• دبیر جشنواره کتاب شهرستان پارسیان اعلام کرد

  حال خوش خواندن همه گیر می‌شود

  دبیر دومین جشنواره کتاب شهرستان پارسیان با اشاره به اهمیت توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی اعلام کرد: دومین جشنواره کتاب شهرستان پارسیان با عنوان «حال خوش خواندن» برگزار خواهد شد.

 • به مناسبت وفات صاحب تفسیر المیزان؛

  سبک زندگی علامه‌طباطبایی؛ میزانی برای امروز ماست

  توجه به سبک زندگی بزرگان دینی و کنکاش در نحوه زیستن و روابط خانوادگی این افراد می‌تواند، راهکارهای عملی و ساده‌ای از نحوه زندگی دینی در پیش روی تک‌تک اعضای جامعه قرار دهد.

 • دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در گفت و گو با جام جم آنلاین اعلام کرد؛

  ثبت 23 اثر ایرانی در فهرست یونسکو

  دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو گفت: ایران ۲۳ اثر ثبت‌شده جهانی در یونسکو دارد که از آن جمله می‌توان به میدان نقش‌جهان اصفهان، سازه‌های آبی شوشتر، پاسارگاد، پرسپولیس، کلیساهای ارمنی و ... اشاره کرد اما کویر لوت تنها اثر طبیعی ثبت‌شده ایران در لیست میراث جهانی یونسکو است.

 • مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  واقعیت ایران در آیینه یونسکو می‌درخشد/ مسئولان به اهمیت ثبت میراث فرهنگی ایران توجه داشته باشند

  مدیر گروه فرهنگ و هنر کمیسیون ملی یونسکو گفت: امروزه مسئولین به اهمیت ثبت یک اثر در یونسکو و نقش مؤثر آن در توسعه جامعه محلی،کشوری و حتی امنیت آن اثر پی برده‌اند و خوشبختانه گام‌های بسیار مناسبی درروند ثبت آثار کشور برداشته‌اند.

 • حرف‌های خواندنی صدیقه کیانفر بازیگر 86 ساله تلویزیون، تئاتر و سینما

  برای هر پیشنهادی با مادرم مشورت می‌کردم

  همه ما خاطرات دوست‌داشتنی با مادربزرگ‌هایمان داریم، خاطراتی که همراه است با قصه‌های شنیدنی اعم از کدو قلقله‌زن، ماجراهای حسنی و... و بیراه نیست لقب مادربزرگ مهربان و دوست‌داشتنی تلویزیون، سینما و تئاتر ایران را برای صدیقه کیانفر، هنرمند محبوب این مرز و بوم به کار ببریم؛ هنرمندی که هر یک از خطوط پیشانی‌اش روایتگر یک قصه است، آن هم یک قصه شنیدنی.

 • جولان شورش در شهر در سیستم بازی نوجوانان

  کسی از ماجرای بازی GTAخبر دارد؟

  سقوط فرهنگی در همه جوامع تهدیدی بزرگ محسوب می‌شود و تولیدات فرهنگی یکی از ابزارهای نزدیک کردن جوامع به سقوط محسوب می‌شوند. شاید اینطور برداشت شود که مگر چنینی چیزی امکان‌پذیر است که برای مثال با استفاده از یک بازی رایانه‌ای بتوان زمینه سقوط فرهنگی و انحطاط یک نسل را فراهم کرد. بازی GTA که به بازی سرقت بزرگ مشهور است یکی از آن دست محصولاتی است که در دل خود زمینه چنین اتفاقی را پنهان دارد و در ناخودآگاه کاربران تاثیرات منفی می‌گذارد.

 • گفت‌وگو با دکتر جلال‌الدین کزازی درباره احوالات مولوی

  مولوی متخصص انفجار قافیه است

  می‌دانستید به دیوان مولوی هم می‌توان تفال زد؟ ! و چه خوب است وقتی لای دیوان شمس را به نیت تولد جلال‌الدین باز می‌کنی ،چشمت به این غزل روشن می‌‌شود:

 • به مناسبت چهارمین سالگرد مرتضی پاشایی

  منتخب موزیک های پاشایی (بشنوید)

  مرتضی پاشایی خواننده، نوازنده، آهنگساز پاپ فارسی است. او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از سن چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد.

 • یک کارشناس زبان و ادبیات فارسی به مناسبت سالروز تولد نیما یوشیج در گفتگو با جام جم آنلاین :

  نیما برای ایجاد تجدد ادبی تنها بود

  یک کارشناس زبان و ادبیات فارسی با اشاره به سختی‌های حضور نیما و به ظهور رساندن سبک نیما گفت: مخالفان حضور نیما را برنمی‌تابیدند چراکه حضور نیما به‌مثابه قبول سبک نیمایی بود.

 • گفت‌وگو با محمد صالح علا در یک روز پاییزی

  شادی‌هایم حوالی باران است

  خوش‌شانسی اتفاقی پیچیده و دور از دسترس نیست! خوش‌شانسی گاهی همین روزمر‌گی‌هایی است که حال و حست را خوب می‌کند و روزت را می‌سازد. معجزه‌هایی کوچک که باید آنها را به فال نیک گرفت. باران از دیشب بی‌وقفه ببارد و تو خیس از برکت باران به روزنامه برسی و سردبیرت پیشنهاد بدهد که به یمن بارانی که پاییز امسال همه ما را غافلگیر کرده با شاعری، نویسنده یا پژوهشگری درباره باران گپ بزنی.

 • گفت‌وگو با جعفر صادقی، کارگردان فیلم «فرشاد آقای گل»

  مخ پیوس را با تلگرام زدیم

  فرشاد پیوس با آن جادوهایی که با توپ می‌کرد و لایی و دریبل‌هایی که منحصر به خودش بود، توانست خودش را تبدیل به یکی از خاص ترین شخصیت‌های ورزشی دهه‌های اخیر کند. برای آنهایی که سال‌هایی دورتر را به یاد می‌آورند، دیدن چهره او یادآور بارقه‌هایی از استعدادها و توانایی‌هایش است که تاثیرات فراوانی بر فوتبال ایران به‌جای گذاشت.

 • کوروش سلیمانی، بازیگر در گفت‌وگو با جام‌جم بیان کرد:

  هنر با سرمایه‌سالاری جور درنمی‌آید

  کوروش سلیمانی از فارغ‌التحصیلان تئاتری است که با حضور در سینما و بعدتر تلویزیون توانایی‌های بازیگری خود را به منصه ظهور رساند. سلیمانی کار بازیگری مقابل دوربین را از «متولد ماه مهر» آغاز کرد و پس از آن جذب تلویزیون شد و در مجموعه‌هایی مثل حجر بن عدی، همسفران، نرگس و فاکتور هشت ظاهر شد.