی‌اش تصمیم بگیرد.

 • نشست خبری جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان

  میرعلایی: شعار جشنواره، دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ است

  دبیر جشنواره بیست و هفتم فیلم کودک و نوجوان با بیان اینکه شعار جشنواره دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ است، تاکید کرد: قصد داریم امسال توجه بیشتری به این شعار داشته و تبلیغات رسانه‌ای خوبی داشته باشیم تا پیام و شعار ما به کشورهای متعددی برسد و افراد بیشتری را درگیر کند.

 • جهان پهلوانان خارج از گود سینما

  فیلم‌های بیوگرافیک و زندگینامه‌ای همواره یکی از گونه‌های جذاب سینمایی بوده و فیلمسازان جهان هر از گاهی زندگی چهره‌های سرشناس فرهنگی، سیاسی، ورزشی و زمینه‌های دیگر اجتماعی کشور خود را دستمایه آثارشان قرار می‌دهند.

 • تلخی قصاص و شیرینی عفو

  دستیاری کارگردانانی مثل موتمن، جیرانی و لطیفی از یک سو و تجربه بازیگری در کنار ساخت فیلم و تولید تله‌فیلم، دست به دست هم داده تا بهروز شعیبی در نخستین تجربه کارگردانی خود خوب بدرخشد و پخته‌تر از یک فیلمساز اولی ظاهر شود.

 • لیلی با اخراجی‌هاست

  این روزها سه فیلم تاثیرگذار و پرفروش وارد شبکه نمایش خانگی شده است، رسوایی (مسعود ده‌نمکی)، حوض نقاشی (مازیار میری) و ضد گلوله (مصطفی کیایی) فیلم‌هایی است که مردم پوسترهایشان را در ورودی سوپرمارکت‌ها و در و دیوار شهر و کیوسک‌های مطبوعاتی آشکارا می‌بینند.

 • مستند «آقای خاص» مهرماه توزیع می‌شود

  «فیروز کریمی» در شبکه نمایش خانگی

  فیلم مستند بلند سینمایی «آقای خاص» به کارگردانی مهدی ‌برگ‌نیل و تهیه‌کنندگی جواد مزدآبادی آماده نمایش شد و مهرماه در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود.

 • خفاش ضد ایرانی

  برخی بازیگران سینما پس از طی دشواری‌های بسیار و رسیدن به شهرت و موفقیت، قدر موقعیت مطلوب خود را نمی‌دانند و بر اثر اشتباهات مهلک و مرگبار، زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان را به مخاطره می‌اندازند یا کاملا نابود می‌کنند.

 • رضا عطاران، 15 سال بعد ...

  یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و آزمون‌های بازیگران بزرگ و شناخته‌شده، تغییر شخصیت تثبیت‌شده آنها در نقش‌آفرینی است. وقتی بازیگری در هیبت و نقش‌هایی مشابه پذیرفته شود و به دلیل استعداد و توانایی او، آن نقش‌ها اتفاقا با اقبال عمومی هم مواجه شود، تماشاگران عمدتا حاضر به پذیرش نقش تازه و متفاوتی از او نخواهند بود.

 • اریک کانتونا، داور سینما شد

  در دهه 90 با آن پیراهن شماره هفت سرخ‌پوشان اولدترافورد با یقه ایستاده چه نفوذ‌هایی از سمت راست می‌کرد. همه ما گل‌های به یاد ماندنی و شادی‌های بعد از گل او را به خاطر داریم. همه فوتبالی‌ها خاطره قلدری‌های او را در مستطیل سبز به یاد می‌آورند. یاغی فرانسوی فوتبال جزیره اما خیلی زود و در اوج محبوبیت و شهرت از فوتبال کناره‌گیری کرد.