• ده‌نمکی در صدر جدول کارگردانان گیشه

  مسعود ده‌نمکی با نظرسنجی صورت‌گرفته برنامه هفت، از سوی مخاطبان با ۵۱.۷ درصد آرا در صدر جدول کارگردانان رکوردشکن گیشه قرار گرفت و اصغر فرهادی با ۳۴.۷ در رده دوم ایستاد.

 • شب فرهنگی عشایر فارس

  شب فرهنگی استان فارس با ویژه برنامه های فرهنگ عشایری و روستایی شامل موسیقی و نواهای محلی، عروسی نمادین عشایری و مراسم برنج کوبی، نقالی خوانی در نخستین جشنواره صدای عشایر فارس در نمایشگاه بین المللی تهران اجرا شد.

 • آرمان حضرت امام(ره) حاکمیت اسلام بود

  معمولاً شخصیت‌های بزرگ، شخصیت‌هایی که در حیات جوامع، نقش‌آفرین و تأثیرگذار هستند، همیشه برخی آرمان‌های مقدس را مدنظر دارند که در یک افق بلندمدت برای رسیدن به آن آرمان‌ها تلاش می‌کنند. انبیا و اولیای الهی این گونه‌اند.

 • ورود آقای مترجم به سینما

  علی خزاعی‌فر، استاد دانشگاه فردوسی و سردبیر مجله مترجم و مجله انگلیسی زبان The Reader، لیسانس خود را در رشته ادبیات انگلیسی و دکترایش را در رشته زبان‌شناسی از دانشگاه یومیست انگلستان گرفته است.

 • 20 بهمن،‌سالروز نبرد تاریخی ایرانیان با پرتغالی‌ها

  خلیج تا ابد پارس

  20 بهمن،‌سالروز نبرد تاریخی ایرانیان با پرتغالی‌ها با هدف اخراج بیگانگان از خلیج‌فارس است. در آستانه این روز، این مناسبت را بهانه پاسخ مستند به نزاعی جعلی‌ قرار دادیم که برخی دیگر بر سر عنوان خلیج‌فارس راه‌انداخته‌اند.

 • «تنهای تنهای تنها» پدیده امسال جشنواره فجر

  بالاخره دوشنبه شب اهالی رسانه و منتقدان حاضر در برج میلاد تهران موفق به دیدن یک پدیده در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر شدند. فیلم سینمایی «تنهای تنهای تنها» اولین ساخته احسان عبدی‌پور و از تولیدات صداوسیمای مرکز بوشهر که دوشنبه شب اکران شد تماشاگران را به شگفتی واداشت و پس از نمایش این فیلم حدود 5 دقیقه حضار ایستاده به تشویق و تحسین این فیلم پرداختند.

 • رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

  سینمای کشور ویترین فرهنگی‌مان است

  عصر امروز اعضای کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در محل برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با «جواد شمقدری» رئیس سازمان سینمایی و «محمدرضا عباسیان» دبیر جشنواره فیلم فجر دیدار و گفت و گو کردند.