• یکی از بازیگران از تجربه حضورش در مراسم اربعین در کربلا به جام‌جم می‌گوید

  فریبا نادری، کوله به دوش در بزرگراه نجف -کربلا

  راهپیمایی اربعین حالا تقریبا به یکی از آیین‌ها و سنت‌های مردم ایران هم تبدیل شده است. هر سال بخش زیادی از هموطنان ما بلافاصله بعد از تاسوعا و عاشورا می‌روند دنبال رتق و فتق کردن کارهایشان برای شرکت در راهپیمایی روز اربعین در عراق. این وسط اما این موضوع فقط محدود به ما و شما و میلیون‌ها نفر دیگر از مردم عادی نیست.

 • منصور برزگر درباره بازیگر ناکام نقش جهان پهلوان به جام‌جم می‌گوید

  سگک خوردن امیر جدیدی از «آقا تختی»

  «به‌دلیل آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه کتف، حضورم در دیدار بعدی در برابر تختی، کشتی‌گیر اسطوره‌ای ایران زیر علامت سوال رفت. اما سرانجام با رسیدگی‌های پزشکی در این مسابقه شرکت کردم. اما خیلی نگران بودم؛ بخصوص که تختی فن کمرزن قهاری بود و من می‌ترسیدم در یکی از همین فن کمرها کتفم دچار آسیب دیدگی بیشتر شود. اما در طول کشتی، تختی به سمت آسیب دیده بدنم، حتی دست هم نزد.

 • «لس‌آنجلس‌ـ‌تهران» در هفته اول اکران پرفروش شد

  سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت فروش نسبتاً مطلوبی را تجربه کرد که از این بین فروش فیلم‌های سینمایی«لس‌آنجلس‌ـ‌تهران»، «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» و «لازانیا» نسبت به سایر فیلم‌های در حال اکران بیشتر بود.

 • از کجا آورده‌ای؟

  «من خیلی شفاف دارم می‌گویم که از دولت پول نگرفته‌ام، از ارشاد پول نگرفته‌ام، سالن دولتی را هم اشغال نکرده‌ام. شخص محترمی در این پروژه [تئاتر موزیکال بینوایان] سرمایه‌گذاری کرده که هیچ ارتباطی با فرهنگ ندارد.»

 • روایت جام‌جم از یک هفته زد و خورد مجازی حمید فرخ‌نژاد و علی علیزاده

  حاشیه‌های دنباله‌دار آقای «ف»!

  احتمالا دیگر برای خیلی‌هایمان این حرف تکراری شده باشد که فضای مجازی و بخصوص صفحات اینستاگرام به خودی خود حواشی بسیاری را برای چهره‌ها یا همان به قول امروزی‌ها سلبریتی‌ها به وجود می‌آورد، با این حال باز هم نظرات غیرتخصصی یک سلبریتی برای او هزینه‌های زیادی درست کرده و احتمالا آخرین بار هم نیست. این روزها حتی اگر کسی مخاطب جدی و فعال اینستاگرام هم نباشد، حتما از ماجرا و حواشی‌های بسیار حمید فرخ‌نژاد مطلع است و اظهارنظرهای بسیاری هم در این باره دارد! اما مسؤول واقعی این همه بد و بیراه نثار شده در این ماجرا کیست؛ مردم، کارشناس سیاسی خارج از کشور یا حمید فرخ‌نژاد؟ مساله این است.

 • گفت‌و‌گو با حمید زرگرنژاد، کارگردان فیلمی که نگاهی متفاوت به دفاع مقدس دارد

  حق «ماهورا» را خوردند!

  تازه‌ترین ساخته حمید زرگرنژاد با نام «ماهورا» روی پرده سینما در حال اکران است. او که پیش از این هم فیلم «پایان خدمت» و همچنین ده‌ها مستند سینمایی را ساخته با ماهورا نشان داد با عشق و دانش پا به سینما گذاشته است. فیلم تازه او نمونه‌ای موفق در سینمای دفاع مقدس محسوب می‌شود که باید آن را دید و قضاوتش کرد.

 • گزارش جام‌جم از پولشویی در سینما و شبکه نمایش خانگی

  دستمزدهای دلاری در سینما

  نفوذ اقتصاد در حوزه فرهنگ چه تبعاتی در جامعه دارد؟ هنر سفارشی چیست؟ تزریق بودجه‌های چند‌هزار دلاری به بدنه فرهنگی کشور چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟ سال‌هاست در سینمای ایران از پول‌های کثیفی حرف می‌زنند که بدون منبعی مشخص وارد سینما می‌شوند و به‌عنوان سرمایه در برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی یا فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • گزارش اختصاصی جام‌جم از شرط و شروط عجیب و غریبی که سلبریتی‌ها برای عکاس‌ها می‌گذارند

  افاده‌ها طبق طبق

  برخی چهره‌های مشهور سینما، عکاس مختص به خود دارند و همچنین شرط و شروطی عجیب برای دوربین‌ به‌دست‌ها تعیین می‌کنند

 • گرانی بلیت برخی از نمایش‌ها چه مشکلاتی در پی دارد و تئاتر ایران به کجا می‌رود

  این تئاتر بینوا !

  قبیله مثل همیشه نیست؛اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است. بعد از تئاتر الیور توئیست که با حضور پررنگ سلبریتی‌های سینمایی روی صحنه رفت و حواشی زیادی هم داشت، حالا دوباره یک تئاتر دیگر روی بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی شهر خودنمایی می‌کند، تئاتری که در کنار گران بودن بلیت‌هایش آن هم تا سقف 200هزار تومان سروصدا و حواشی زیادی راه‌انداخته است. تا جایی که بسیاری از اهالی تئاتر و منتقدان نسبت به این موضوع که در حال تبدیل شدن به یک رویه عادی است واکنش نشان داده‌اند؛ از بهزاد فراهانی پیشکسوت تئاتر و بازیگری گرفته تا دیگران.

 • نقش خودمان را فراموش نکنیم

  اختلال در همه حیطه‌ها از دیرباز وجود داشته و شاید در هفته‌های اخیر اختلالات اقتصادی افزایش پیدا کرده است، ولی انگار همه فقط اختلال را می‌بینند و کمتر می‌بینیم تلاش کنند برای ارائه پیشنهاد سازنده به منظور حل اختلالات. همان طور که در حیطه فرهنگ اختلال موجب تولید محصولاتی شده که نمی‌شود با خانواده به تماشایشان نشست، در حیطه اقتصاد هم اختلالاتی است که باعث نوسانات قیمت ارز و گرانی‌های متعاقبش شده است.