• گفت‌وگو با بازیگر «جان سخت‌ 5»

  50 سالگی اول راه است

  بروس ویلیس ‌دهه 80 میلادی با بازی در فیلم اکشن و دلهره‌آور «جان‌سخت» (1988)‌، تبدیل به یک بازیگر موفق و سرشناس شد. او در دو قسمت بعدی این فیلم هم در سال‌های 1990 و 1995 ظاهر شد، اما هیچ‌یک از فیلم‌های دیگر وی نتوانست موفقیت بالای مالی این فیلم‌ها را تکرار کند.

 • صبح بی‌تکرار

  روزی که نگاه آفتابی‌ات در آسمان مدینه درخشید، حقیقت عشق متولد شد. باد با سبدی از عطر غنچه‌های گل‌های محمدی در کوچه‌های مدینه می‌رقصید و نام زیبای تو را جار می‌زد. رایحه‌ای بهشتی در دشت‌های خشک و سوزان وزیدن گرفت. تپشی در پلک پنجره‌ها دوید و نام «حسن» برای دومین بار در زمین رویید.

 • وزیر فرهنگ و ارشاد:

  فیلمسازان اجتماعی، طبیبان جامعه هستند

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فیلمسازان اجتماعی به عنوان طبیبان جامعه یاد کرد و گفت: در دوره ای در جامعه خطابه‌ها و سخنوری‌ها به عنوان ابزاری برای راهنمایی و هدایت جامعه استفاده می شد اما امروز با وجود اثرگذاری سخنوری ها، با توجه به قدرت تصویر، سینما می تواند در این راه به دلیل اثرگذاری شگرف، بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

 • در اختتامیه بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر

  «تنهای تنهای تنها» جایزه‌ها را درو کرد

  فیلم سینمایی «تنهای تنهای تنها» به کارگردان احسان عبدی‌پور با 10 جایزه بیشترین تعداد جایزه را از بخش تجلی اراده ملی سی‌ویکمین جشنواره فجر دریافت کرد.

 • نیکی کریمی برای «شام با دوستان» دعوت شد

  نیکی کریمی، بازیگر شناخته شده سینما که طی سال‌های اخیر کارگردانی چند اثر سینمایی را هم در کارنامه کاری خود دارد، قرار است با نمایش «شام با دوستان» به کارگردانی آیدا کیخایی در اوایل سال 92 بر صحنه تئاتر به ایفای نقش بپردازد.

 • معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه کتاب خبر داد:

  امروز آخرین فرصت برای ثبت‌نام ناشران

  معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به مهلت پایانی ثبت‌نام ناشران تا 30 بهمن درباره استعفای رئیس بخش بین‌الملل گفت: با مذاکره‌ای که معاونت فرهنگی با ایشان داشته آقای وصفی به فعالیتشان ادامه دهند.

 • محقق و پژوهشگر قرآنی:

  موفقیت رسانه های قرآنی در گرو وحدت رویه است

  محقق و پژوهشگر قرآنی با تقدیر از هر گونه تلاشی برای ترویج فرهنگ قرانی از جمله برگزاری جشنواره‌های متنوع در این زمینه گفت : اینکه برای تبیین و ترویج قرانی واعتلای جامعه اسلامی با فرهنگ ناب اسلامی، توجه به وحدت رویه درهمه رسانه های قرانی ضروری است.

 • پراکندگی نقش‌ها در بوم‌جشنواره تجسمی فجر

  این روزها سه موزه در تهران به همراه 11 استان کشور میزبان آثار تجسمی راه یافته به مرحله نهایی پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر هستند. این در حالی است که برخی هنرمندان از جانمایی نامناسب آثار و پراکندگی جشنواره گلایه دارند.

 • ویترین جهانی نشر ایران در خطر

  در یک سال گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که برخی مدیران، چهره‌ها و انجمن‌های فرهنگی حوزه کتاب و نشر بخصوص انجمن ناشران بین‌الملل هشدارهایی در ارتباط با پرداخت‌نشدن مطالبات ناشران خارجی در دو دوره گذشته نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مطرح کردند و پیش‌بینی‌هایشان از احتمال حضور نیافتن این ناشران و حذف بخش بین‌الملل در نمایشگاه سال آینده حکایت داشت.