• کارگردان فیلم هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند:

  مخاطب، خانواده من است

  پوران درخشنده، نویسنده و کارگردانی است که در فضایی آرام و بی‌هیاهو به نقد اجتماعی و طرح مسائل روز جامعه می‌پردازد. او آنقدر به چالش‌ها و معضلات اجتماعی پرداخته که اغلب مردم و خانواده‌ها، برایش درد دل می‌کنند، از او راهکار می‌خواهند و به عنوان یک کارشناس اجتماعی قبولش دارند.

 • روی خط جشنواره فیلم فجر

  چاقوکشی در سینما شکوفه

  جشنواره فیلم فجر در میانه راه خود با حاشیه‌های مختلفی روبه‌رو شد. جر و بحث عوامل فیلم سینمایی «یک، دو، سه... پنج» با محمدرضا شهیدی‌فر، مجری نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌ها (سالن رسانه‌ها) در شب چهارم جشنواره، انتقاد امیر جعفری به اهالی رسانه و استقبال از فیلم «حوض نقاشی» در صبح روز پنجم و راه یافتن جنجال‌های مجلس شورای اسلامی به برج میلاد و همچنین چاقوکشی در یکی از سینماهای مردمی بخشی از این حواشی بودند.

 • اکران رسوایی در نوروز

  به گفته علی سرتیپی، مدیرعامل موسسه فیلمیران اکران فیلم سینمایی «رسوایی» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی برای نوروز 92 قطعی شد.

 • 24 بهمن در سرای اهل قلم

  آیین پایانی نهمین جشنواره نقد کتاب

  آیین پایانی نهمین جشنواره نقد کتاب 24 بهمن ماه و با حضور سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرای اهل قلم برگزار می شود.

 • وزیر ارشاد:

  شعر و شاعری، هنر ملی ایرانیان است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به هفتمین جشنواره بین المللی شعر فجر اظهارداشت: شعر و شاعری، هنر ملی ایرانیان است. پیشینیان ما گنجی گهربارتر از دفترهای حکمت‌آمیز شعر، برای ما باقی نگذاشته‌اند.

 • عرفان‌ و تصوف در عیار استاد شهید

  استاد مرتضی مطهری (1358ـ 1298)، فیلسوف، اسلام‌شناس و متأله برجسته معاصر، اما در عرفان‌شناسی، نسب از استاد سترگش، علامه طباطبایی می‌برد که با تمام تبحر و تحصیلات رسمی و کلاسیک در ابعاد مختلف علوم اسلامی، چندان که باید در عرفان نظری اسلامی متضلع نبود و ظاهرا از متون رسمی عرفانی رایج در حوزه‌های علمیه، جز تمهیدالقواعد ـ که بیشتر متنی فلسفی است تا عرفانی و فلسفه خوانان سنتی معمولا این متن را با گرایش یا بدون گرایش عرفانی هم می‌خوانند ـ که آن را هم ظاهرا از علامه طباطبایی آموخته بود، از هیچ کدام از شروح فصوص‌الحکم، حداقل به صورت رسمی، حظی نبرده بود.

 • از نمایشگاه کتاب تا نمایشگاه مبلمان!

  در شبستان مصلای امام خمینی تهران، نمایشگاه مبلمان برقرار بود. با خانواده رفتیم تا ببینیم چه خبر است. از در که وارد شدیم، ناخواسته نمایشگاه کتاب در ذهنم زنده شد و خیلی چیزها را با هم مقایسه کردم.

 • آرام باش و تا منفی 7 بشمار

  رامتین لوافی، یکی از فیلمسازانی است که در عرصه بین‌المللی سینما آثارش با اقبال روبه‌رو شده، اما در داخل کشور هنوز مجالی برای اکران آثارش نیافته است.

 • نت‌های فجرآماده نواختن

  در شرایطی که این روزها بازار سینما و فیلم حسابی گرم است و خبرهای آن دیگر هنرها را تحت‌الشعاع قرار داده است، اما آرام آرام هنرمندان موسیقی سازهای خود را کوک می‌کنند تا ده روز دیگر نت‌های بیست‌وهشتمین دوره جشنواره موسیقی فجر نواخته شود.

 • لطفا در این مکان با تلفن همراه صحبت نکنید

  شب گذشته برای دیدن یکی از فیلم‌های جشنواره فجر به برج میلاد تهران رفته بودم، همان‌طور که در این چند روز احتمالا خوانده یا شنیده‌اید کسانی که به سینمای برج میلاد می‌آیند اغلب در گروه مخاطبان خاص قرار دارند، یعنی حاضران در این سینما بیشتر اهالی رسانه، منتقدان، فیلمسازان و مهمانان و مدیران جشنواره هستند.

 • روی خط جشنواره فیلم فجر

  نشست‌های جنجالی

  برج میلاد در روز سوم جشنواره فیلم فجر شاهد نشست‌های جنجالی بود. این جلسات که اغلب مکانی برای مباحثه یا حتی منازعه اهالی رسانه و سینماگران است، به محل بحث و جدل عوامل فیلم با یکدیگر تبدیل شد.