• قاسم صفایی‌نژاد در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

  وضعیت کتاب در ایران از میانگین جهانی بهتر است/ مسابقه «خودنویس» جام جم استعداد نویسندگی مردم را زنده می‌کند

  مدیر نشر جام جم در خصوص وضعیت کتاب و کتاب‌خوانی در ایران توضیح داد: آمارها نشان می‌دهد وضعیت کتاب در ایران از میانگین جهانی بهتر است؛ اما این به معنی رضایت ما از وضع موجود نیست. وضعیت فعلی متناسب با پرچم‌داری علم در تمدن اسلامی توسط ایران و همچنین انتظارات رهبر معظم انقلاب نیست.

 • معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  ثبت جهانی یک اثر اولین قدم برای حفاظت از آن است/ جنگل‌های هیرکانی در آستانه ثبت جهانی یونسکو

  معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری سازمان یونسکو اعلام کرد: این سازمان از اساس برای حفاظت و نگهداری میراث فرهنگی و معنوی کشورها از مخاطرات تشکیل‌شده است.

 • دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین :

  علامه طباطبایی واسع تفکر عقلانی در ایران بود

  دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره درگذشت علامه طباطبایی گفت: جریان علمی علامه طباطبایی و شاگردان ایشان باعث پررنگ و پربار شدن تفکر فلسفی در ایران شد .

 • به مناسبت سالروز وفات علامه طباطبایی؛

  عدالت اجتماعی در فلسفه سیاسی علامه طباطبایی

  دو موضوع اصلی فلسفه سیاسی عبارت‌اند از «حکومت» و «قانون» و دیگر موضوعات فلسفه سیاسی ازجمله عدالت اجتماعی نیز به همین دو موضوع مربوط است. عدالت اجتماعی مفهوم نسبتاً جدیدی است که درگذشته به این صورت مطرح نبوده و مفهوم عدالت که در فلسفه سیاسی کلاسیک و اندیشه سقراط و افلاطون و ارسطو مطرح‌شده بود تفاوت دارد. علامه طباطبایی اندیشمندی مهم در حوزه فلسفه اسلامی در دوره معاصر است و می‌توان مفهوم عدالت اجتماعی را در فلسفه سیاسی علامه طباطبایی بررسی کرد.

 • دبیر جشنواره کتاب شهرستان پارسیان اعلام کرد

  حال خوش خواندن همه گیر می‌شود

  دبیر دومین جشنواره کتاب شهرستان پارسیان با اشاره به اهمیت توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی اعلام کرد: دومین جشنواره کتاب شهرستان پارسیان با عنوان «حال خوش خواندن» برگزار خواهد شد.

 • به مناسبت وفات صاحب تفسیر المیزان؛

  سبک زندگی علامه‌طباطبایی؛ میزانی برای امروز ماست

  توجه به سبک زندگی بزرگان دینی و کنکاش در نحوه زیستن و روابط خانوادگی این افراد می‌تواند، راهکارهای عملی و ساده‌ای از نحوه زندگی دینی در پیش روی تک‌تک اعضای جامعه قرار دهد.

 • دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در گفت و گو با جام جم آنلاین اعلام کرد؛

  ثبت 23 اثر ایرانی در فهرست یونسکو

  دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو گفت: ایران ۲۳ اثر ثبت‌شده جهانی در یونسکو دارد که از آن جمله می‌توان به میدان نقش‌جهان اصفهان، سازه‌های آبی شوشتر، پاسارگاد، پرسپولیس، کلیساهای ارمنی و ... اشاره کرد اما کویر لوت تنها اثر طبیعی ثبت‌شده ایران در لیست میراث جهانی یونسکو است.

 • مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  واقعیت ایران در آیینه یونسکو می‌درخشد/ مسئولان به اهمیت ثبت میراث فرهنگی ایران توجه داشته باشند

  مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو گفت: امروزه مسئولین به اهمیت ثبت یک اثر در یونسکو و نقش مؤثر آن در توسعه جامعه محلی،کشوری و حتی امنیت آن اثر پی برده‌اند و خوشبختانه گام‌های بسیار مناسبی درروند ثبت آثار کشور برداشته‌اند.

 • حرف‌های خواندنی صدیقه کیانفر بازیگر 86 ساله تلویزیون، تئاتر و سینما

  برای هر پیشنهادی با مادرم مشورت می‌کردم

  همه ما خاطرات دوست‌داشتنی با مادربزرگ‌هایمان داریم، خاطراتی که همراه است با قصه‌های شنیدنی اعم از کدو قلقله‌زن، ماجراهای حسنی و... و بیراه نیست لقب مادربزرگ مهربان و دوست‌داشتنی تلویزیون، سینما و تئاتر ایران را برای صدیقه کیانفر، هنرمند محبوب این مرز و بوم به کار ببریم؛ هنرمندی که هر یک از خطوط پیشانی‌اش روایتگر یک قصه است، آن هم یک قصه شنیدنی.

 • جولان شورش در شهر در سیستم بازی نوجوانان

  کسی از ماجرای بازی GTAخبر دارد؟

  سقوط فرهنگی در همه جوامع تهدیدی بزرگ محسوب می‌شود و تولیدات فرهنگی یکی از ابزارهای نزدیک کردن جوامع به سقوط محسوب می‌شوند. شاید اینطور برداشت شود که مگر چنینی چیزی امکان‌پذیر است که برای مثال با استفاده از یک بازی رایانه‌ای بتوان زمینه سقوط فرهنگی و انحطاط یک نسل را فراهم کرد. بازی GTA که به بازی سرقت بزرگ مشهور است یکی از آن دست محصولاتی است که در دل خود زمینه چنین اتفاقی را پنهان دارد و در ناخودآگاه کاربران تاثیرات منفی می‌گذارد.

 • گفت‌وگو با دکتر جلال‌الدین کزازی درباره احوالات مولوی

  مولوی متخصص انفجار قافیه است

  می‌دانستید به دیوان مولوی هم می‌توان تفال زد؟ ! و چه خوب است وقتی لای دیوان شمس را به نیت تولد جلال‌الدین باز می‌کنی ،چشمت به این غزل روشن می‌‌شود:

 • به مناسبت چهارمین سالگرد مرتضی پاشایی

  منتخب موزیک های پاشایی (بشنوید)

  مرتضی پاشایی خواننده، نوازنده، آهنگساز پاپ فارسی است. او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از سن چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد.