• دست رد به ویلای فرح

  31 سال از مرگ غزلسرای شوریده تبریزی می‌گذرد و حالا چند سالی است سال‌مرگ او مصادف است با روز ملی شعر و ادب فارسی در تقویم ملی.

 • مستند بانو روایتی از زندگی سراسر امید مادری ایرانی

  عکاس: حسین قیطاسی

  شامگاه دوشنبه 25 شهریور ماه طی مراسمی در حوزه هنری مستند بانو به نویسندگی و کارگردانی محمد حبیبی منصور رونمایی شد. این مستند در مورد زندگی پرفراز و نشیب مادر شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی است، عصمت احمدیان از زنان فعال در عرصه دفاع مقدس است که هم اکنون علاوه بر فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در امور اجتماعی، خیریه و کمک به مناطق محروم استان خوزستان فعالیت می‌کند.این مراسم با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا هنرمندان، فیلم‌سازان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد

 • گفت‌وگو با جهانگرد باسابقه هرمزگانی که یک سفر غیر‌متعارف را به دور دنیا آغاز کرده است

  دور دنیا با شتر

  سفر ، حرف اول و آخر زندگی‌اش است؛ انگیزه تمام کارهایش، علاقه‌ای که همیشه مثل سایه همراهش بوده از کودکی تا امروز.

 • امان از دل مادر سحر

  ساکت بودم و این مدت فقط لب دوخته تماشا می‌کردم و‌می‌خواندم. همه آنهایی را که برای سحر دخترک هوادار استقلال چیزی نوشتند و‌گفتند و ‌منتشر کردند، خیلی ترسناک شده‌ایم، تقریبا متخصص شده ایم در همه چیز، در مهندسی سیل در مدیریت و فرماندهی جنگ های کلاسیک در عراق و سوریه در رسانه در نقد ساختارگرایانه دموکراسی، متخصص تحلیل آخرین خوداختفایی قرن! اقیانوس های همه چیز دانی شده‌ایم که تا دوردست خط افق داریم و یک بند انگشت عمق و خب البته این قاعده مستثناهایی هم دارد که کم هم نیستند.

 • گزارش جام‌جم از پشت‌پرده انتشار فیلم رستاخیز احمدرضا درویش در اینترنت

  دردسرهای دنباله‌دار «درویش»

  «حقوقش را رعایت کرده‌اید؟» این را یک کاربر عرب‌زبان‌ِ احتمالا عراقی نوشته. روی سخنش خطاب به گردانندگان یک کانال یوتیوبیِ عراقی است که فیلم «رستاخیز» را منتشر کرده‌‍اند.