• تصمیم‌گیری به نفع سینما

  سرانجام در هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی را معرفی کرد تا سینماگران مدیر جدید خود را بشناسند. حال، سینمایی که طی ماه‌های اخیر با مشکلات و حواشی زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد، با یک مدیر تازه نفس باید چالش‌ها و مشکلات متعدد پیش‌رو را البته با کمک خود سینماگران حل کند.

 • درگذشت دوبلور پیشکسوت

  علی اصغر خواجه افضلی از گویندگان پیشکسوت عرصه دوبله و صداهای ماندگار، ظهر یکشنبه - دهم شهریور ماه - در سن ۷۵ سالگی به دلیل سکته قلبی در منزلش درگذشت.

 • رئیس جدید سازمان سینمایی:

  اختلافات خانه سینما خار کوچکی در پای سینماست

  رئیس جدید سازمان سینمایی عنوان کرد: سینمای ایران جوان رشید و پرقدرتی در حال حرکت است و اختلافات خانه سینما خار کوچکی در پای آن است که امیدوارم هر چه زودتر این خار خارج شود و سینمای ایران در چارچوب نظام به حرکت خود ادامه دهد.

 • شمقدری در مراسم تودیعش:

  اگر وزیر ارشاد نمی‌گفت برو، نمی‌رفتم

  جواد شمقدری که چند سالی سکان سازمان سینمایی را برعهده داشت در مراسم تودیع اش گفت: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم تشکر می‌کنم و خوشحالم که این مسئولیت را از دوش من برداشت چرا که خودم هیچ گاه این مسئولیت را رها نمی کردم.

 • وزیر ارشاد:

  ساختار سازمان سینمایی را کوچک می‌کنم

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان سینمایی گفت: آیا واقعا در سازمان صدا وسیما 300 پست رسمی نیاز است یا باید آن را کوچک کرد. باید ساختارها را در همه معاونت ها کوچک و از نیروهای کارآزموده استفاده کنیم.

 • سینماگران استرالیایی در هالیوود یکه‌تازی می‌کنند

  مهاجران استرالیا در جستجوی شهرت

  با انتخاب پاتریک هیوز، فیلمساز جوان سینمای استرالیا برای کارگردانی فیلم «بی‌مصرف‌ها 3»، توجه محافل عمومی و رسانه‌های گروهی به حضور هنرمندان استرالیایی در صنعت سینمای آمریکا و هالیوود جلب شده است.

 • یک کلید، دو خانه

  در صحنه‌های پایانی «جدایی نادر از سیمین» و در آن سکانس دادگاه، وقتی قاضی می‌بیند «ترمه» در مخمصه تردید انتخاب یکی از والدینش گرفتار آمده و تصمیم‌گیری برای او رنج‌آورترین کار دنیاست، پس از پرسیدن نظر این دختر از پدر و مادرش می‌خواهد که جلسه دادگاه را ترک کنند تا او ظاهرا راحت‌تر برای ادامه زندگی‌اش تصمیم بگیرد.

 • نشست خبری جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان

  میرعلایی: شعار جشنواره، دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ است

  دبیر جشنواره بیست و هفتم فیلم کودک و نوجوان با بیان اینکه شعار جشنواره دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ است، تاکید کرد: قصد داریم امسال توجه بیشتری به این شعار داشته و تبلیغات رسانه‌ای خوبی داشته باشیم تا پیام و شعار ما به کشورهای متعددی برسد و افراد بیشتری را درگیر کند.

 • جهان پهلوانان خارج از گود سینما

  فیلم‌های بیوگرافیک و زندگینامه‌ای همواره یکی از گونه‌های جذاب سینمایی بوده و فیلمسازان جهان هر از گاهی زندگی چهره‌های سرشناس فرهنگی، سیاسی، ورزشی و زمینه‌های دیگر اجتماعی کشور خود را دستمایه آثارشان قرار می‌دهند.

 • تلخی قصاص و شیرینی عفو

  دستیاری کارگردانانی مثل موتمن، جیرانی و لطیفی از یک سو و تجربه بازیگری در کنار ساخت فیلم و تولید تله‌فیلم، دست به دست هم داده تا بهروز شعیبی در نخستین تجربه کارگردانی خود خوب بدرخشد و پخته‌تر از یک فیلمساز اولی ظاهر شود.

 • لیلی با اخراجی‌هاست

  این روزها سه فیلم تاثیرگذار و پرفروش وارد شبکه نمایش خانگی شده است، رسوایی (مسعود ده‌نمکی)، حوض نقاشی (مازیار میری) و ضد گلوله (مصطفی کیایی) فیلم‌هایی است که مردم پوسترهایشان را در ورودی سوپرمارکت‌ها و در و دیوار شهر و کیوسک‌های مطبوعاتی آشکارا می‌بینند.