• سهم اندک آدم‌های معمولی در فیلم‌های فجر

  فیلم‌های جشنواره امسال به لحاظ مضمونی نکته غافلگیرکننده‌ای نداشتند. در بین همه فیلم‌ها صحنه و لحظه‌ای نبود که از دیدنش ذوق‌زده شویم و تعجب کنیم که چطور چنین ایده و محتوایی به ذهن فیلمساز رسیده است.

 • ازدواج‌های پایدار در هالیوود

  ستاره‌های هالیوود و فراتر از آن ستاره‌های هنر در غرب ـ همان‌طور که موضوع این پرونده نیز هست ـ به زندگی‌های کوتاه‌مدت و ناپایداری در زندگی خصوصی شهره‌اند، چنان که اخبار مربوط به طلاق‌ها یا ازدواج‌های مجدد در میان این افراد به اخبار متواتر رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شده و هر از چندی، خبری در این رابطه منتشر شده و از آنجا که این دست اخبار از حیث ازدیاد عادی شده‌اند، هیچ کس در واقعی بودنش شک نمی‌کند.

 • کارگردان نخستین فیلم سه‌بعدی سینمای ایران:

  از «آقای الف» هیچ حمایتی نشد

  «آقای الف» اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران است که با تجهیزات و امکانات داخلی ساخته شد و دوربین فیلمبرداری آن را هم یکی از عوامل ایرانی تولید کرده است. روند تولید این فیلم و نتیجه مطلوب تکنیکی کار، چیزی بود که همگان در جشنواره فیلم فجر اذعان داشتند اما اکران عمومی آن در شرایطی که فقط چند سالن سینمای سه بعدی در کشور، آن هم در پایتخت وجود دارد، کمی نگران‌کننده است.

 • گام هفتم

  هفته پیش داوری نهایی هفتمین جشنواره شعر فجر به پایان رسید و برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره یعنی: شعر سپید و نیمایی، شعر سنتی، شعر کودک، سرود و ترانه و بخش ویژه پیامبر اعظم(ص) و همچنین پژوهش ادبی مشخص شدند که البته اسامی برگزیدگان تا روز پایانی جشنواره قرار است مثل خیلی از جشنواره‌های هنری محفوظ و پنهان بماند.

 • گران‌ترین طلاق‌ها

  فرش قـرمز برای طلاق!

  دنیای تبلیغاتی غرب، دنیای دیگری است، بدون هیچ ارزشگذاری خاصی روی بد بودن و خوب‌بودنش، تنها دنیای دیگری است و همین نکته معلوم می‌کند معیارها در این دنیای رویاگونه شکل متفاوتی به خود می‌گیرد. هنجارها گاه در این دنیا ناهنجاری تلقی می‌شود و در مقابل، ناهنجاری‌های بیرون از این وادی در این دنیای وارونه هنجار می‌شود.

 • فیلم

  درسی برای بداخلاقی‌ های سیاسی

  نیاز به شرح و توصیف نیست.خودتان ببینید که چگونه باید قدردان آنها بود.قدردان آنهایی که بی هیچ چشمداشتی فرزندانشان را به دیار عاشقان فرستادند و پر کشیدن و پر پر شدند تا ما اکنون در لوای دلاوری‌های آن بزرگواران،پاسدار حرمت خون شهیدان و خانواده‌هایشان باشیم.درسی است برای همه ما که در این فضای غبارآلود اخلاق،بتوانیم به خود آییم. آیا توانسته‌ایم؟!

 • ماجراجویی مستر بین در قالب انیمیشن

  موفقیت مجموعه تلویزیونی «مستر بین» به قدری بالا بود که صنعت تلویزیون انگلستان تصمیم گرفت‌ یک مجموعه انیمیشن براساس ماجراجویی‌های بانمک این شخصیت کمدی و بی‌دست و پا خلق کند. این مجموعه انیمیشن در سال 2000 با نام مستر بین تولید و پخش شد که هم‌اکنون از شبکه پویا نیز در حال پخش است.

 • وقتی آوای دوست، سوهان روح می‌شود

  مشکلات صدابرداری در کشور ما آنقدر عادی شده است که همه می‌دانند در میانه یک سخنرانی مهم یا اجرای زنده یک برنامه کاملا طبیعی است که میکروفن‌ها کار نکنند و برنامه برای دقایق یا ثانیه‌هایی دچار اختلال شود.

 • وقتی زندگی خصوصی یک کالای اقتصادی می‌شود

  انسان بی‌مأوا

  در یک نظام اقتصادی پیچیده لیبرالی با بازار آزاد، حساس و ملتهب که نظام عرضه و تقاضای صرف بر آن حاکم است و پول خود کنترل‌کننده خود است، رقابت تنگاتنگ ـ به همراه تلاش برای سلیقه‌سازی ـ برای جذب مخاطب بیشتر، حرف اول را می‌زند. در چنین شرایطی اقتصاد همه چیز می‌شود و همه چیز اقتصادی‌است، حتی زندگی خصوصی!

 • گزارشی از طلاق‌های هالیوودی

  طلاق، مد روز هالیوود

  ازدواج‌های پرشور و پر سر و صدا می‌کنند. مثلا یک عروسی هفت شبانه‌‌روز در هند یا یک مراسم آنچنانی در سواحل هاوایی. البته خرج زیادی برمی‌دارد که خب همه‌اش از جیبی که در هالیوود پرپول شده تأمین می‌شود. همه رسانه‌های کاغذی و اینترنتی، صفحات اصلی‌شان را به ماجرای ازدواج آنها اختصاص می‌دهند.