• گفت‌وگو با بازیگر دریایی سینما؛ به مناسبت روز خلیج‌فارس

  مجید مظفری چطور به‌آب‌و‌آتش زد؟

  همان‌قدر که محمد بزرگ‌نیا در دریای سینما بزرگی کرده و بهترین فیلم‌های دریایی و آبی سینمای ایران همچون کشتی آنجلیکا، جنگ نفتکش‌ها، طوفان و راه آبی ابریشم را ساخته، مجید مظفری هم در بخش مهمی از این مسیر او را به عنوان بازیگر نقش اصلی همراهی کرده است. این بازیگر کهنه کار سینمای ایران در سه فیلم اولی که نام آنها آورده شده، نقش‌های اکتیو و ماجراجویانه‌ای بازی کرد؛ از آن نقش‌هایی که هر بازیگری دوست دارد خودش را در آنها به چالش بکشد و سختی و لذت بازی را یکجا بچشد و این طعم توامان را به تماشاگر هم منتقل کند.

  • گفتگو
 • گزارشی از کارگاه فیلمسازی آقای کارگردان

  شوخی حاتمی‌کیا با روس‌ها و چینی‌ها

  پردیس چارسو بتازگی میزبان تعداد زیادی از دانش پژوهان ایرانی و خارجی سینما بود. این افراد که به خاطر جشنواره جهانی فیلم فجر در ایران حضور پیدا کرده بودند در کارگاه‌های مختلف به فراگیری مباحثی که کارگردانان مهم ایرانی و خارجی مانند الیور استون، مجید مجیدی و... مطرح می‌کردند، می‌نشستند. یکی از این کارگردان‌ها ابراهیم حاتمی‌کیا بود که در بخش دارالفنون، کارگاه کارگردانی برگزار کرد. این شما و این گزارش اختصاصی ما از کارگاه بزرگ ترین شکارچی سیمرغ در جشنواره فیلم فجر!

 • گفت‌وگو با بهروز غریب‌پور درباره جشنواره جهانی فیلم فجر

  یک مهمانی لاغر

  بهروز غریب‌پور از چهره‌های سرشناس هنر نمایش است و در این سال‌های اخیر او را با کارگردانی اپراهای عروسکی موفق و ماندگاری چون اپرای عروسکی عاشورا، اپرای عروسکی حافظ، اپرای عروسکی مولوی، اپرای عروسکی سعدی و اپرای عروسکی لیلی و مجنون به یاد می‌آوریم. غریب‌پور البته دستی هم بر آتش سینما دارد و او را به عنوان نویسنده فیلمنامه دونده به طور مشترک با امیر نادری، تهیه‌کننده فیلم زینت و کارگردان فیلم‌هایی چون کارآگاه2 و تنبل قهرمان می‌شناسیم. این چهره، بنیانگذار خانه هنرمندان ایران است و سابقه چند سال مدیریت را در این مکان فرهنگی و هنری دارد.

 • آخرین آمار فروش فیلم‌ها

  «لاتاری» بالاتر از «به وقت شام»

  فیلم «لاتاری» در هفته هفتم اکران توانسته ۱.۵ میلیارد تومان بفروشد و از این حیث بالاتر از «به وقت شام» با ۱.۲ میلیارد و این در حالی است که «مصادره» با ۱.۱ میلیارد تومان فروش در رده بعدی قرار دارد.

 • گزارش جام‌جم دلایل طولانی و متراکم شدن صف اکران

  فیلم‌هایی که زیر پایشان علف سبز شد!

  «به دنیا آمدن»، «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، «در مسیر باران»، «سگ و دیوانه عاشق»، «بازمانده»، «ترومای سرخ»، «خانه دیگری»، «چراغ‌های ناتمام»، «سوفی و دیوانه»، «پشت دیوار سکوت»، «شماره 17 سهیلا»، «قلب خورشید»، «بن بست وثوق» و ده‌ها فیلم دیگر از جمله فیلم‌هایی هستند که با وجود رعایت تمام قواعد و قوانین فیلمسازی در ایران و اکران بی‌حاشیه در جشنواره فیلم فجر و نمایش‌های خصوصی، اما هنوز سرنوشت مشخصی برای اکران عمومی ندارند و در واقع منتظرند که در این اکران قمر در عقرب فیلم‌های سینمایی شاید روزی نوبت اکران به آنها هم برسد!

 • وقتی بازیگر فرانسوی اشک سیمین را درآورد! +عکس

  هر چند از روز دوشنبه و با ورود الیور استون خیلی از اتفاقات جشنواره تحت‌الشعاع حضور او قرار گرفته، اما کمی این طرف‌تر و در سالن شماره 6، پی‌یرِ بازیگری فرانسه وقتی سالنِ نشست را ترک کرد، اشک سیمین سینمای ایران هم درآمد.

 • گفت‌وگو با احمد نجفی، بازیگر فیلم سینمایی «توفان شن»

  با لباس نظامی به استقبال همسرم رفتم!

  پنجم اردیبهشت، سالروز حمله نظامیان آمریکا به ایران و شکست و ناکامی‌شان در کویر طبس است. ماجرای حمله آمریکا به طبس در حقیقت از روز 13 آبان 1358 (4 نوامبر 1979) آغاز شد.

  • گفتگو