• فیلم‌های مستقل در گیشه ناموفق هستند

  مستقل‌های پردردسر و بی‌پول

  منتقدان سینمایی و اهل فن عقیده دارند سرمایه‌گذاری روی محصولات مستقل و غیرمتعارف سینمایی کار بسیار سختی است و پیدا کردن یک سرمایه‌گذار مالی برای این نوع فیلم‌ها، اصلا کار راحتی نیست.

 • ایوبی در نشست خبری بازگشایی خانه سینما:

  یک نظام جمهوری اسلامی و یک خانه سینما داریم

  ایوبی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت «خانه سینمای ایرانیان» که توسط منتقدان هیأت مدیره خانه سینما و همچنین جامعه صنفی تهیه‌کنندگان ایجاد شده است، تصریح کرد: قبلا درباره خانه سینمای دیگر خیلی شفاف اعلام کردیم که یک نظام جمهوری اسلامی و یک خانه سینما داریم.

 • سینمای کودک در کما

  دهه 60 و اواسط دهه 70 دوران طلایی سینمای کودک بود؛ روزگار شیرین و خوش این سینما. روزگار خاطره‌انگیز شهر‌موش‌ها، کلاه‌قرمزی‌ و‌ پسرخاله، علی ‌و ‌غول‌جنگل، گلنار، پاتال و آرزوهای کوچک، مدرسه پیرمردها، دزد‌عروسک‌ها، الوالو من جوجوام، سفرجادویی و ده‌ها فیلم جذاب دیگر که نه‌تنها کودکان و نوجوانان که والدین آنها را هم به سینما می‌‌کشاند.

 • خانه سینما میزبان ساکنان خود می‌شود

  درهای خانه سینما پس از دو سال تعطیلی سرانجام امروز و در روز ملی سینما با کلیدی که در دست رئیس سازمان سینمایی کشور است، به روی همه ساکنان خود باز می‌شود و قرار است سینماگران فارغ از طیف‌های مختلف همراه با حجت‌الله ایوبی زیر یک سقف دور هم جمع شوند.

 • جشنواره فیلم فوکوئوکا

  «پرویز» به ژاپن می‌رود

  فیلم‌ سینمایی «پرویز» به نمایندگی از سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم «فوکوئوکا»ی کشور ژاپن به نمایش درمی‌آید.

 • رفیق خوب

  جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران دوشنبه‌شب در خانه‌اش پذیرای علی مرادخانی، معاون هنری وزیر ارشاد و هادی مرزبان، کارگردان قدیمی تئاتر شد.

 • در قفس شهر جدید

  دومین نشست انسان، شهر،‌ سینما درباره فیلم سینمایی «وقت بازی» چندی پیش در شهر کتاب برگزار شد. پس از نمایش این فیلم که ساخته ژاک تاتی و محصول فرانسه در دهه 60 است، دکتر امیرعلی نجومیان، ابعاد مختلف فیلم را بررسی کرد.

 • آغوش باز خانه هنرمندان برای تمام سینماگران

  خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر با مدیریت خوب مجید سرسنگی و همکارانش در این چند سال اخیر به پاتوق فرهنگی هنری مناسبی برای هنردوستان تبدیل شده است. میزان رضایتمندی اهالی رشته‌های مختلف هنری و مخاطبانشان نشان از عملکرد مثبت این مجموعه‌ها دارد.

 • کرامتی، طائرپور، یگانه‌فر، معصومی و گودرزی

  نمایندگان یونیسف، داوران ویژه جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان

  صندوق کودکان سازمان ملل متحد که با نام یونیسف در سراسر دنیا شناخته می شود، داوران خود را برای حضور در جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان معرفی کرد.

 • محمدعلی فارسی، احسان رجبی و مهدی جعفری

  معرفی هیات انتخاب بخش مستند مسابقه ایران جشنواره فیلم کوتاه تهران

  طی احکامی از سوی هاشم میرزاخانی دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اعضای هیات انتخاب بخش مستند مسابقه ایران این جشنواره معرفی شدند.

 • وزیر ارشاد:

  بحث خانه سینمای یک و دو را مطرح نکنید

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه همه سینماگران باید تحت یک پوشش، با همگرایی و انسجام و بر اساس چارچوب و قوانین در یک خانه فعالیت کنند، افزود: دیگر نباید بحث خانه سینمای یک و دو را مطرح کرد.