• 21 تا 27 بهمن ماه

  برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران

  برنامه‌‌ فرهنگسراها و مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به تفکیک مناطق 22 گانه پایتخت به منظور حضور شهروندان و استفاده آنها از برنامه‌های ارایه شده از 21 تا 27 بهمن اعلام شد.

 • آخر هفته ای پرحاشیه در جشنواره فیلم فجر

  شایعه حضور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر، برخورد تند «پرویز شهبازی» با خبرنگاران، اشک ریختن تماشاگران هنگام دیدن فیلم «دهلیز» و اثر غیرمتعارف و شگفت‌انگیز «کلاس هنرپیشگی» ساخته علیرضا داوودنژاد از مهم‌ترین حواشی جشنواره سی و یکم از چهارشنبه عصر تا جمعه بود.

 • شعرخوانی شاعران در جزایر خارک، قشم و ابوموسی

  طنین شعر فارسی درخلیج‌فارس

  هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در پایان هفته گذشته و در جزایر خلیج‌فارس کار خود را در شرایطی آغاز کرد که شاعران در جزایر خارک، قشم و ابوموسی به شعرخوانی پرداختند.

 • در باره فیلم استرداد

  فاخر اما مخاطب پسند

  بعد از چند سال بالاخره در سینمای ایران شاهد فیلمی تاریخی و جذاب بودیم. پیش از نمایش فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری ذهنیت عمومی بر این باور بود که با وجود صرف هزینه‌ میلیاردی با اثری قابل تامل روبه‌رو نخواهیم شد، اما با مشاهده تیتراژ ابتدایی فیلم تماشاگر خود را در موقعیت تماشای یک اثر متفاوت و جذاب پیدا می‌کند.

 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:

  تنوع موضوعات و پایتخت‌گریزی از شاخصه‌های فیلم فجر

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تنوع موضوعات و پایتخت گریزی را از شاخصه‌های فیلم های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر دانست و گفت: فیلمهای امسال تنها به دغدغه روشنفکران تهرانی نمی پردازد.

 • آخرین آمار رای‌های مردم به فیلم‌های جشنواره فجر

  حوض‌نقاشی همچنان در صدر

  فیلم سینمایی «حوض نقاشی» تا روز چهارشنبه 18 بهمن ماه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران است.

 • گفت وگو با کارگردان فیلم رسوایی:

  من ‌خودم ‌جریانم!

  کارگردان یکی از پرحرف و حدیث‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران این روزها با یک فیلم متفاوت به نام «رسوایی» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد. برای گفت‌و‌گو با مسعود ده‌نمکی به دفتر کارش رفتم، جایی که بهتر است به آن بگویم «موزه اخراجی‌ها»؛ مکانی مملو از پوسترهای فیلم‌هایش، سنگر، فانوس و البته کتاب.

 • خاطره احمدعلی راغب درباره سرود «آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو»

  ما ساعت ۱۲ آن روز با هم خدمت حاج سیداحمد آقا (خمینی) رسیده بودیم، در آن دیدار ایشان نامه‌ای را به ما نشان دادند و گفتند این متن را الان حضرت امام(ره) نوشته‌اند و باید به شبکه خبر رادیو فرستاده شود و در اخبار ساعت 14 در رادیو و تلویزیون خوانده شود.