• آمار سینما و تئاتر رفتن ایرانی‌ها در آمد

  گیشه روی چرتکه

  در سال چقدر سینما یا تئاتر می‌روید؛ زیاد؟ کم؟ متوسط؟ خب ظاهرا سوال سختی طرح کردیم، اما با این حال بعضی‌ها توی مملکت هستند که آمار خیلی چیزها را درمی‌آورند. البته ذهن‌تان به جاهای خطرناک نرود. منظورمان مرکز ملی آمار ایران است. جایی که صبح تا شب سرشان توی حساب و کتاب و عدد و رقم و آمار است؛ از نهاده‌های کشاورزی و دامپروری گرفته تا افزایش قیمت اجناس و کالاهای ضروری در شهر و روستا و تورم. هرچند آمارهای فرهنگی و هنری بدنه نحیفی لابه لای کارها و اقدامات مرکز آمار دارد، ولی خب همان‌هایی هم که هست، جالب است و مرورشان خالی از لطف نیست.

 • جام‌جم از احتمال ادغام 2 جشنواره جهانی و ملی فیلم فجر گزارش می‌دهد

  جشنواره‌ای که بین‌المللی نشد!

  از چهار سال گذشته بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر از بخش داخلی سینمای ایران جدا و به شکل مستقل برگزار شد.

 • جدی گرفتن نقش کفش و کمربند در سبک پوششی مردانه و زنانه

  مثل فیلم‌های اصغر فرهادی نباشید!

  اصولا ست کردن یا هماهنگ سازی برخی اجزای پوشش در میان خانم‌ها و آقایان مورد توجه قرار می‌گیرد و البته برخی مردان و زنان در این زمینه جزئی‌نگرتر هستند و سعی می‌کنند با دقت در تمام اجزای پوشش با یک هارمونی کامل از خانه به سمت محل کار یا تحصیل خود حرکت کنند.

 • آیا جواد یساری مجوز دارد؟

  دفتر موسیقی وزارت ارشاد به انتشار خبر مجوز گرفتن جواد یساری و درج نام او به عنوان خواننده در پوستر یک فیلم سینمایی، واکنش نشان داد.

 • پای حرف‌های شاهین چگینی، رئیس صنف تماشاخانه‌های خصوصی تهران

  کیفیت تئاتر را قربانی گیشه کرده‌ایم

  درست در همان روزهای گشایش اولین تماشاخانه خصوصی در تهران یک سوال هم همزمان متولد شد؛ این که تماشاخانه‌های خصوصی به نفع تئاتر است یا به زیانش؟ البته در همه این سال‌ها و رشد عجیب و غریب تماشاخانه‌ها در تهران و البته برخی شهرستان‌ها همچنان این سوال بی‌پاسخ مانده است.

 • صعود تگزاس به بالای جدول

  جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران حاکی از آن است که غیر از فیلم سینمایی «تگزاس»، بقیه فیلم‌های اکران دوم سال، موفقیتی کسب نکرده‌اند و «لاتاری»، «به وقت شام» و «فیلشاه» از اکران نخست نوروزی همچنان پرفروش‌اند.

 • کوین کاستنر با یک مجموعه وسترن به تلویزیون می آید

  چراگاه و اسب و زین در خدمت یک درام خانوادگی

  کوین کاستنر، ستاره‌سرشناس دهه 80 میلادی سینما، برای حفظ زمین‌های زراعتی خود با نیروهای خودسر و زورگو مبارزه می‌کند. او با هجرت به دنیای تلویزیون، نقش اصلی مجموعه وسترن و اکشن «یلواستون» را بازی کرده است.