• شعرخوانی شاعران در جزایر خارک، قشم و ابوموسی

  طنین شعر فارسی درخلیج‌فارس

  هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در پایان هفته گذشته و در جزایر خلیج‌فارس کار خود را در شرایطی آغاز کرد که شاعران در جزایر خارک، قشم و ابوموسی به شعرخوانی پرداختند.

 • در باره فیلم استرداد

  فاخر اما مخاطب پسند

  بعد از چند سال بالاخره در سینمای ایران شاهد فیلمی تاریخی و جذاب بودیم. پیش از نمایش فیلم سینمایی «استرداد» به کارگردانی علی غفاری ذهنیت عمومی بر این باور بود که با وجود صرف هزینه‌ میلیاردی با اثری قابل تامل روبه‌رو نخواهیم شد، اما با مشاهده تیتراژ ابتدایی فیلم تماشاگر خود را در موقعیت تماشای یک اثر متفاوت و جذاب پیدا می‌کند.

 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:

  تنوع موضوعات و پایتخت‌گریزی از شاخصه‌های فیلم فجر

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تنوع موضوعات و پایتخت گریزی را از شاخصه‌های فیلم های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر دانست و گفت: فیلمهای امسال تنها به دغدغه روشنفکران تهرانی نمی پردازد.

 • آخرین آمار رای‌های مردم به فیلم‌های جشنواره فجر

  حوض‌نقاشی همچنان در صدر

  فیلم سینمایی «حوض نقاشی» تا روز چهارشنبه 18 بهمن ماه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران است.

 • گفت وگو با کارگردان فیلم رسوایی:

  من ‌خودم ‌جریانم!

  کارگردان یکی از پرحرف و حدیث‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران این روزها با یک فیلم متفاوت به نام «رسوایی» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد. برای گفت‌و‌گو با مسعود ده‌نمکی به دفتر کارش رفتم، جایی که بهتر است به آن بگویم «موزه اخراجی‌ها»؛ مکانی مملو از پوسترهای فیلم‌هایش، سنگر، فانوس و البته کتاب.

 • خاطره احمدعلی راغب درباره سرود «آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو»

  ما ساعت ۱۲ آن روز با هم خدمت حاج سیداحمد آقا (خمینی) رسیده بودیم، در آن دیدار ایشان نامه‌ای را به ما نشان دادند و گفتند این متن را الان حضرت امام(ره) نوشته‌اند و باید به شبکه خبر رادیو فرستاده شود و در اخبار ساعت 14 در رادیو و تلویزیون خوانده شود.

 • غفلت از سهم موسیقی محلی انقلابی

  در زمان وقوع انقلاب اسلامی همزمان با اعتراضات و تظاهرات‌ مردمی که در خیابان‌ها صورت می‌گرفت، هنرمندان بومی هر منطقه نیز به سهم خود در تلاش بودند در حرکت‌های انقلابی مردم سهیم باشند و در براندازی حکومتی که از آن رضایت نداشتند، شرکت کنند.

 • انقلاب و هویت بخشی تازه به موسیقی

  به گفته برخی بزرگان و فلاسفه قدیم، نوع موسیقی ارائه‌شده در هر سرزمینی بیانگر فضای فرهنگی حاکم آن ملت در زمان خودش است. موسیقی ایرانی فراز و نشیب‌های زیادی داشته است؛ قصه‌هایی از دوره‌های ساسانی مثل باربد و نکیسا گرفته تا واقعیت‌های زمان کنونی.

 • بخشی از سرودهای دوران پیروزی انقلاب اسلامی

  هوا دلپذیر شد، گل از خاک بردمید

  «دیو چو بیرون رود فرشته در آید» مصرعی از یک غزل مشهور حافظ است که مردم بیش از این‌که آن را با نام حافظ بشناسند، آن را بخشی از یک سرود انقلابی می‌دانند.

 • روی خط جشنواره فیلم فجر

  شوک منفی مهرجویی به رسانه‌ها

  شوکه شدن اهالی رسانه از کیفیت پایین فیلم «چه خوبه که برگشتی»، نمایش فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» روح‌الله حجازی برای اهالی رسانه، تماشای فیلم «خسته نباشید» توسط اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و سر و صدای فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» پوران درخشنده از حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر در روز گذشته بود.