• پنجمین جشنواره تجسمی فجر

  20 مقاله با موضوع هنر انقلاب در مرحله داوری

  دبیر بخش مقاله پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، با اعلام راهیابی 20 اثر به مرحله داوری، گفت: سطح علمی مقالات این دوره از جشنواره نسبت به ادوار گذشته بالاتر رفته است.

 • «حوض نقاشی» به جشنواره برلین رفت

  غرفه سازمان توسعه سینمایی سوره در بازار فیلم برلین معرفی و عرضه تولیدات حوزه هنری از جمله حوض نقاشی، خسته نباشید و تاج محل را در دستور کار قرار داده است.

 • 28 بهمن تا چهارم اسفند

  برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران

  برنامه‌‌ فرهنگسراها و مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تفکیک مناطق 22 گانه پایتخت به منظور حضور شهروندان و استفاده آنها از برنامه‌های ارایه شده از 28 بهمن تا چهارم اسفند اعلام شد.

 • (فیلم)

  30 سال زندگی ماندلا در قاب تصویر

  سه دهه زندگی نلسون ماندلا در یک نمایشگاه عکس در گالری «پاپ» منهتن نیویورک به نمایش گذاشته شده است. این عکس ها کار بنی گول، عکاس خبری آفریقای جنوبی است.

 • از آن ازدواج‌ها تا این طلاق‌ها

  دیدن لباس عروسی که هزاران دلار هزینه داشته، ماشین عروسی که هزینه روکش صندلی‌هایش حتی چند برابر قیمت خودروهای ماست، مهمانی باشکوهی که صدها مدعو در آن با بهترین غذاها پذیرایی می‌شوند، عروس و دامادی که رو به دوربین لبخند می‌زنند و به عاشقانه‌ترین حالت ممکن دست‌هایشان را به هم قلاب کرده‌اند و همه آن چیزی که به عنوان گران‌ترین عروسی‌های مشاهیر هالیوود نام می‌گیرد، حسرت‌برانگیز است.

 • سهم اندک آدم‌های معمولی در فیلم‌های فجر

  فیلم‌های جشنواره امسال به لحاظ مضمونی نکته غافلگیرکننده‌ای نداشتند. در بین همه فیلم‌ها صحنه و لحظه‌ای نبود که از دیدنش ذوق‌زده شویم و تعجب کنیم که چطور چنین ایده و محتوایی به ذهن فیلمساز رسیده است.

 • ازدواج‌های پایدار در هالیوود

  ستاره‌های هالیوود و فراتر از آن ستاره‌های هنر در غرب ـ همان‌طور که موضوع این پرونده نیز هست ـ به زندگی‌های کوتاه‌مدت و ناپایداری در زندگی خصوصی شهره‌اند، چنان که اخبار مربوط به طلاق‌ها یا ازدواج‌های مجدد در میان این افراد به اخبار متواتر رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شده و هر از چندی، خبری در این رابطه منتشر شده و از آنجا که این دست اخبار از حیث ازدیاد عادی شده‌اند، هیچ کس در واقعی بودنش شک نمی‌کند.

 • کارگردان نخستین فیلم سه‌بعدی سینمای ایران:

  از «آقای الف» هیچ حمایتی نشد

  «آقای الف» اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران است که با تجهیزات و امکانات داخلی ساخته شد و دوربین فیلمبرداری آن را هم یکی از عوامل ایرانی تولید کرده است. روند تولید این فیلم و نتیجه مطلوب تکنیکی کار، چیزی بود که همگان در جشنواره فیلم فجر اذعان داشتند اما اکران عمومی آن در شرایطی که فقط چند سالن سینمای سه بعدی در کشور، آن هم در پایتخت وجود دارد، کمی نگران‌کننده است.

 • گام هفتم

  هفته پیش داوری نهایی هفتمین جشنواره شعر فجر به پایان رسید و برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره یعنی: شعر سپید و نیمایی، شعر سنتی، شعر کودک، سرود و ترانه و بخش ویژه پیامبر اعظم(ص) و همچنین پژوهش ادبی مشخص شدند که البته اسامی برگزیدگان تا روز پایانی جشنواره قرار است مثل خیلی از جشنواره‌های هنری محفوظ و پنهان بماند.