• کوین کاستنر با یک مجموعه وسترن به تلویزیون می آید

  چراگاه و اسب و زین در خدمت یک درام خانوادگی

  کوین کاستنر، ستاره‌سرشناس دهه 80 میلادی سینما، برای حفظ زمین‌های زراعتی خود با نیروهای خودسر و زورگو مبارزه می‌کند. او با هجرت به دنیای تلویزیون، نقش اصلی مجموعه وسترن و اکشن «یلواستون» را بازی کرده است.

 • جام‌جم از نمایش 6410 گزارش می‌دهد

  فرود خلبان لشکری بر‌صحنه تئاتر

  18 سال در اسارت بود و غربت و تنهایی؛ سال 1359 گرفتار بعثی‌ها شد و 18 سال بعد با آخرین گروه آزادگان به کشور بازگشت. خلبان شهید حسین لشکری بعد از دوره اسارت، فقط ده سال با خانواده‌اش زندگی کرد و دیگر درد جراحت‌های ناشی از شکنجه‌های 18 ساله را تاب نیاورد. همسرش خاطرات روزهای چشم‌انتظاری را مکتوب کرده و از خود شهید نیز کتاب خاطراتی به یادگار مانده که براساس آنها نمایش 6410 این روزها به قلم محسن عظیمی و کارگردانی علی برجی در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود.

 • نگاهی به مواضع و اظهار نظرهای حاشیه ساز سینما گران در دیپلماسی عمومی

  لطفا «سیاست» را فیلم نکنید!

  جوزف استالین، دیکتاتور شوروی سابق زمانی گفته بود: «سینما را در اختیارم بگذارید تا بر جهان حکم برانم.» هرچند این بهره‌برداری سیاسی از سینما در فضای تیره و تار آن زمان شوروی نتیجه مثبتی نداشت، اما آمریکایی‌ها به بهترین شکل از این جمله استالین استفاده کردند و بویژه در سال‌های اخیر بیشترین جولان سیاسی را در سینما داده‌اند.

 • نامه داوودنژاد به ترامپ!

  از اول بنا نبود سینما و سیاست، کار و ربطی به هم داشته باشند، اما گذر این دو تقریبا خیلی زود و از همان اوایل ظهور پدیده سینما به هم افتاد و برخی فیلم‌ها رنگ و بوی سیاسی به خود گرفتند و اصلا بعدها گونه سیاسی هم جایش را در سینما تثبیت کرد.

 • گفت‌وگو با سیدمسعود اطیابی، کار‌‌‌گردان «تگزاس» فیلم پرفروش این روزهای سینمای ایران

  حمله بلاتکلیف ها به کم فروش ها و پرفروش ها

  دروغ چرا؟ همین آخر هفته‌ای که گذشت، دست خانواده را گرفتیم و برای دیدن «تگزاس» به سینما رفتیم و مقادیری هم خندیدیم و حال خوش و مفرحی به ما و اهل منزل دست داد. تگزاس، فیلمی کمدی ساخته سیدمسعود اطیابی با بازی بازیگرانی چون سام درخشانی، پژمان جمشیدی و حمید فرخ نژاد قصه دو جوان ایرانی را روایت می‌کند که برای بهبود زندگی و سروسامان گرفتن به برزیل می‌روند، اما آرزوهایشان آنجا برآورده نمی‌شود و عوضش خود را وسط یک ماجرای خطرناک می‌بینند

  • گفتگو
 • در پانزدهمین جشن بازیگر

  برترین های تئاتر معرفی شدند

  پانزدهمین جشن بازیگر با تجلیل از پیشکسوتان، بازیگران و هنرمندان عرصه تئاتر در تالار وحدت برگزار و در این مراسم هوتن شکیبا به عنوان برگزیده ویژه و فرزین محدث یکی از سه بازیگر برگزیده مرد انتخاب شد.

 • گفت‌وگو با مصطفی کیایی، کارگردان «چهارراه استانبول»

  تولید ملی دغدغه ذهنی من است

  «چهارراه استانبول» فیلم سختی است. بازسازی دکورهای ساختمان پلاسکو، راهنمایی بازیگران در داخل آن راهروهای بسته و میزانسن دادن به آن تعداد بازیگر در صحنه‌های پراضطراب و غم‌انگیز اصلا کار راحتی نبود، اما مصطفی کیایی که بارها در سینما امتحانش را پس داده این بار هم بخوبی توانسته همدلی مخاطب را برانگیزد.

 • «فیلشاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران شد

  جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران در حالی منتشر شد که فیلم سینمایی «لاتاری» با از دست دادن سرگروه خود همچنان پرفروش است و انیمیشن سینمایی «فیلشاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران شد.